FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-04-07 11:52  Doświadczenia z fotografowaniem
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Postanowiłem (na prośbę moderatora Krzysia) wrzucić tu trochę postów z mojego wątku o Mustangu, celem jego przeczyszczenia, żeby zarazem nie stracić z oczu tematu fotografii. Stopniowo będę przenosił...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-04-07 11:56  Re: Doświadczenia z fotografowaniem
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Wisa napisał:

Sturmovik, zrób coś z tą głębią ostrości :) Jakim aparatem robisz fotki?
Mam radę... Nie używaj trybu makro. Zrób fotkę z nieco większej odległości i wykadruj ją.
--
Do robienia fotek z bliska (makro) lustrzanką potrzebny jest obiektyw makro. Przestaw rozdzielczość na 10 mpx i rób fotki z 2 metrów. Potem kadruj. Efekt gwarantowany.
--
Możesz robić z bliższej odległości ale nie zbliżaj obiektywem. Sprawdziłem właśnie EXIF jednej z fotek - Ty zoomujesz :) i wtedy nie ma głębi.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-04-07 11:58  Re: Doświadczenia z fotografowaniem
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Dla tych, co nie śledzili wątku: dysponuję aparatem Canon EOS 400D z obiektywami 18-55, 28-90 i 75-300 mm, rozdzielczość maksymalna 10 Mpix. Wczoraj próbowałem pod kierunkiem Wisy z różnymi obiektywami i różnymi nastawami przysłony, ISO, czasu i odległości. Najlepszy efekt wyszedł przy ręcznej nastawie przysłony na 11, ISO 100, ogniskowej 135 i dystansie 4 m (rozdzielczość 10 Mpix umożliwiła późniejsze kadrowanie bez istotnej straty jakości); z uwagi na bardzo robocze tło nie pokażę teraz wyników, ale zaręczam, że są lepsze od zdjęć w wątku.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-04-07 20:22  Re: Doświadczenia z fotografowaniem
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Sturmovik -jeśli mogę się wtrącić to porównaj moje dzisiejsze zdjęcia, a mianowicie
- środkowe w pierwszym rzędzie i ostatnie w czwartym - to jest to samo zdjęcie tylko z tym że jedno jest prze-skalowane a drugie wykadrowane to samo z fotkami sterów

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
13-04-07 20:26  Re: Doświadczenia z fotografowaniem
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Przyjrzałem się, dzięki. Obecnie staram się robić zdjęcia właśnie w ten sposób, z tym, że na razie robię zdjęcia detali, więc wstawiam tylko zdjęcia wykadrowane - w tej chwili unikam zdjęć na zbliżeniu.
Pozdrawiam

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024