FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11 
19-06-06 23:06  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Hmmmm odpowiem na to pytanie w najprostszy sposób: Model, jak już wiele razy napomknąłem kleję w "standardzie" wobec czego nie mam zamiaru mazać kartonu farbami. Każdy ma do tego różne podejście, ale ja tak sobie właśnie wyobrażam standard. Poza tym, boję się, że gdybym zobaczył efekt pomalowanego elementu to wpadłbym w euforię, i zacząłbym wszystko malować jak oszalały. A tak mam model niemal taki, jaki zaprojektowali go autorzy.

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
20-06-06 12:11  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

malowanie od wew. strony szalup, barierek itp elementow to jeszcze jaknajbardziej standard. pozatym nierozumiem dlaczego po dokonaniu prostego retuszu mialbyc malowac tez zadrukowane czesci ;] no ale dobra, niewnikam... to tylko moje zdanie.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
20-06-06 13:24  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Raczej bym wkleił pomalowany kawałek albo jakieś wydrukowane deski.
Malowanie powierzchni prawie zawsze ma swoje odbicie na zewnętrznej stronie - zmiana odcienia lub przesiąknięcia farby. Dobrze zrobiłeś, że nie malowałeś.
Ładny model.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
04-08-06 16:04  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam wszystkich po ponad miesięcznej przerwie. Ostatnio wogóle nie mam czasu na klejenie (i w najbliższej przyszłości się to nie zmieni). Nawał robót przy domu skutecznie ograniczają wolny czas. Ale w międzyczasie coś udało mi się wydłubać. Mianowicie poskładałem do kupy wszystkie łodzie i umieściłem je na nadbudówce rufowej. Skleiłem także łodzie, znajdujące się na pokładzie pancernika (jakoś zapomniałem o zdjęciach). W ten sposób wszystkie łódeczki zostały wykonane. Udało mi się także wydłubać podstawy pod dźwigi do wodnosamolotów (bardzo małe a części w .... no dużo:D). Przedstawiam fotki, jak to aktualnie wygląda:

Widok ogólny nadbudówki:






Zbliżenia łodzi ratunkowych:






Podstawy dźwigów:








Pozdrawiam. Do zobaczenia w kolejnej części wątku.

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
04-08-06 17:42  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

no nieźle, ja bym chciał zobaczyć jak to wygląda z kadłubem :D:D:D:D ;)

--

 
20-02-07 15:49  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
Kondzik   

Moze jakis ciag dalszy wsztstko extra pieknie gratuluje i czeakm na kontynuacje:)))

 
20-02-07 17:53  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam wszystkich oglądających. Z góry przepraszam, że nie poinformowałem Was o pewnej sprawie, a mianowicie w tym roku szkolnym czeka mnie MATURA, więc modelarstwo poszło w kąt. Choć chęci wiele (nawet za wiele:)), to czasu na klejenie brakuje strasznie. Mogę jedynie obiecać, iż kiedy znajdę więcej wolnego czasu (czyli najprawdopodobniej po maturze) to relacja oczywiście będzie kontynuowana. Póki co kadłub został osłonięty folią przed kurzem a nadbudówki powędrowały do pudełek.

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
20-02-07 18:50  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
micdmo   

No to powodzenia!

 
03-05-07 23:11  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005.
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Powodzenia!!
Bo naprawdę nieźle ci idzie....

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
04-06-07 13:17  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część I
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Druga część relacji znajduje się pod tym linkiem:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=125743&t=125743

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024