FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
10-11-07 18:37  Odp: [relacja] __SS-1CSCUD B Modelik 4/07__
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Passer wszystkie modele da się skleić w standardzie, widać trafiło na takich modelarzy jak ja, którzy w standardzie nie kleją wogóle
Bieżnikowanie kostek jest bardzo proste i przyjemne, wystarczy zachować podczas obrabiania koła wzór naklejania środkowych kosteczek, a później układa się juz jak puzzle, wszystko ładnie się zgrywa
Co do milczenia autora to być może praca, żona, dziecko pochłaniają trochę czasu, zapewne prędzej czy później się odezwie, a wstydzić się chyba nie musi ? wkońcu to piękny model

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
10-11-07 23:16  Odp: [relacja] __SS-1CSCUD B Modelik 4/07__
Zetor   

Passer a jak juz tak skleisz model, na sposob powiedzmy - koszerny, to strzez sie!! :) Wystrzeli!! Bardzo fajnie wykonany model, oby tak dalej!!

 
11-11-07 15:24  Odp: [relacja] __SS-1CSCUD B Modelik 4/07__
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Passer - co do drzwi faktycznie sa troszke za niskie umknelo mi to
-- glowna baza wymiarowa byl model plastikowy i tu po jakims czasie sprawa sie rypla :(
w rzeczywistosci pojazd ma inny rozstaw osi i inny ksztalt kabiny kierowcy .... itd
ale nadal baza wymiarowa musial zostac ten model .. dlugosc , szer, wysokosc
wiec wszytsko musialem pogodzic ze soba dlatego te nadkole tak wyszlo

Marekb "Co do nadkola to nie wiem czy po przeróbce będzie zgrywało się z kołem"

Niestety nie moglem sam zwymiarowac SCUD'a bo nadal w Polsce niektorzy strasznie
utrudniaja dostep do pojazdow stojacych w muzeach :(


A CO DO MOJEGO MILCZENIA TO MOZE FAKTYCZNIE WARTO SIE ZASTANOWIC ZANIM SIE COS NAPISZE BO OSOBISCIE NIE MAM NIC DO UKRYCIA I NIE POWINNO CIE TO DZIWIC ! W ZYCIU NIE TYLKO SIEDZI SIE PRZED KOMUTEREM

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
11-11-07 15:30  Odp: [relacja] __SS-1CSCUD B Modelik 4/07__
Majron_23   

Brawo Karol, a Paser niech się może weźmie za klejenie Scud-a w standardzie, bo narazie to potrafi jedynie wytykać błędy innym. Pomimo tego że Scud nie jest idealny to i tak jest to najlepszy model pojazdu dostępny na rynku. Mam sklejonego Dragona, obecnie kleje Scud-a i po prostu Dragon sie nie umywa do modelu Karola. Pozdrawiam.

 
11-11-07 17:28  Odp: [relacja] __SS-1CSCUD B Modelik 4/07__
Passer Montanus   

KAROL - w modelu plastikowym firmy Dragon ,bo chyba ten model masz na myśli ,jako podstawę do opracowania modelu kartonowego Scuda B - drzwi kabiny operatorów oraz wspomniane nadkole są jak najbardziej w porządku - tak jak w oryginalnym pojeździe .
KAROL -Absolutnie nie chodzi tu o super wymiary ,nikt tego z suwmiarką nie będzie mierzył .Wystarczy dobrze popatrzeć sobie na zdjęcie oryginalnej kabiny operatorów i wyłapać charakterystyczne miejsca łączenia się poszczególnych detali .
KAROL - ja też często jak piszę teksty to wstawiam wyrazy pisane " dużą literą " ,ale piszę tak, aby podkreślić znaczenie tego wyrazu w zdaniu - nie jest to niestety " krzyk forumowy " jak to od czasu do czasu ktoś sugeruje .Ale Ty KAROLU -chyba ewidentnie na mnie krzyczysz - więc ja Cię proszę nie krzycz na mnie tylko po prostu rozmawiaj.
Ja też nie leżę krzyżem przed komputerem - pisuję wtedy ,gdy mam czas i ochotę sobie na forum dyskusyjnym pogadać .
Przypominam Ci ,że już 9.kwietnia 2007 pytałem się na forum Gryfhobby autora lub wydawcę o model Scuda B . Nie chce mi się wierzyc i nie wierzę ,że nikt Ciebie lub wydawcy nie poinformował ,że ktoś czyli ja ma do Was pytania - model kosztuje ok 75 PLn a nie 4,50 PLn - więc nikt nie powinien robić łaski ,ze odpowie na proste pytania .
Model Scuda oczywiście skleję bo mi się bardzo podoba mimo pewnych uwag - co będzie do poprawienia to sobie poprawię - chyba będę umiał : ) .

 
11-11-07 19:23  Odp: [relacja] __SS-1CSCUD B Modelik 4/07__
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jezeli chodzi o przedzial zalogowy to juz wyjasnilem dlaczego tak wyszedl i przyznalem ze drzwi faktycznie powinny byc wyzsze. W plastiku drzwi tez nie sa takie same jak w orginale


chyba widac roznice :)
Co do plastiku z firmy Dragon model z calym szacunkiem jest niedokladny. Model co prawda za swoich czasow byl pewnym rarytasem :) ale jezeli go posiadasz to zwroc uwage na kabiny lewa i prawa ksztalty poszczegolnych elementow wlot powietrza na masce itd .
np


Delikatnie mowiac sa poprostu inne niz powinny byc. Przednia szyba jest w plastiku za niska
Jak napisalem wczesniej wymiary, ksztalty tego modelu w pewnych miejscach bardzo mocno pokrzyzowaly mi plany
Co do krzyku, zarzuciles mi milczenie z powodu uchybien w modelu, a tak nie jest
przynajmniej tak to mozna zrozumiec

Jezeli chodzi o sklejalnosc to juz kiedys zaznaczylem ze model bedzie bardzo trudny do sklejenia w standardzie i niewiele osob bedzie go potrafilo skleic bez malowania, ale to moze dobrze Scud'y mialy wiele ciekawych malowan i moze to pobudzi wyobraznie
modelarzy, na co ja licze :)
trzeba wybrac albo wykonac model trudny ale szczegolowy ( i tu 99 % modelarzy bedzie malowac )albo wykonac latwiejszy model i 99% modelarzy bedzie go retuszowac

Z innej beczki ...cieszy mnie, ze podoba ci sie model i masz zamiar go zlozyc

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
11-11-07 20:59  Odp: [relacja] __SS-1CSCUD B Modelik 4/07__
Passer Montanus   

KAROL - pisząc ,że drzwi w modelu Dragona są w porządku miałem na myśli tylko i wyłącznie ich wysokość . Nie recenzujemy przecież tu modelu plastikowego - tylko rozmawiamy o modelu kartonowym ,a w zasadzie tylko jego fragmencie .
Jeżeli przez 7 miesięcy ignoruje się zapytanie o to jak powstał i co zawiera model Scuda - to nie dziw się ,że ja się dziwię : ) ,że mi nie odpowiadasz tym razem na Konradusie przez ileś tam dni .
Nie bardzo widzę związek między skomplikowaniem akurat tego modelu ,a tym ,czy się będzie go malować czy nie .Scud B ma sporo części ,ale nie ma tu w zasadzie takich elementów ,które nie można skleić bez malowania . Nie ma tu błotników jak w Krazie ,FAMO ,nie ma tu wieży o trudnym kształcie jak w T-72 , T-55 . Wydaje mi się ,że spokojnie można go skleić bez malowania .
Moim marzeniem jest podczołgać się do tego Scuda ,ktory stoi w MWP w Warszawie ,a którego ponoć nie wolno fotografować - wnętrza kabin ,wszystkie przewody przy wyrzutni -gdzie i dokąd one idą ,itp klimaty . Całość .

 
11-11-07 21:23  Odp: [relacja] __SS-1CSCUD B Modelik 4/07__
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Passer Montanus - Jezeli dostalbym jakas informacje o tym ze, zadajesz mi jakies pytania na temat scuda to napewno bym odpisal :) co moga potwierdzic ci co go skladaj, chociazby na forum David albo Marekb
Kazde zapytanie kierowane do mnie ktore trafia do Modelika Pan Oles odsyla mi:)
takze poprostu nie dostalem na maila zadnej informacji od Ciebie, a jezeli chodzi Gryfhobby to raczej nie odwiedzam tej strony :)

pozdrowienia :)

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
11-11-07 22:49  Odp: [relacja] __SS-1CSCUD B Modelik 4/07__
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Passer Montanus - co znaczy ,,ponoć nie wolno fotografować,, tego eksponatu z MWP? Oczywiście że wolno ten jak i wszystkie inne znajdujce się w muzeum. Aby jednak wykonać tego typu sesje zdjęciową która może być pomocna w dopieszczeniu modelu musimy nieco ,,pobiegać,,przy jej zalatwieniu .Odpowiednie pismo do kustosza muzeum w któym wyjaśnisz po co te foty i po jakimś czasie dostaniesz odpowiedz pozytywną lub negatywną.Powiedzmy że będziesz tym szczęsliwcem któremu już uda się wszystko pozalatwiać więc nic tylko aparacik w dłoń i pstrykanko.Narobisz zdjęc podwozia nadwozia i calej reszty bardziej lub mniej wybrakowanej i masz następny problem . Aby choć w części oddać to co tak naprawde w orginale jest masz naprawde wielki problem w postaci podjęcia decyzji. Waloryzować czy nie? Prawde powiedziawszy nie mogę jakoś wyobrazić sobie sytuacji w której poprawiam czy wręcz przerabiam od podstaw dany element dorabiam przewody i model zostanie uznany za standardowy.Na przykladzie modelu 2S7 PION który malowany nie jest a posiada tylko wnętrze kabiny przedzialu kierowcy i załogi oraz ,,ciut więcej detali ,, niż orginalna wycinanka to model ten jest byl i będzie waloryzowany.
Nie musimy wcale modelu malować by wlaśnie tak model sklasyfikowano.
Osobiście robiąc ten jak i inne modele w ktorych mogę dodać coś od siebie podpierając się materjalami pomocniczymi w postaci fotek szkiców czy rysunkow napewno zawsze wybiore obcje malowaną.
Pozdrawiam - Jacek

 
12-11-07 13:04  Odp: [relacja] __SS-1CSCUD B Modelik 4/07__
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Witam w kolejnej odsłonie
Dzisiaj kilka elementów z podwozia ;]





--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 10Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024