FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
24-04-07 10:27  [Relacja] Dar Młodzieży (GPM)
Piotr A.N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich zainteresowanych, i będących podglądać moje zmagania z tą piękna jednostką pływającą, która zastąpiła wysłużony "DAR POMORZA"

Muszę co prawda poćwiczyć wstawianie fotek do swojej opowieści ale mam nadzieję że dam sobie rady. Żeby było można je wkleić VICOLEM to były by juz dawno :-)))

Mój poprzednik Tomasz D.-Budny, zauroczył wiele osób swoim pięknie wykonywanym modelem. Mnie również, czasem zazdroszczę Mu że może oglądać już prawie gotowe (?) dzieło, a z drugiej strony ile radości jeszcze przede mną. Ciężko będzie mu dorównać, ale czego się nie robi dla własnego Hobby.

Nastawiam się na około 2 lat, do końca 2008r. jeżeli coś się nie zmieni ???!!!???

Juz na początku mogę jedynie powiedzieć że mój kadłub powstaje technika tradycyjną. Tektura 2mm i części załączone w opracowaniu, papier to papier. Wprowadziłem pewną technikę dodatkowo ale to jedynie zabiegi sprecyzowania kształtu kadłuba. Jak skończę poszycie pokaże je i sami podpowiecie czy szpachlować aby ukryć łączenia papieru czy zostawić to co w kartonowych modelach nie uniknione, klejąc tradycyjnie. Wszystko mam swój urok i nabywcę a z gustami się nie dyskutuje. Gładziusieńkie jak na wodę poszycie modeli kartonowych to jakoś nie pasuje, ale sam zobaczę nie używam tu pewników.

Jeżeli ktoś będzie miał jakieś pytania proszę o zadawanie ich lub/i komentarze, będą bardzo cenne, motywujące i pouczające, dla mnie jak i czytających.

Zdjęcia robię na bieżąco tylko nie umiem ich zamieścić...

Wiem że jest jakaś instrukcja na Forum ale nie miałem czasu jej przeczytać, obiecuje że złamię ten kod..:-))

Pozdrawiam wszystkich
Piotr A.N.
Podam swój priv: piotr.an@chello.pl ( jak by ktoś chciał fotki wcześniej niż załapie o co chodzi z tą techniką linków i takich tam :-@ )

--



Post zmieniony (24-04-07 10:46)

P-A-N

Post zmieniony (24-04-07 12:52)

 
24-04-07 10:43  Re: I etap 2007 >>> budowy modelu kartonowego "Dar Młodzierzy" w skali 1:100
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

"Wiem że jest jakaś instrukcja na Forum ale nie miałem czasu jej przeczytać"- czas poświęcony na wpisanie powyższego postu mogłeś poświęcić na zapoznanie się z tą instrukcją...
Sprawdź też pisownię nazw obu żaglowców, które wymieniasz...

A poza tym, to chętnie popatrzę na Twoją relację jak już ją zaczniesz. Pozdrawiam

 
24-04-07 10:47  Re: I etap 2007 >>> budowy modelu kartonowego "Dar Młodzierzy" w skali 1:100
Maverick 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Galerie - 5
 

Mam nadzieję,że w modelu nie będzie takich "byków", jak w pisowni!:) No to czekamy na relację...

 
24-04-07 10:52  Re: I etap 2007 >>> budowy modelu kartonowego "Dar Młodzieży" w skali 1:100
Piotr A.N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A jak to się stało ???
Nie mam pojęcia jak poszło z takimi błędami ???

Sorki wszystkich, może to efekt siedzenia po nocach przy kleju ???

z poważaniem
Piotr.

JacekPlacek czytałem właśnie instrukcję i nic z niej nie rozumiem, czy trzeba założyć własną stronę www i podać link ?
Jak ktoś może bardziej łopatologicznie, jeśli można ???

--
P-A-N

 
24-04-07 12:27  Re: I etap 2007 >>> budowy
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

...

--

Pozdrawiam
_____



Post zmieniony (24-04-07 12:27)

 
24-04-07 12:27  Re: I etap 2007 >>> budowy "Daru Młodzieży"
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=15&i=4577&t=4577 masz tu krok po kroku wyjaśnione jak zalogować sie, a następnie zamieszczać fotki na forum

--
Pozdrawiam
_____

 
24-04-07 12:49  Re: I etap 2007 >>> budowy "Daru Młodzieży"
Piotr A.N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć Bartosz,
Tak wiem i już wydrukowałem instrukcje, ale strona http://i19.photobucket.com/ się blokuje.
Spróbuje wieczorem albo w nocy

Dzięki za ponowny kierunek na informacje

--
P-A-N

 
24-04-07 12:58  Re: I etap 2007 >>> budowy "Daru Młodzieży"
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Dziwne bo u mnie Photobucket chodzi aż miło

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
24-04-07 13:08  Re: I etap 2007 >>> budowy
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

A nie prościej na http://www.fotosik.pl tam masz wszystko napisane ładnie po polsku :)

--

W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

Post zmieniony (24-04-07 13:09)

 
24-04-07 13:20  Re: I etap 2007 >>> budowy
Piotr A.N. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No to próba:

udało się, ale zdjąłem zdjęcie bo dużo ważyło, będą miniaturki

no ciekawe ?

przepraszam że testuje na forum :-))

pierwszi ostatni raz, ale czy nie piękny to ŻAGLOWIEC !

chyba się udało

--

P-A-N

Post zmieniony (24-04-07 14:27)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024