FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
23-04-07 23:25  [Galeria] Boeing p-26 Peashooter
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam wszystkich, szczególnie fanów Peashooter'a. Model był dodatkiem do ostatniego Kartonowego Fana i sklejał się dość łatwo, chociaż parę razy o mało nie wylądował w śmietniku przez kilka moich błędów w klejeniu i kilku zgubionych części. W końcu postanowiłem go jednak skończyć, i oto efekt, kolejny mały krok do następnego lepszego modelu.

Pozdrawiam wszystkich!









--



Post zmieniony (06-04-09 18:00)

 
24-04-07 00:09  Re: [galeria] Boeing p-26 Peashooter
Kamil Zoszak   

Ja jestem ogólnie fanem mało znanych konstrukcji... Już wszyscy mają dość MESSERÓW i SPITÓW... Widzę że wprowadzono odrobinę świerzości

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
24-04-07 08:18  Re: [galeria] Boeing p-26 Peashooter
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękne maleństwo, bo to chyba 1:50?. Miejscami troszkę niedokładny retusz, ale efekt na żywo może być inny (widać, że zdjęcie robione przy sztucznym oświetleniu - może to dlatego).

Podoba mi się to kolorowe latadło :)))))))))

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
24-04-07 08:35  Re: [galeria] Boeing p-26 Peashooter
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jak z gazetki to 1:33

Od którego segmentu zaczynałeś klejenie?? ja się wyłożyłem, bo zaczałem od przodu i miałem później spory problem z kabiną.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
24-04-07 08:58  Re: [galeria] Boeing p-26 Peashooter
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Moje szczere gratulacje!
Model bardzo fajny!
Ale najbardziej podoba mi się Twoje podejście ; pomimo przeciwności postanowiłeś dokończyć pracę i masz poczucie , że ten model daje ci kolejną cząstkę doświadczenia na następne modelarskie "przygody".
Tak trzymać!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-04-07 11:41  Re: [galeria] Boeing p-26 Peashooter
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Skala 1:33 jak pisał Łosiu. Zacząłem od przodu, i też przy kabinie zaczął się kłopot; po oklejeniu wręg segment za kabiną (ten z zagłówkiem) mi nie pasował, dobrze, że w nim nie wkłeiłem jeszcze wręg w poszycie. Skończyło się tak, że zdarłem poszycie z drugiej wręgi z kabiny, oszlifowałem ją, okleiłem paskiem, i na to nałożyłem następny segment.

Retusz niedokładny, bo robiony na końcu, następny model będzie retuszowany w trakcie, tu to widać przy łączeniu segmentów chyba najbardziej.

Dzięki za pozytywną reakcję, motywuje to do dalszego sklejania. O ile samo sklejanie długo nie zajęło, to miałem przy nim z miesięczny przestój. Nie chciałem jakiś czas brać tego modelu do ręki, żeby nie pofrunął na śmietnik, ale teraz mnie cieszy, i o to chodz.

Pozdrowienia!

 
24-04-07 12:56  Re: [galeria] Boeing p-26 Peashooter
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

A ja mam pytanko o linki szczególnie te na ogonie z czego je wykonałeś. odciągi na skrzydłach też mnie intrygują jaki materiał i jaka technika montażu. Pytam bo borykałem się z tym problemem w Ławoczkinie. Takie zadowolenie na koniec jest największa nagrodą :-)

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
24-04-07 22:07  Re: [galeria] Boeing p-26 Peashooter
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Naciągi skrzydeł są ze struny do gitary elektrycznej 0,09mm. Pierwotnie miały być trzy dłuższe fragmenty, którymi chciałem opleść skrzydła od goleni przez jedno skrzydło, kadłub, drugie skrzydło do drugiej goleni, ale że nie miałem cierpliwości żeby wymierzyć zagięcia na stunach, to je pociąlem na krótkie fragmenty na widocznych odcinakch, i poprzyklejałem hermolem. Taka kupiona struna jest zwnięta w kopercie wielkości mniej więcej koperty CD, i po wyjęciu z niej nie jest prosta. Najlepiej by ją bylo na jakiś czas naciągnąć na gitarę, ja próbowałem prostować kombinerkami, co do końca mi nie wyszło.

Antena jest z jasnoszarej nici nylonowej, rozwarstwionej na pół i przeciągniętej po paznokciu. Jest bardziej wytrzymała niż bawełniana, i nie odstają od niej włókna. Fragment mocujący ją w dół do kadłuba skłeiłem super glue. Próbowałem to robić z żyłką 0,08 ale mi nie szło, spróbuję innym razem.

A propos Ławoczkina, to dobra robota, szczególnie kołpak i antenki, w ogóle sklejanie takiego starego kartonu wymaga umiejętności.

Pozdrowienia!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024