FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
22-05-07 00:45  [Galeria]Moje modele
bananowiec 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W końcu odważyłem się pokazac efekt mojego lepienia na forum :)
Proszę o konstruktywną krytykę.

Na początek zdjęcia Messerschmitta Me-263 z wydawnictwa Modelik:




Samolocik kleiło sie przyjemniei szybko.Jest prosty w budowie i nie powinien sprawic problemów początkującym modelarzom :)
Pozdrawiam

--
Pozdrawiam

 
22-05-07 01:25  Re: [Galeria]Moje modele
bananowiec 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Kolejnym samolotem, który chcę zaprezentowac jest Focke-Wulf Fw-56 Stosser z Małego Modelarza:




Jest to model, którym powróciłem do klejenia po 10 latach przerwy :)
Widac na nim moje pierwsze, niezbyt udane proby retuszowania części.
Przy klejeniu tego brzydala miałem dosyc spore problemy z ukształtowaniem segmentu łączenia płatów.By otrzymac zalecany skos skrzydel musialem uzyc troche sily, co niestety odzwierciedliło się na poszyciu :(

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (22-05-07 16:58)

 
22-05-07 01:57  Re: [Galeria]Moje modele
bananowiec 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A teraz coś większego :)
Junkers Ju-88 A1 z wydawnictwa GPM Nr.01
Nie widziałem go na żadnym z forów sklejonego i cieszy mnie to, że mogę zaprezentowac sklejony egzemplarz jako pierwszy :)




Model ten kleiło się przyjemnie choc baaardzo długo.Bomby malowane są plakatówkami, według wzoru widocznego na rysunku z okładki modelu (w opracowaniu były smętnie szare).Szkoda, że nie wiedziałem iż można zakupic gotową owiewkę i męczyłem się okrutnie z profilowaniem grubej folii, którą podkleiłem kratownicę.
W wydaniu tym występują dosyc spore różnice w kolorach poszczególnych arkuszy z częściami i niestety troszkę to psuje efekt końcowy.

--
Ciąg dalszy prezentacji moich latadeł jutro :)

Pozdrawiam

Post zmieniony (22-05-07 16:59)

 
22-05-07 10:49  Re: [Galeria]Moje modele
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No , bananowiec - to mi w tym momencie zaimponowałeś...! ;-)
Całkiem fajne te Twoje modele!
Gratulacje!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-05-07 11:22  Re: [Galeria]Moje modele
Qba 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Mnie się podoba.

A jak na pierwsze numery GPM to Junkers jest bardzo ładny.

Sam bym lepiej nie zrobił ... ;)

--

__________________________________________________________________

Nie mów że nie masz czasu, tylko że masz inne priorytety.

GG 227079

 
22-05-07 16:23  Re: [Galeria]Moje modele
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Ładnie i czysto. Dobra robota. :-) Pamiętam tego Junkersa, ale mój wyszedł mi mocno umiarkowanie...
Mała prośba: dawaj po kilka zdjęć obok siebie, łatwiej przeglądać wątek. Poukładałem je w Twoim pierwszym poście, spróbuj zrobić podobnie w następnych.
Pozdrawiam

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
22-05-07 17:32  Re: [Galeria]Moje modele
bananowiec 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dziękuje za miłe komentarze :) Szerze mówiąc nie myślałem, że się komuś moje modele spodobają.

Sturmovik---->Zdjątka poukładane.
Mam dla Ciebie miłą niespodziankę, która mam nadzieję zachęci Cię do skończonia tego samolotu :)
A jest to Spitfire Mk I z wydawnicta Modelik:




Jest to pierwszy model opracowany komputerowo jaki sklejałem i niestety zraziłem się okrutnie :/ Kolega Sturmovik z powodu błędów opracowania poddał się, ja natomiast postanowiłem za wszelką cenę dobrnąc do końca.Wyszło tak jak widac, czyli kiepsko :(
Najwięcej kłopotu sprawiły mi segmenty łączenia kabina-silnik.
Wytłoczkę kabiny dopasowałem z modelu Spitfire'a Mk V AH, jak widac pasuje średnio w tylniej części (odstaje).
Na koniec felerne skrzydła, które dostały nieco ujemnego wzniosu - to niestety z mojej winy.Coś zepsułem ze szkieletem i elementami łączącymi skrzydła z kadłubem i gdybym wznios ustawił prawidłowo to na spodzie kadłuba wyszły by dosyc sporej wielkości szpary.Wybrałem mniejsze zło.
Ale, żeby nie było, że marudze - jestem bardzo zadowolony z podwozia głównego, części ogonowej, oraz kołpaka wraz z łopatami śmigła :P

Na koniec chce przestrzec kolegów, aby nie używali Butaprenu z firmy Dragon do klejenia jasnych części.Po paru dniach na poszyciu białego skrzydła pojawił sie prześwitujący brązowy kolor :(

--
Pozdrawiam

 
22-05-07 18:08  Re: [Galeria]Moje modele
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wszystkie modeliki super ale w każdym widać bardzo miejsca łączenia poszycia w kadłubach. Czego to wina? Zły kolor retuszu? Bo właśnie nie wiem, a sprzydało by się dowiedzieć aby takich błędów choć nie z winy braku estetyki (której nie zauważyłem oczywiście) uniknąć. Mnie jako początkującemu na pewno by się taka rada sprzydała.

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 
22-05-07 18:55  Re: [Galeria]Moje modele
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Bardzo ładnie wykonane modele! Czekam na kolejne.

--

 
22-05-07 23:47  Re: [Galeria]Moje modele
bananowiec 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wojtass--->
Faktycznie tak jest w moich modelach, dobrze zauważyłeś.
Wydaje mi się, że widoczne miejsca łączenia kadłuba to problem złożony :) Może to byc uzależnione od wielu czynników np.niestarannego wycinania części, niewłaściwego dobrania koloru retuszu (ja akurat mam z tym spory problem, ponieważ retuszuje plakatówkami), no i chyba przede wszystkim wycwiczonej cierpliwości i zdolności manualnych :)
Ja też jestem początkującym modelarzem, skleiłem dopiero 5 modeli "na poważnie" i ciągle się ucze.

--
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024