FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-05-07 18:38  [Relacja] PzKpfw IV Ausf. G from Modelik by Aniol1982
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Hello wszystkim.

Nie ukrywam, ale od pewnego czasu staram się nie kleić kilku modeli jednocześnie. Niestety, moje losy tak się ułożyły, że od 8 grudnia nie ma mnie w kraju, wobec tego nie mam fizycznej możliwości dokończenia Zero z MM. Ale, tak uzależniłem się od kartonu, że kleiłbym go nawet na pustyni... Najpierw była Hiszpania a po niej Irlandia i miejmy nadzieje, że uda mi się dokończyć Panzer IV zanim los rzuci mnie ponownie gdzieś daleko...

Będę się starał prowadzić relację, może nie tyle systematycznie, ile według ogólnie przyjętych reguł forum, ale warunki mam dosyć spartańskie, możliwe, że na dniach pójdę już na własne accommodation (zakwaterowanie), ale póki co, głód klejenia jest silniejszy.

Znalazłem czas i wyciąłem wszystkie wręgi korpusu czołgu plus górną część poszycia.



Później skleiłem pierwsze elementy szkieletu. Brak błędów, wszystko pasuje idealnie. Elementy szkieletu kleiłem za pomocą super glue (linia niebieska) i wzmocniłem go Minutexem (linia czerwona).



1- element nr 16 przyklejony w celu sprawdzenia "pasowalności" elementu (bez zarzutu).




Cały czas szukam irlandzkiego/angielskiego odpowiednika butaprenu, minutexu i hermola...

--



Post zmieniony (10-05-07 18:57)

 
10-05-07 18:40  Re: [R] PzKpfw IV Ausf. G from Modelik by Rafal N.
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

A propos klejów: poszukaj UHU Power (chlorokauczukowy, odp. Butaprenu) i UHU Universal (odp. Hermola). Minutexu nie znam, ale przy okazji wypróbuj też UHU Hart.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
10-05-07 18:56  Re: [R] PzKpfw IV Ausf. G from Modelik by Rafal N.
Rafal N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3


 - 3

Dzięki Sturmovik za podpowiedź, na pewno spróbuję. Kolejne 2 zdjęcia, jako dokończenie pierwszego postu:



Pozdrawiam

--



Post zmieniony (10-05-07 19:23)

 
10-05-07 18:59  Re: [R] PzKpfw IV Ausf. G from Modelik by Aniol1982
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Hmmm... Swoją drogą, staraj się wstawiać miniaturki zdjęć. Łatwiej oglądać, a i serwer Konradusa jest mniej obciążany (a to wbrew pozorom ma znaczenie). Jeśli masz kłopoty, poćwicz w dziale Testy.

...co do UHU Hart, to jest dobry a) do "spawania" szkieletów po złożeniu, b) do klejenia detali. Schnie szybko i daje twardą spoinę, niestety żółtawą.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
10-05-07 20:12  Re: [R] PzKpfw IV Ausf. G from Modelik by Aniol1982
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Aniol mam nadzieję że dojedziesz do końca z tą relacją, pilnie będę obserwował, jak na razie szkielecik bardzo czyściutki, pozdro.

 
10-05-07 22:43  Re: [R] PzKpfw IV Ausf. G from Modelik by Aniol1982
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Ja też będę tu zaglądał ,ponieważ darzę wielką sympatią ten model.Fotografie mojej czwórki są już na forum w kilku miejscach ,bo przechodziła ona różne metamorfozy.Sam model w wersji podstawowej należy do prostych ,a niektóre elementy rozrysowane są wręcz ubogo,ale stosując zamienniki częśći z innych opracowań lub dorabiając niektóre elementy można sporo osiągnąć.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024