FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-05-07 10:54  [RELACJA] Pz.Kpfw III Ausf.G
artur728 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam.

Po bardzo długiej przerwie postanowiłem wrócić do modelarstwa kartonowego. Długo się zastanawiałem nad modelem i wybrałem model firmy GPM Pz.Kpfw III Ausf.G.

Jest to moja pierwsza relacja z budowy modelu

Liczę na wasze uwagi i porady co do wykonania modelu.
Komentarze pozytywne jak i negatywne mile widziane

Parę fotek z postępu prac.
Pozdro





Post zmieniony (09-05-07 10:17)

 
08-05-07 11:18  Re: [RELACJA] Pz.Kpfw III Ausf.G
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Artur jak na razie całkiem fajnie, jak czołg to masz we mnie wiernego widza. Jedno pytanko jaka jest grubość tektury którą podklejasz elementy znajdujące się na kadłubie, bo na fotkach wyglądają na bardzo grube.

 
08-05-07 11:22  Re: [RELACJA] Pz.Kpfw III Ausf.G
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Cześć,

Na początek 2 małe uwagi techniczne :

1. Jeśli nie sprawi Ci to kłopotu wstawiaj miniaturki fotografii z możliwością otwarcia pełnego rozmiaru zdjęcia - mam nadzieję, że to nie problem? To nie wymóg, ale prośba mająca na celu skrócenie czasu wyświetlania wątku. Wątek "dużo ważący" będzie się dłużej otwierał, a nie każdy musi mieć szybkie łącze:-)

2. Za dużo ujęć bardzo do siebie podobnych - zupełnie niepotrzebnie. Na jednym zdjęciu da się zaobserwować to, co widać na 2-3 kolejnych. Także wykasuj może te, które się dublują - oczywiście to też prośba;-)
Sugestia - z tych 11 zdjęć właściwie mogły by pozostać jedynie nr 1,2,4,7,10. Gdyby były miniaturki można by nawet więcej zostawić.

Widzę, że jest to ta sama relacja co na sąsiednim forum - i bardzo dobrze, tutaj też relacje są mile widziane. Ale nie powielaj tych samych "błędów" (dublowanie zdjęć), o których wspominali Ci koledzy na KartonWorku.

Co do modelu - starsznie "grubo" wyglądają elementy na wannie (np. właz boczny). Wiem, że podobno używasz tektury o grubości, którą zaleca autor, ale warto się czasem posiłkować zdjęciami oryginałów jak i fotkami zdjęć tego modelu, które można spotkać w necie. Dla mnie coś te elementy są niepokojąco "pancerne".

Aczkolwiek kibicuję i witam jeszcze raz w gronie pancerniaków:-)

Pooglądaj jeszcze tę relację : http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=69722&t=59395#reply_69722 - może okaże się przydatna?:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-05-07 11:41  Re: [RELACJA] Pz.Kpfw III Ausf.G
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Tu masz zdjęcia III G. Widać, że klapy na boku mają podobną grubość, jaką zaproponowałeś, ale np. mają lekko zeskosowane krawędzie. Spokojnie mógłbyś to wykonać, a retusz i tak jest tu potrzebny.

Podejrzewam, że otwory inspekcyjne na dnie powinny być na równi z dnem (wpuszczone), ale nie mam pod ręką zdjęć).

Przejrzyj zdjęcia na Tanxheaven , zajrzyj do linkowni na tym forum.

Sklejasz bardzo czysto, retusz niezły. Jak masz wątpliwości, jak coś skleić, jak to wyglądało naprawdę, warto posiłkować się zdjęciami oryginałów. W bardzo prosty sposób możesz znacznie poprawić wyląd modelu, nawet nie dodając nic do wycinanki. Wystarczy tylko zobaczyć np. na ile coś wystawało i na jaką tekturę podkleić (chociaż "na oko").

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (08-05-07 11:43)

 
08-05-07 11:46  Re: [RELACJA] Pz.Kpfw III Ausf.G
artur728 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tektura to jedynka taka kupiłem w sklepie modelarskim. Możliwe że jest trochę za gruba i te włazy wyszły zbyt pancerne, a może zrobiłem zbyt duże zbliżenia. :(

W następnym poscie będą miniaturki.

pozdro

 
09-05-07 00:19  Re: [RELACJA] Pz.Kpfw III Ausf.G
artur728 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Oto nowy zestaw elementów.



Pozdro

 
09-05-07 11:15  Re: [RELACJA] Pz.Kpfw III Ausf.G
artur728 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Troszke elementów ze srodka. Prace dalej trwają.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024