FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
07-04-07 18:28  [Relacja] Parowóz Od2 (P4.2) Modelik
Janusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Kilka słów o mnie: Po wielu latach od momentu kiedy ostatni raz sklejałem model z MM zainteresowałem się modelarstwem. Już od ponad roku uczę się i eksperymentuję z modelarstwem, zabierałem się już za wiele modeli, ale żadnego nie skończyłem. Mam nadzieję, że w końcu znajdę taki model który będę chciał skończyć.

Bardzo spodobały mi się modele starych parowozów i właśnie w tą gałąź modelarstwa teraz wycelowałem.

Budowa modelu idzie bardzo powoli, pewnie sami rozumiecie jak ciężko jest pogodzić pracę zawodową, rodzinę i modelarstwo. Czasami wieczorem to mało nie zasnę jak się zabieram, aby coś posklejać.

Teraz coś o budowie modelu.

1. Kleję głównie BCG, wraz z podklejaniem tekturą. Podklejać klejem BCG uczyłem się dobrych kilka miesięcy ( i modeli ), ale opłaciło się.
W modelu tego parowozu nakleiłem za pomocą BCG część ostoi o długości ~38 cm i to obustronnie.
Nie radzę próbować tego niedoświadczonym.

2. Nity wycinam igłą i naklejam uprzednio maczając w BCG. Do tej pory nakleiłem ponad 1200 nitów.

3. Model mam zamiar pomalować. Zastanawiam się czy Humbrolem czy Vallejo akryl.
Z wyborem farby jest problem zdrowotny. Żona jest w ciąży i zastanawiam się czym malować, aby nie zaszkodzić. Pewnie najlepiej nie malować lub się wstrzymać, a mieszkanko takie małe, że nie ma gdzie się wynieść.

4. Odnośnie modelu, to uważam, że z technologicznego punktu widzenia jest zdecydowanie zbyt mało rysunków, a w szczególności brakuje tu rysunku zestawieniowego np. w trzech rzutach + rys. 3D z pełną numeracją, ale może się czepiam bo to skrzywienie zawodowe.

Jak do tej pory części pasują idealnie.

Tak ogólnie to model bardzo mi się podoba.

Oto kilka zdjęć z budowy.


 
07-04-07 18:50  Re: Parowóz Od2 (P4.2) Modelik
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

No pięknie zaczynasz.Model wyszedł z pod ręki ,,Kierownika" co oznacza że można sklejac w ciemno.Potem lakier bezbarwny /byl tu juz prezentowany/ i na to czerwony akryl,bezpieczny dla potomka.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
07-04-07 19:18  Re: Parowóz Od2 (P4.2) Modelik
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Będę śledził z uwaga twoja relację, ponieważ kiedyś też bym chciał go zrobić. Życzę powodzenia. Coraz więcej osób zabiera się za lokomotywy :)

 
07-04-07 19:22  Re: Parowóz Od2 (P4.2) Modelik
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Witaj w klubie parowozowców :)

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
07-04-07 19:31  Re: Parowóz Od2 (P4.2) Modelik
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Ja też przypatrzę się tej relacji. Natrudziłeś się naklejając tyle nitów, ale czy one nie są zbyt cinkie i płaskie ? Na twoim miejscu Wikolem porobiłbym na tych nitach kropeczki (przynajmniej z zewnątrz), które po wyschnięciu pogrubiły te nity i zrobiły łebki trochę półkoliste. Ostoja ogólnie dobrze się prezentuje.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
09-05-07 06:33  Re: Parowóz Od2 (P4.2) Modelik
Darczano   

Cześć wszystkim ! Korzystając z okazji poruszenia tematu nitów mam pytanie - jakie macie metody fazowania (zaokrąglania końcówek ) ??
Pewnie się przyda wszystkim, którzy mają broblemy z tą techniką.
Pozdrawiam !!



Post zmieniony (09-05-07 11:18)

 
09-05-07 10:11  Re: Parowóz Od2 (P4.2) Modelik
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Kolego Janusz w tym numerze magazynu poświęconemu kolejnictwu znajdziesz artykuł oraz zdjęcia i szczegółowe rysunki na temat parowozu , który budujesz.


--
Pt-47

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024