FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
23-05-07 22:25  Re: [relacja z budowy] U-Boot HECHT - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Witam budowa dobiegła końca.
Ukończyłem wszystkie te *******ki na kadłubie, oraz przedni i tylni ster zanurzenie.
Na samym końcu przykleiłem torpedę do kadłuba wraz z jej zamocowaniami.
Jedna fota na gorąco, jutro zrobię kilka porządnych.


--
Pozdrawiam
_____

 
24-05-07 10:07  Re: [relacja z budowy] U-Boot HECHT - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Ostatnia aktualizacja relacji
Hymm… może jakieś krotkę podsumowania:

Korzystając z chwili sprzyjających warunków atmosferycznych zrobiłem kilka fotek na świeżym powietrzu.
Model jest bardzo przyjemny w budowie nie sprawia większych kłopotów w budowie, za to po ukończeniu jest bardzo efektowny ze względu na malowanie. Jednak nie jest wolny od wad, ogólnie wszystkie wręgi są za durze czasami nawet lepiej jest zrezygnować z niektórych części szkieletu (hociażby przy budowie statecznika pionowego).
Mimo tego ze model składa się z niewielu części i jest dość przyjemny w budowie to nie polecam go początkującym modelarza ze względu na kształtowanie elementów w kilku płaszczyznach (bez tego się nie obejdzie). W tym modelu nie warto ślepo ufać instrukcji budowy i czasem pomyśleć troszkę co by tu zrobić aby ułatwić montaż poszczególnych elementów




Pozdrowienia dla wszystkich którzy śledzili przebieg budowy
[color=orange][size=24]KONIEC[/size]
[/color]

--

Pozdrawiam
_____



Post zmieniony (15-01-08 20:20)

 
24-05-07 10:18  Re: [relacja z budowy] U-Boot HECHT - GPM
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Muszę przyznać, że mimo iż to absolutnie nie moja tematyka, to narobiłeś mi trochę apetytu na ten model. I to chyba jest najlepsza ocena z mojej strony :-)

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
29-05-07 19:34  Re: [relacja z budowy] U-Boot HECHT - GPM
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Hallo Bartosz
Bylem "aktywny " na poczatku Twojej relacji,wiec wypada sie wpisac na zakonczenie.Twoj Hecht -------- Szczupak,wyglada bardzo ladnie i efektownie ,czyli nie wielkosc decyduje o atrakcyjnosci modelu.Gratulacje Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
02-06-07 21:31  Re: [relacja z budowy] U-Boot HECHT - GPM
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Mam model Molcha, ktory zostal wydany w tym samym czasie i wydawnictwie. Imam pytanie do znawców- chodzi mi o torpedę. Molch ma dwie torpedy z żółtymi końcami, a Hecht ma torpede pomalowaną tak, jak widać. Więc, czy między tymi torpedami byly jakies roznice? Czy np. jeden okręt przenosił torpedy z napędem elektrycznym, a drugi ze spalinowym? Czy moze ich inne malowanie wynika z czego innego? No i dla czego jeden okręcik mial jeden pocisk a inne typy [Molch, Biber, Seehund] mialy po dwa?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
02-06-07 22:07  Re: [relacja z budowy] U-Boot HECHT - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Wszystkie są identyczne tylko w różnych malowaniach, hecht mógł zamiast tej torpedy przewozić minę magnetyczną i chyba dlatego jest uzbrojony tylko w jedną

--
Pozdrawiam
_____

 
02-06-07 22:38  Re: [relacja z budowy] U-Boot HECHT - GPM
Dziabek 

 

Hecht nie brał nigdy udziału w walkach. Służył jako okręt do ćwiczeń. Miał dwa rodzaje torped: bojową i ćwiczebną. Mógł też zabierać minę. Pozostałe miały drobny udział w zatapianiu niewielkich jednostek. Może dlatego musiały mieć więcej torped. Nawet próbowano ich użyć do niszczenia mostów na rzekach (Molch, Biber). Seehundy budowano w Elblągu.

--
Nic nie jest skończone, dopóki się nie skończy

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
03-06-07 13:21  Re: [relacja z budowy] U-Boot HECHT - GPM
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Domyślałbym sie ze te pomalowane na żółto to są ćwiczebne ale wtedy powinny byc na Hechcie, poza tym wszystkie maja zapalniki więc we wszystkich modelach sa bojowe. Czyli malowanie nie świadczyło o niczym?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
03-06-07 15:07  Re: [relacja z budowy] U-Boot HECHT - GPM
Dziabek 

 

Malowanie było dowolne. Począwszy od całych srebrnych, czarnych, z czarną głowicą oraz ze złotą głowicą i przedziałem śrubowym tak jak np. w Molchu. Torpedy ćwiczebne (głowice bez zapalników) miały prawdopodobnie głowicę czerwono-białą, a przedział śrubowy zielony. Zresztą każdy kapitan był jednocześnie załogą (Biber i Molch) i mógł pomalować torpedę według własnego uznania :)

--
Nic nie jest skończone, dopóki się nie skończy

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
03-06-07 15:34  Re: [relacja z budowy] U-Boot HECHT - GPM
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Jestem dyletantem, ale śmiem wątpić w dowolność maliwania torped. Przy niemieckim (chorobliwym wręcz) dążeniu do uporządkowania wszystkiego wokół, dokładności i dopracowaniu najdrobniejszych szczegółów, wydaje się, iż każdy kolorek na "cygarze" (i nie tylko) miał swoje znaczenie.
Ale, jak już pisałem, nie jestem ekspertem. Z góry więc przepraszam, że jako taki pozwoliłem sobie wtrącić trzy grosze.

serwusik

serwusik

Post zmieniony (03-06-07 15:39)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024