FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
24-06-07 09:38  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Dzięki za opinie na temat umieszczania artylerii plot.
Skleiłem kilka Oerlikonów. Są bardziej skomplikowane niż te z Richelieu z 1993 r. A oto efekt:





Pozdrawiam!

 
24-06-07 09:46  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Fajne,tylko ten drucik można by owinąć lepiej tzn. bardziej równomiernie,może użyłeś za sztywnego drutu ja do takich działek używam drucików z linki są bardzo miękkie i dają się łatwo formować a za razem bardzo wytrzymałe i w jednym chyba przebija Ci kolor drutu bo jest prawdopodobnie nie domalowane.Tyle co zauważyłem ale model jest piękny sam mam taki ale w szafce;)Powodzenia w dalszej budowie.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
24-06-07 10:00  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Dzięki!
Faktycznie, do tego owijania nie przyłozyłem się. Drucik był stosunkowo miekki, bardziej przeszkadzało to, że lufa zbyt mocno sie wyginała. Użyłem chyba zbyt miekkiego drutu. Zresztą, na "oko" tego nie widać, a tym bardziej gdy działko "przepadnie w czeluściach" modelu. Ale przy następnych będe się bardziej przykładał. Niedomalowanie to chyba efekt nieopalenia druciku. Wygląda na to, że Pactra nie bierze za nieopalony drut, w nastepnych działkach już zastodowałem opalanie i będę tak robił dalej.
Dzięki i pozdrowienia!

 
24-06-07 10:47  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Spróbuj troszkę rozcieńczonym humbrolem pomalować daje lepszy efekt ( oczywiście mat)Czekam na efekt końcowy i myślę że będzię piorunujący;)Pozdr.

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
24-06-07 10:56  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Dzięki za radę. Właśnie ją wykorzystuję i idzie lepiej. Następne fotki za tydzień (albo i później), ale Oerlikony powinny być już gotowe.
Pozdrawiam!

 
24-06-07 11:58  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

lufy możesz zrobić z igły insulinówki mają coś około 0,3mm

--
Pozdrawiam
_____

 
24-06-07 13:30  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Hallo Arovist
Ogladajac Twoja relacje z budowy tego pancernika,przychodzi mi coraz wieksza ochota by go kupic,pomimo kilku wad.Szkoda tylko ze burty sa bez kamuflazu,( w wycinance jest ?? ) mam gdzies zdjecie wlasnie tak pomalowanego Richelieu........... piekny,ciekawy. Powodzenia w dalszej budowie Krzysztof.
P.S widac juz swiatlo na koncu tunelu.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
24-06-07 14:39  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

W wycinance burty są z przejściami tonalnymi. Ja zdecydowałem się na przemalowanie burt na jednolicie szary kolor. Cieszę się, że model się podoba. Za tydzień będą fotki z zamontowanymi działkami 20 mm Oerlikon. WSZYSTKIMI!
Pozdrawiam!

 
30-06-07 21:54  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Udało mi się uruchomić produkcję tasmową. Oto efekt - stadko groźnych działek 20 mm Oerlikon... zupełnie jak w szwajcarskiej fabryce!


 
30-06-07 22:19  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Nieźle!!Ciekaw jestem jak będą wyglądać na swoim miejscu;)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
01-07-07 11:11  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

A tak: :)









 
01-07-07 11:48  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Ogólnie w deche;)To tak jak z pytaniem jaka może być książka??Odp. fajna,ciekawa,imponująca..i jaka jeszcze Czesiu??Zaj******Wystarczy zamienić słowa i opis pasuje do twojego modelu;)Mam go w domu ale jakoś nie przyciągnął mojej uwagi ale po twojej relacji zaczyna mi sie podobać coraz bardziej:)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
01-07-07 12:45  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Piękny model. Kawał dobrej roboty odwaliłeś. Szkoda, że kadłub malowany bo ciekawi mnie jak by wyglądał w tym kamuflażu.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
01-07-07 15:01  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Dzięki chłopaki za dobre słowa . Mają one dla mnie wielkie znaczenie. Co do tych burt, to sam nie wiem... ciężko coś powiedzieć.... Tak czy siak, spodziewajcie się, że w ciągu tygodnia (?) model będzie ukończony!
Pozdrawiam!

- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

Post zmieniony (04-07-07 08:29)

 
04-07-07 09:10  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

W czasie pobytu w domu na urlopie posiedziałem trochę nad drobnicą. To przykład rzeczy, które robiłem:

Przybrałem się również do podstawki (w końcu)




Uzyłem drewna brzozowego, które pomalowałem bejcą koloru Palisander. Po polakierowaniu nabierze żywszej barwy, wyrównają się również te ciemniejsze plamy (niewyschnięta bejca).

 
04-07-07 13:55  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Przy okazji chciałem zapytac o jedną rzecz. Jak myślicie, jaki napis dac na podstawce? Spotykałem się z różnymi, wszak niektóre wydawnictwa drukują "podstawki" od razu w modelu i w tym przypadku sprawa jest niejako rozwiązana automatycznie. Ale gdy podstawkę pod model robimy we własnym zakresie, to jaka forma zapisu byłaby najlepsza? Myślałem o czterech wersjach:
a) Bâtiment de ligne Richelieu
b) Navire de ligne Richelieu
c) Cuirassé Richelieu
d) Richelieu
Przy okazji warto byłoby jednoznacznie stwierdzic, czy Richelieu to pancernik, czy tez właściwsze byłoby określenie go jako "okrętu liniowego".
Proszę o opinie w tej sprawie.
Pozdrawiam!

 
04-07-07 16:34  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Ja bym napisał "pancernik", jeżeli musi być określenie rodzaju jednostki. Okręt liniowy pochodzi od tego że jednostki miały walczyć "w linii" czyli dotyczy pancerników właśnie.

 
04-07-07 16:52  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Niby tak, ale krążowniki liniowe to tez okręty liniowe, a pancernikami nie były. Hm... A jeżeli już Pancernik, to po francusku dla utrzymania klimatu, jak zaproponowałem, czy nie bawić się i tradycyjnie po polsku?

 
04-07-07 17:32  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja bym się nie bawił w klimaty i dał po polsku. Sam zresztą też tak zrobię ze swoim.
I też pancernik, a nie okręt liniowy. Jakoś lepiej brzmi. A jeszcze lepiej: francuski pancernik.
Pozdrawiam

--

Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

Post zmieniony (04-07-07 17:34)

 
04-07-07 21:18  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

A ja chyba powoli składniam suię jednak do samej nazwy, tzn. RICHELIEU. Francuzi nie bawili się w jakies HMSy, HCMSy i inne ORPe, chyba przez wzgląd na zrobienie na złośc Anglikom. Pójde więc chyba ta drogą...

 
05-07-07 00:23  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W sumie to masz rację. przacież od razu widać, że to pancernik. No chyba, że ktoś się nie zna

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
05-07-07 10:32  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Termin "battlecruiser", po naszemu krążownik liniowy ukuł się dzięki staraniom adm. Fischera, który marzył o nowoczesnej flocie, gdzie krążowniki miały wieść pierwszoplanową rolę. Anglikom marzył się krążownik mogący zastąpić pancernik w linii. Jak się okazało pomysł był chybiony. Dlatego Krążownik liniowy okrętem liniowym raczej nie jest, mimo nazwy...

 
05-07-07 11:26  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Zgadzam się z Tobą jak najbardziej. Niemniej pancernik okrętem liniowym jest jak najbardziej, stąd to pytanie, jakiej formy uzy na podstawce. Swoją drogą można zażartowa, że adm. Fischer, Niemiec z pochodzenia, jako szef Admiralicji stworzył klasę okrętów, dzięki której dał flocie kajzerowskiej cień szansy na zwycięstwo...

 
05-07-07 13:42  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Mam nadzieję że do eksplodującego kordytu ręki nie przyłożył :-))))

 
08-07-07 00:14  Re: Richelieu - kolos z Brestu, cz. 2
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Zapraszam do kolejnej części relacji, która znajduje się tu

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024