FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
05-06-07 19:27  [Relacja/Galeria] ORP Kormoran. MM z 1983.
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Na specjalną prośbę Piterskiego, zakładam ten wątek, aby pokazać budowę radzieckiego trałowca pływającego pod polską banderą, o nazwie ORP Kormoran. Jak wspomniałem w wątku o Burzy, nie posiadam swojego aparatu fotograficznego, a więc dokumentowanie postępów w budowie będzie bardzo ograniczone. Mimo to postaram się w miarę możliwości pokazać, cóżem zmajstrował przy modelu.
O początkach budowy napisałem w tym wątku: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=124458&t=118571#reply_124458, w postach z siódmego maja 2007. o godzinach: 10:50 i 13:25. Dlatego teraz ograniczę się tylko do pokazania zdjęć i krótkiego komentarza do nich. A więc, w chwili obecnej jestem na etapie budowania windy trałowej(cz. ok: 91-95. Przepraszam, ale piszę z głowy). Jak dotąd nie zanotowałem żadnych poważnych błędów. Można by rzec, że ten model jest ich pozbawiony, ale nie chcę zapeszać, póki jeszcze nie skończyłem budowy trałowca. Na zdjęciach zapewne zauważycie obecność nieoryginalnego reflektora. Jest to spowodowane nieoczekiwanym zniszczeniem go przez osoby trzecie i potrzebą dorobienia go z kopii zapasowej. No dość gadania czas na fotki. Myślę, że takie złe, to one nie są.


OK. Starczy. Tak, jak wcześniej wspomniałem, nie mam najmniejszych problemów związanych z budową tego okrętu. Jedynie mam dylemat, co do relingu na rufie, ale mam nadzieję, że udzielicie mi odpowiednich wskazówek na ten temat. To tyle dzięki i cześć.

--



Post zmieniony (19-08-07 19:00)

Syn ciężkostrawny.

Post zmieniony (04-09-09 16:30)

 
06-06-07 02:59  Re: Niby relacja-ORP Kormoran. MM z 1983.
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Kleiłem go mniej więcej zaraz po ukazaniu się i właściwie wspomnienia są jak najbardziej pozyrywne - 0 problemów ;-)

 
06-06-07 08:43  Re: Niby relacja-ORP Kormoran. MM z 1983.
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Duźgu jeszcze raz bardzo Ci dziękuje za założenie tej relacji. Ja widziałem lata całe temu ten model sklejony i zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Jest to idealny modelik na początek taki w sam raz nie za duży nie za mały i bardzo przyjemnie się po sklejeniu prezentuje. Z wielką przyjemnością będę śledził jego budowę do samego końca.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
06-06-07 12:22  Re: Niby relacja-ORP Kormoran. MM z 1983.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Modelik fajny!
A może by tak pokazać jeszcze okładeczkę...? ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
06-06-07 13:05  Re: Niby relacja-ORP Kormoran. MM z 1983.
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

śliczny model i też z tego co pamiętam nie miał wiekszych problemów ze sklejalnością...
zgadzam się ze zdaniem, że na poczatek jest jak najbardziej słusznym wyborem, ilość i drobnośc części jest dobrze dobrana dla początkującego, ten okręt może być spokojnie 1-2 modelem okrętu...
szkoda że MM nie wznowił go na lepszym papierze i z lepszym drukiem...

a sama sylwetka okrętu - bardzo mi się podoba :)

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
06-06-07 13:23  Re: Niby relacja-ORP Kormoran. MM z 1983.
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Oto i okładka:
Jej autorem jest oczywiście mistrz, Adam Werka.

--

Syn ciężkostrawny.

Post zmieniony (06-06-07 13:32)

 
06-06-07 15:20  Re: Niby relacja-ORP Kormoran. MM z 1983.
Passer Montanus   

To jak już mamy sklejony model , znamy autora okladki, to chyba warto poznać tego najważniejszego czyli autora opracowania ,którym jest .... Janusz Oleś .

 
06-06-07 16:09  Re: Niby relacja-ORP Kormoran. MM z 1983.
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Tak, jest nim pan Janusz Oleś. Ale, jak na wstępie wspomniałem, to przedstawienie modelu, wraz z podaniem autora opracowania, napisałem w wątku o Burzy: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=124458&t=118571#reply_124458, dnia siódmego maja 2007 o godzinie: 10:50. Dotychczas o nim (panu Januszu Olesiu) nie wspominałem, gdyż uznałem, że nie ma sensu się powtarzać. Tak, czy siak, dziękuję za uzupełnienie informacji. Pozdrawiam

--

Syn ciężkostrawny.

Post zmieniony (06-06-07 16:10)

 
06-06-07 17:22  Re: Niby relacja-ORP Kormoran. MM z 1983.
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Mam do Kormorana sentyment, był to mój pierwszy skończony model, wygladał nie za dobrze, ale jak na tamte czasy mi sie podobał:) Powodzenia w budowie życzę:)

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
07-06-07 00:21  Re: Niby relacja-ORP Kormoran. MM z 1983.
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

o, to może wyjdzie kiedyś w Modeliku ;-)

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024