FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
12-12-07 20:52  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Ja też się cieszę że ten model w końcu wyjdzie - jak nadmieniłem bardzo lubię duże okręty.
Faktycznie dyskusja o cenie jest jałowa - nie mogę się tylko nadziwić że tyle osób, będących przecież klientami, tak żarliwie adwokatuje wydawcy i uzasadnia w jego imieniu cenę modelu, każąc się wstydzić innym, którzy nie podzielają tej radości z rosnących cen.
Szczerze bawią mnie argumenty każące podzielić cenę przez ilość części, czas sklejania itp (proponuję podzielić przez masę Słońca - wyjdzie jeszcze mniej :).
Dyskutantom upominającym innych o nierzeczowych postach poprzez wpisywanie swoich równie nierzeczowych postów również się trochę dziwię (chyba że są moderatorami oczywiście:)

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
12-12-07 21:11  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

W gruncie rzeczy ta papierowa "zabawka" ma ponad metr długości i parę tysięcy elementów. Co za tę cenę można kupić z zestawów plastikowych? I jaki będzie efekt po sklejeniu?... :-)))

Pisząc to nie popieram windowania cen ponad miarę, ale uśmiałem się do łez ze sformułowania "papierowa wycinanka" :-))))
No... do kategorii "Misia" i "MM" to ja bym tego modelu nie zaliczył :-)

 
12-12-07 21:47  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
Passer Montanus   

Uwaga podaję ranking tematów Nowość / Zapowiedź pod względem ilości odpowiedzi :
1. King George V - AH - 276
2. Saratoga -GPM - 244
3. PZL P -11c -AH -159
4. A-10 Thunderbolt II - MM -137
5. F-14 -MM -133
6. USS Essex -MM - 122
7. Yamato -AH -118
8.IŁ2m3 -Answer - 115
9. Nowości Modelika - Modelik -110
I-16 - AH - 110
11. Mustang - AH -106
Nie wiem czy moje rozumowanie jest słuszne ,ale biorąc pod uwagę ile czasu klei swój model " Bismarcka " z wyd AH Robert Śliwa i idąc tokiem rozumowania ,że cena rozkłada się na ilość czasu w jakim kleimy model oraz na ilość części to chyba spokojnie można stwierdzić że ten model został kupiony po wyjątkowo okazyjnej cenie - czyż nie :))) ????

 
12-12-07 21:49  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

KPaweł,
a mnie bawią takie rzeczowe wpisy "na temat" ak Twój.
Czytałeś swój wpis ? Lepiej się do tego nie przyznawaj.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
12-12-07 22:02  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

obiema ręcami podpisuje się pod postem Roberta Śliwy...zarówno pierwszym jak i ostatnim...racja

ludzie wszystko w Polsce drożeje....olej słonecznikowy podrożał ostatnio z 5zł na 8zł!!!! szok nie będe jadł frytek!!!!!

chory temat :/

 
12-12-07 23:26  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
Wacek   

Jak czytam te wpisy to przypomina mi się awantura jak wydawnictwo „odważyło” się wydać model droższy niż 100 zł (KGV).
Dla przeliczających cenę na ilość elementów może się okazać, że Fuso jest tańszy od KGV.
I znowu jest zadyma o nowy model HAL-a. Wiecznie komuś nie pasuje a to cena, a to podział blach, a to znowu gdzieś brakło bulaja czy nit jest za duży.
Bardzo mnie cieszy fakt ukazania się tego modelu i jestem pewien, że go kupię (tylko jeszcze nie wiem kiedy).
Mamy rzadko spotykaną w naszym hobby okazję wyboru praktycznie takiego samego modelu (Fuso'44) z dwóch wydawnictw.
Szanujmy to i nie psioczmy na różnice między Mercedesem a np. Audi czy VW. :)
Pozdrawiam wszystkich i zachwyconych i zawiedzionych i życzyłbym sobie i innym galerii gotowego Fuso przed Mundialem 2010:)

--

 
13-12-07 00:46  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Nie działacie jak klienci: tłumaczycie podwyżki ( o ile% ?) zamiast żądać podwyższenia jakości i obniżenia ceny.


PS: z przeliczenia ceny do ilości części i czasu spędzonego przy budowie samolotu wyszło mi że są cholernie drogie. Czy sprzedaż ratalna będzie możliwa? W ratach to i 300 nie byłoby straszne - w moim tempie to jakieś 3 lata budowy, więc 100/rok czyli 8,33/miesiąc co mi daje 0,27 na dzień - tak! Stać mnie na to.

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
13-12-07 01:13  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
Thunder909 

 

Jak do tej pory modele AH byly zawsze warte swojej ceny i z Fuso na pewno nie bedzie inaczej.
Ci co uwazaja ze za drogi to prosze kupic Fuso w Digital Navy za 32 dollary i samemu wydrukowac.
AH to wydawnictwo ktore robi najlepsze modele kartonowe na swiecie i cena jest odpowiednia do jakosci.
Kupie na pewno i nie bede przeliczal czesci na centy . Kupie i bede sie cieszyl ze mam ten model i bede oczekiwal zniecierpliwoscia na nastepne cudenko ze stajni AH.

 
13-12-07 06:53  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Dla tych co nie rozumieją adwokatowania i zastanawiają się "czy ich rozumowanie jest słuszne" napiszę wprost:
Mam duże zaufanie do Wydawnictwa Haliński i wiem, że cena przekłada się na jakość z nawiązką.

Myślę, że jest to najzdrowsza rynkowa relacja: wydawca-klient i nie ma nic wspólnego z "adwokatowaniem".
Przez lata Wydawnictwo zapracowało sobie na taką opinię.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
13-12-07 08:30  Odp: [Zapowiedź] Surówka Fuso (AH)
Hook6   

 

Robert: Przez lata Wydawnictwo zapracowało sobie na taką opinię.

Malkontenci również. Ci, co nie zdązyli ciagle jeszcze nad tym pracują.:-)
Stąd ciągłe wałkowanie tych samych tematów.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024