FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  -> 
13-12-07 08:45  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Robercie - to mi nie wygląda na zdrową relację klient-wydawca, tylko na relację wyznawca-guru.
Przeczytałem swoje wpisy jeszcze raz i nie widzę powodu dla którego nie miałbym się do nich przyznawać...

Niezależnie od naszych uczuć dotyczących modeli, fizycznie są i pozostaną papierowymi wycinankami. Nie rozumiem co w tym śmiesznego.
Nie twierdzę że moje posty są rzeczowe i korespondują z tematem wątku, jedynie stwierdziłem że posty "upominające" innych są równie nierzeczowe, a poza tym dosyć aroganckie.
Tym niemniej nie chcę już dłużej prowokować świętej wojny i nie będę więcej produkował tutaj wpisów. A Fuso i tak zamierzam kupić.

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
13-12-07 09:38  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Panowie Panowie.
Taka dyskusja wielkiego sensu nie ma. Przekonywanie się czy cena za element jest niska czy wysoka. Każdy sam wie ile może wydać na model bez stresu finansowego dla domowego budżetu.
Oczywiście wydawnictwo stara się o wydanie jak najlepiej opracowanego modelu. Cena faktycznie jest wysoka. Ale to popyt zadecyduje o tym czy w przyszłości modele w takich cenach będą się dalej ukazywały czy nie. Kilku zapaleńców zachwyconych jakością opracowania to może być za mało dla rachunku ekonomicznego wydawnictwa.
A piszę kilku zapaleńców bo logiczne że czym wyższa cena tym mniej ludzi kupi taki model.

Druga sprawa to też wielkość gotowego modelu. Skala 1.200 bardzo lubiana prze ze mnie w przypadku pancernika z tego okresu to około 110 cm długości. Ja nawet gdybym chciał go skleić to pułki nie mam o takiej długości.

--
Pozdrawiam

 
13-12-07 11:06  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ponieważ Pan Haliński mnie nie lubi, czuję się w obowiązku napisać, że również podzielam opinię o najwyższej jakości kartonówek z Jego wydawnictwa. Przeważnie nie mają zupełnie konkurencji.
Porównywałem ostatnio PZL P 11 z AH z kilkoma innymi wydawnictwami na ten sam temat. To jest po prostu nokaut w pierwszej rundzie. Kilka poziomów ponad resztą w każdym aspekcie. Obcowanie z tą wycinanką to czysta, estetyczna przyjemność.



Post zmieniony (13-12-07 11:11)

 
13-12-07 16:22  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
Passer Montanus   

Włodek nie wiem czy napisałeś to serio czy sobie żartujesz ?Wybrałeś do porównania akurat model PZL P-11c ,model który nie doczekał się innego opracowania według współczesnych stadardów niż to z wyd AH -a . Modele służące do Twojego porówniania mają już swoje lata - to po pierwsze ,a po drugie ukazały się w takich a nie innych wydawnictwach . Akurat to porównanie jest mało repezentatywne co absolutnie nie oznacza że model PZL P-11c z wyd AH nie jest świetny . W tej chwili na forum Kartonbau .de jeden z bardzej znanych modelarzy skleja modele Me -109 z wyd AH-a i wyd. Model Hobby - o i taka forma porównania ma jakąś wartość i wiarygodność - porównuje się modele ostatnio wydane i wydane na podobnym poziomie .
Wracając do tematu głównego - to proponuję zrobić porządną prezentację modelu Fuso z wyd AH-a i wyd Answer lub porównać jakość opracowania np USS Missouri , Adm Hipper z GPM-u do Fuso z wyd A.H-a i wyd Answer - wtedy takie porównanie będzie zawierało jakieś elementy obiektywizmu i następnie można piać z zachwytu nad ceną ,jakością i innymi składowymi danego opracowania .

 
13-12-07 17:45  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Ja bym proponował zmienić temat tej dyskusji na "Wojna o Fuso", bo widzę ze tworzą sie dwa fronty, za i przeciw. A przecież modelarstwo ma łączyć, a nie dzielić.
Może poczekajmy aż model ukaże sie na rynku, albo chociaż do tego co powie Pan Haliński na ten temat.

Osobiście wychodzę z założenia, że jeśli mnie nie stać to nie kupuje (w tym przypadku niestety muszę tak postąpić), i nie okazuje swojego oburzenia na ten temat. Niech nabywają go ci, którzy są w stanie wydać wcale nie małe pieniądze na ten okręt.

--



Post zmieniony (13-12-07 17:46)

 
13-12-07 17:58  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
Monster sQbee   

Dołączę do tej zawieruchy jeszcze swój lekki kapuściany zefirek - może sensowniej jest porównywać Autorów i Wydawców, bo TO dopiero tworzy wydany model.
Pozdrowienia dla wyznawców "Najlepszego z Najlepszych" Wydawnictw - życzę poprawy wzroku i trochę więcej obiektywizmu, bo zaczynacię sie rozpływać z zachwytu nad modelem, który jeszcze nie wyszedł z drukarni, że o sklejeniu nie wspomnę.
Robimy zakłady, kiedy na Forum pojawi się pierwszy do końca sklejony FUSO ?
Stawiam na NIGDY - wiekszości wystarczy, że dostają ślinotoku.

P.S.
Pamiętam dym wokół trzech wydanych równocześnie Iłów-2 (plus jednego zapowiedzianego) - ani jednego skończonego modelu - energia poszła w gdakanie !

 
13-12-07 18:14  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
Passer Montanus   

Domberek opowiadasz tu kompletne *******y ,farmazony i komunały rodem z wczesnego Gierka - to że modelarstwo ma łączyć ,a nie dzielić nie oznacza że nie można napisać ,że cena jest wysoka niska lub w sam raz . Tym wszystkim którzy w tym temacie wietrzą wojnę ,malkontenctwo ,wałkowanie tematów ,piszą o wstydzie , histerii ,chorych tematach polecam moją listę rankingową najbardziej obleganych zapowiedzi / nowości ,a w szczególności temat o Saratodze Tam dopiero jest wstyd ,histeria ,malkontenctwo ,bicie piany itp. - czyż nie ?!

 
13-12-07 18:23  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Zapowiedź Fuso jest już na stronce, ale nie ma nic o KA 4/07, będzie jeszcze w tym roku?

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
13-12-07 18:49  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Sam opowiadasz tu kompletne *******y, niektórzy ludzie zaczynają powoli popadać w paranoję na punkcie tego modelu :]

--

 
13-12-07 18:53  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
Monster sQbee   

Gryź Go !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024