FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
18-04-07 16:18  [Relacja] Parowóz BR 52 Modelik Nr 15/03- koniec budowy
tatko 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam wszystkich.
Jest to moja pierwsza relacja na forum a drugi model po dłuuugiej przerwie.Pierwszym był Jagdtiger z Modelika.Wcześniej w latach młodzieńczych kleiłem namiętnie MM, lecz to nie ta jakość.Model postaram się wykonać w pełnym standardzie bez malowania.
Prace zacząłem 15.04.2007.Jest to mój pierwszy parowóz. Po zapoznaniu się z wydawnictwem muszę stwierdzić, iż jak dla mnie opis budowy i rysunki mogą być zbyt skąpe.A oto okładka. Skala modelu 1:25.

I parę fotek z mojej dotychczasowej jak na razie bezproblemowej pracy.Widoczny element ma 52 cm. długości cały model będzie miał 92 cm.Niestety nie mam stałego miejsca i po klejeniu muszę się zwijać.Papier i kolor jest bardzo brudzący się należy naprawdę uważać ze wszystkimi klejami.Używam kleju polimerowego,wikolu, cyjanoakrylu,z butaprenu ze względu na brudzenie raczej zrezygnuję.Według mnie grubośc tektury do podklejania częsci należy dedukować, jest sporo błedów.Zastanawiam się jak to bydlę będę lakierował, pędzelkiem poszczególnych elementów nie bardzo mi się chce a ze względu na skomplikowaną konstrukcję trzeba będzie robić to etapami.


Galeria Jagdtiger Modelik



Post zmieniony (18-04-07 21:58)



Post zmieniony (15-08-07 15:10)

 
18-04-07 16:43  Re: [R] BR 52 Modelik Nr 15/03
Selevar 

 

Pierwszy. Życze powodzenia i mam nadzieje że standard się uda(zawsze mówimy że będzie standard a potem farbka tu farbka tam i po standardzie :) )

Pozdrawiam Selevar

 
18-04-07 17:18  Re: [R] BR 52 Modelik Nr 15/03
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

też to kleiłem, model wbrew pozorom trudny, przejrzyj moją relację aby wiedzieć na co uwarzać przy klejeniu tej ciufy. Pozdrawiam i kibicuje.

 
18-04-07 19:07  Re: [R] BR 52 Modelik Nr 15/03
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Będę obserwował tą relację cały czas, życzę powodzenia.

Pozdrawiam Janek

--

 
18-04-07 19:21  Re: [R] BR 52 Modelik Nr 15/03
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

tatko - przejżyj relacje z budowy tego modelu jakie były robione na tym forum i zapoznaj się z problemami jakie się pojawiły - nie będziesz popełniach tych samych błędów co przyspieszy ci budowę tego modelu. Model mimo błędów jest sklejaly i wspaniale się prezentuje - choćby zrobiony przez zimmera.
Będę zaglądał często aby zobaczyć twoje postępy w budowie.

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
19-04-07 21:13  Re: [R] Parowóz BR 52 Modelik Nr 15/03
tatko 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam. Budowa powoli posuwa się dalej.Model nie należy do łatwych.Szukałem relacji z budowy w internecie, model nie cieszy się powodzeniem. Wszyscy mówią tylko o błędach. Na zdjęciach poniżej pierwszy - jaśniesze pola to malowanie białych zbędnych pól, mogłem wyciąć nowy element z zapasu koloru lecz ślady zostawiłem na pamiątke.Zdjęcia robione przy świetle lampki jaśniejsze po przekształceniach, drugie w oryginale. Elementy jednak będę gruntował akrylem w miarę postępu prac. Ostateczne lakierowanie myślę że sprey jeszcze nie wiem jaki.Robię przymiarkę do kół wózka,oczywiście z wycinanki. Fotki w następnym wpisie.Dziękuję kibicom za słowa otuchy.

 
19-04-07 22:25  Re: [R] Parowóz BR 52 Modelik Nr 15/03
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Cieszy, że coraz więcej modelarzy bierze się za parowozy, bo to w dalszym ciągu rzadki temat na tym forum. Będę się przyglądał tej relacji. W razie czego coś doradzę, pochwalę albo pouczę (żeby nie napisać skrytykuję).

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
20-04-07 19:51  Re: [R] Parowóz BR 52 Modelik Nr 15/03
tatko 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

A oto obiecane koła do w/w wózka.Trochę mnie zmęczyły.


--

 
20-04-07 20:14  Re: [R] Parowóz BR 52 Modelik Nr 15/03
msegen 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 5
 

witam

tatko to są dopiero dwa koła, a gdzie reszta ?? jeszcze się umęczysz tak jak ja kleje japoński czołg średni i zatrzymałem się przy napędzie i prace nad nim stoją.

naprawdę fajny model wydrałeś i tak czysto go kleisz zę az się chce patrzec.

--
http://www.airfixdogfighter.ok1.pl/

 
21-04-07 10:31  Re: [R] Parowóz BR 52 Modelik Nr 15/03
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Heh, jeszcze dobrze Ol-ki nie zacząłem a po tej relacji już będę napalony na to cudeńko ;). Ale faktycznie, jeśli te dwa koła Cię zmęczyły to co będzie przy napędowych :D - ja dobiegam ze swoimi w Ol-ce już prawie do końca, ale tak mi dały w kość, że mam tego modelu serdecznie dosyć na jakiś czas - że nie wspomnę o problemach które się pojawiły w wyniku złego zaprojektowania. Ale ciekawi mnie efekt kół napędowych w twoim wykonaniu - czy masz zamiar najpierw stawiać lokomotywę na tych małych kołach tocznych czy dopiero na napędowych a toczne będziesz dopasowywał, żeby wszystko było równo? Ponoć lepiej właśnie najpierw postawić na napędowych...

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024