FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-04-07 16:15  [Pytanie/opinia] o HMS Rodney
Rysztur   

Czy ktoś kleił model HMS Rodney wydawnictwa Gomix/Fly Model nr 130? Jak oceniacie to wydanie i jego zgodność z oryginałem? Zamierzam go kleić, lecz błędy które opisał w swojej relacji Michał R. przy USS Portland (nr 131 tego samego wydawnictwa) trochę ostudziły mój zapał. Proszę o jakiekolwiek informacje w tym temcie.

 
15-04-07 16:43  Re: Pytanie o HMS Rodney
Yamato23   

Spokojnie możesz się za niego zabrać. Zgodność z oryginałem to prwnie 100%, a i skleja się b. dobrze. Polecam.

 
15-04-07 21:27  Re: Pytanie o HMS Rodney
mrymacki 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Co do Rodneya potwierdzam wieści o sklejalności, dotyczy to również Californii z tego wydawnictwa. Pozdrawiam.

--

 
15-04-07 21:39  Re: Pytanie o HMS Rodney
Nazar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Właśnie pracuję nad Rodneyem z MM.
Mam nadzieję,że wydanie z Fly Model jest lepsze.
Życzę powodzenia.

--
Nazar

 
16-04-07 09:01  Re: Pytanie o HMS Rodney
ZzB   

Nazar napisal:
"... Właśnie pracuję nad Rodneyem z MM. Mam nadzieję,że wydanie z Fly Model jest lepsze..."

Hej. O to akurat nie trudno.
Rodney z MM wykonany jest wg stareńkich Planów Modelarskich. A w nich zgadza się tylko nazwa i liczba wież :)

Rysztur - z tego co słyszałem, FlyModel jest poprawny (nie kleiłem ale dokładnie oglądałem), chociaż ma trochę uproszczeń - w stylu "prostokątne-pudełko-niewiadomego-przeznaczenia" zamiast włazu.
Relacja z klejenia jest na niemieckim forum Kartonbau (gość robił go jakieś 2 lata temu i mocno obfotografowywał).
A jakbyś chciał swojego Rodney'a ciutkę zwaloryzować to może przyda Ci się moja relacja (chociaż to nie karton ale "śmieci")
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=2328

Pozdrowionka
ZzB

 
16-04-07 17:18  Re: Pytanie o HMS Rodney
Nazar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za pocieszenie, jeśli tylko nazwa i wieże są okey, no to się nieźle wpakowałem.

--
Nazar

 
16-04-07 20:42  Re: Pytanie o HMS Rodney
Rysztur   

Dzięki za odzew. Wszystko wskazuje na to, że kolejna stocznia dołączy do wyścigu zbrojeń. Ech, jak to budżet wytrzyma? A może by tak zwołać kolejną konfrencję waszyngtońską......???

 
16-04-07 22:26  Re: Pytanie o HMS Rodney
Scorpio 

 

Witaj Rysztur,
Ten Gosc co budowal Rodneya na tym niemieckim forum to ja " Scorpio" Tej relacji iuz na tym forum nie ma. Ale zbudowany przezemnie model mozesz zobaczyc tu
http://www.kartonist.de/wbb2/thread.php?threadid=27
Model kleilo sie bez wiekszych problemow. Sa co prawda pewne bledy konstrukcyjne ale wszystko mozna wsposob bardzo latwy poprawic.
Ze swojej strony zycze Ci powodzenia w budowie tegoz modelu i wiele satysfakcji po jego ukonczeniu
z pozdrowieniami
Christoph alias Scorpio

--
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Potrafisz wiecej niz myslisz , tylko musisz chciec.

 
17-04-07 08:59  Re: Pytanie o HMS Rodney
ZzB   

Scorpio napisał:
"...Tej relacji iuz na tym forum nie ma...."
W takiej sytuacji oferuję zainteresowanym 102 fotki (~4,5 MB) z relacji Scorpio'a które przezornie ;) ściągnąłem sobie na dysk.

Tak na marginesie - Scorpio, wciąż jestem pod wrażeniem tempa w jakim w Twoich rękach wycinanka 2D zmieniła się w model 3D

Pozdrowionka
ZzB

 
17-04-07 16:25  Re: Pytanie o HMS Rodney
Rysztur   

ZzB - piszę się na te zdjęcia :-). Mój mail to rysztur@poczta.onet.pl. Z góry dzięki

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024