FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
20-04-07 12:37  [Zapowiedź] wznowienie: MODELIK 9/07] Ol49 - wydanie II „mocno poprawione”
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Poprawiony i uzupełniony model wydany wcześniej jako Modelik 1/03. Ci z Was którzy tamten model kleili wiedzą o co chodzi. Nazwisko „korektora” (Janek Kołodziej) gwarantuje, że sklejając model z nowego wydania nie będzie trzeba już tracić nerwów z powodu niechlujstwa autora. Zeszyt ma inaczej ułożone części na arkuszach i poziomy układ, poza tym chciałem odróżnić go od starego wydania, więc zdecydowałem się na wydanie modelu z nowym numerem 9/07.
Model jest już dostępny w sprzedaży wysyłkowej.
Więcej informacji o modelu na www.modelik.pl
http://www.modelik.pl/index.php?show=nowo


--
JOL

 
20-04-07 12:48  Re: [wznowienie: MODELIK 9/07] Ol49 - wydanie II „mocno poprawione”
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

OOOOoooooo.... :)). I niech mi ktoś powie, co ja mam zrobić z właśnie rozpoczętym starym wydaniem :P

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
20-04-07 12:56  Re: [wznowienie: MODELIK 9/07] Ol49 - wydanie II „mocno poprawione”
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

robal: w plastykach jest zasada: zaczynasz robić coś od zera - pojawia się wakuforma; zaczynasz robić waku - pojawia się model wtryskowy. Tu jak widać jest tak samo :P

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
20-04-07 13:05  Re: [wznowienie: MODELIK 9/07] Ol49 - wydanie II „mocno poprawione”
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Heh :)), taki jestem napalony na ten model, że z miejsca bym kupił... ale czy szanowny autor poprawek byłby skłonny udostępnić jakąś chociaż ogólną listę tego, co zostało poprawione? Na czym się opierał wprowadzając te poprawki? (własne doświadczenie czy może wszystkie relacje na forum)?

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
20-04-07 13:18  Re: [wznowienie: MODELIK 9/07] Ol49 - wydanie II „mocno poprawione”
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Czy wydawca przyjmuje zwrot starego wydania modelu i po dopłacie daje nowe? ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
20-04-07 13:24  Re: [wznowienie: MODELIK 9/07] Ol49 - wydanie II „mocno poprawione”
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Swojego czasu w "Kartonowym Fanie" ukazała się recenzja Janka Kołodzieja napisana po sklejeniu tego modelu. Szczegółowo opisał kilkadziesiąt (!) błędów, na jakie napotkał. Posiadam treść tego artykułu w formie pliku Word i zainteresowanym mogę go wysłać na prywatnego maila. Proszę w tej sprawie pisać: biuro@modelik.pl .

--
JOL

 
20-04-07 13:29  Re: [wznowienie: MODELIK 9/07] Ol49 - wydanie II „mocno poprawione”
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Ceva - wymieniałbym bez dopłaty gdyby tamten model był niesklejalny, ale jednak wszystkie występujące w nim błędy da się poprawić we własnym zakresie. Są liczne i denerwujące, ale w większości drobne. Dobrze sklejony model będzie prezentował się znakomicie bez względu na to, z którego wydania został wykonany.

--
JOL

 
20-04-07 20:07  Re: [wznowienie: MODELIK 9/07] Ol49 - wydanie II „mocno poprawione”
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

JOL napisał:

> Ceva - wymieniałbym bez dopłaty gdyby tamten model był
> niesklejalny, ale jednak wszystkie występujące w nim błędy da
> się poprawić we własnym zakresie. Są liczne i denerwujące, ale
> w większości drobne. Dobrze sklejony model będzie prezentował
> się znakomicie bez względu na to, z którego wydania został
> wykonany.
>
> --
Żartowałem, ale nie do końca ;-)
Po "walce" z T2-71(sklejanym testowo przez Pana przed wydaniem) jakoś nie nam natchnienia na "powtórkę z rozrywki" przy sklejaniu Ol-ki.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
21-04-07 07:09  Re: [wznowienie: MODELIK 9/07] Ol49 - wydanie II „mocno poprawione”
JOL 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Czy dla kolegi "Ceva" sklejanie modeli kartonowych to na pewno rozrywka?

--
JOL

 
21-04-07 14:54  Re: [wznowienie: MODELIK 9/07] Ol49 - wydanie II „mocno poprawione”
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

JOL napisał:

> Czy dla kolegi "Ceva" sklejanie modeli kartonowych to na pewno
> rozrywka?
>
> --
Raczej tak, ale niestety nie dotyczy to wielu modeli :-(

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024