FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
13-04-07 17:19  Re: [R] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Kolejne ujęcia:
Podłoga z zamontowaną dziś płytą pancerną (cz. 7 - 7d, druty D):


(retusz na żywo wygląda zdecydowanie lepiej; użyłem ponadto nieco jaśniejszej farby niż przedtem)

...i fotel z pasami (cz. 8 - 8f):


Ciąg dalszy nastąpi.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-04-07 18:04  Re: [R] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
przemo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

witam wszystkich :)
Sturmovik trzymam kciuki za Twój model, ja też go robię, mam już kadłub i skrzydła, jak do tej pory wszystko świetnie pasuje :D

--
----wyjęty z ram istnienia----

 
15-04-07 14:36  Re: [R] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Postępy:

Prawa ścianka kabiny (cz. 10 - 10s i 11 - 11c, druty F i G) - po zmontowaniu i podmalowaniu "białości":


...i po zamontowaniu na modelu, dalszym retuszu i dodaniu elementów (11 d-f) widocznych na poprzednim zdjęciu obok zmontowanego zespołu oraz pozostałych części szkieletu, w tym półwręgi za płytą pancerną (cz. W2 - W2e, drut E) i aparatury radiowej (cz. 9 - 9b):


Flesz jak zwykle bezlitośnie wydobył i podkreślił wszelkie odchyły koloru retuszującego od retuszowanego, w rzeczywistości różnice są widoczne w o wiele mniejszym stopniu.

...cdn.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
15-04-07 17:58  Re: [R] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

> w rzeczywistości różnice są widoczne w o wiele mniejszym stopniu

Fotki to nie Matrix, one przedstawiają tę rzeczywistość :-)

W twojej technice retuszu problemem może być zbyt duża ilość farby. Kolor jest wszędzie dookoła ale najmniej pozostaje go na retuszowanej krawędzi.
Spróbuj po każdym nabraniu farby a przed naniesiem jej na model wytrzeć pędzel w ręcznik papierowy w celu zebrania nadmiaru farby.
Lepiej poprawić kilka razy krawędź niż zalać farbą wszyytko dookoła :-)

Odnoszę także wrażenie, że farba jest trochę zbyt gęsta.

Pozdr.

 
15-04-07 18:01  Re: [R] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Dzięki za wskazówki. Też odniosłem wrażenie, że - zwłaszcza przy ostatnich retuszach - nakładałem zbyt duże ilości farby. Co do gęstości, to używam farby lekko rozrzedzonej, ale należącej do bardzo szybkoschnących (producent podaje, że farba jest sucha na dotyk po 5 minutach, a po 15 można już nakładać drugą warstwę - przy malowaniu aerografem).
Uwzględnię przy dalszych elementach.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
28-04-07 15:04  Re: [R] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Budowa postępuje, trochę zaniedbałem zdjęcia. Teraz troszkę nadrobię:

Lewa ściana kabiny gotowa do zamontowania, obok pozostałe wnętrze:


...brak zdjęć z etapów pośrednich...

Kadłub od płyty ogniowej do samego końca - coś zrobiłem nie tak przy montażu szkieletu ogona i miałem duże kłopoty ze zgraniem poszycia przy samym stateczniku (co i tak się do końca nie udało, co też widać; mam nadzieję, że oprofilowanie stateczników to zamaskuje):


I na koniec wnęki podwozia głównego - prawa kompletna, wyretuszowana i poszyta, lewa dopiero założona i usztywniona żebrami:


Jak dotąd, poza ww. problemem z poszyciem ogona (zapewne ze swojej własnej winy) nie miałem przy modelu najmniejszych problemów, wszystko pasuje idealnie. Jedyne, co jest nie tak w samym opracowaniu, to długość dźwigarka przy wnęce na lotki za mała dokładnie o grubość żeberka kończącego wnękę, ale wydaje się, że po założeniu lotek i tak nie będzie tego widać.

Pozdrawiam

EDIT 2 V: wczoraj montowałem lotki. We wspomnianą szczelinę (między końcem dźwigarka a żebrem końcówki) wchodzi główka zewnętrznego żeberka lotki. Wszystko przemyślane...
--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
07-05-07 22:19  Re: [R] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Sturmovik - z tego co widzę to "laserówki" też trzeba szlifować i to dość sporo. Te małe szparki i niewielki brak płynności przejścia łączeń segmentów grzbietu to za pewne brak oprofilowania wręg do skosu kadłuba. Poza tym to super.

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
10-05-07 16:19  Re: [R] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

zetpt, jak najbardziej masz rację :-) tu się mści mój brak przyzwyczajenia do szlifowania wręg, najgorzej na tym wypadł ogon, ale na szczęście oprofilowanie zamaskowało przesunięcia.

Prace postępują:



Retusz będzie po ukończeniu, czyli pewnie jeszcze w maju ;-)
Co do dopasowania: bez zmian, czyli znakomicie. Musiałem nieźle pogłówkować przy montażu chwytów powietrza pod kadłubem i pod śmigłem, ale pasowało jak zwykle. Znalazłem jedną drobną pomyłkę na rysunku zestawieniowym szkieletu płata: jeden z elementów płata (seria W9) oznaczono numerem elementu lotki (W10), ale wystarczy pamiętać, że płat to W9, a W10 to lotka i problem znika.
Ciąg dalszy, mam nadzieję, niebawem.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-05-07 13:39  Re: [R] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Dzisiejsze wypocinki:

Zmontowany i pomalowany celownik w dwóch ujęciach, z nieśmiertelną jednogroszówką, jeszcze nasadzony na drucik służący za uchwyt do malowania (jedyne jak dotąd odstępstwo od standardu w tym modelu):


...i zamontowany na podstawie w kabinie (nitki kleju i zaciek farby od retuszu poduszki zauważyłem dopiero na tym zdjęciu, już są usunięte):


Zamknięta owiewka - widok ogólny:


i zbliżenie z góry (wiatrochron wyretuszowany, osłona odsuwana jeszcze nie; swoją drogą, przyjdzie na nią jeszcze Sidolux):


Teraz wycinam rury wydechowe (po pomalowaniu ich wnętrza farbą w kolorze wyżarzonego metalu); ciąg dalszy po następnej "sesji" Mustanga :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
22-06-07 21:25  Re: [R] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
Bartek S. 

 

Fajny smukly model rozni od pierwszego mustanga AH kolorami. Laserowo wyciete wregi ulatwily Ci nieco prace i poprawily wyglad chodzi o ksztalt kadluba. Bardzo ladny model i nie nalezy pewnie do latwych. Bardzo ladny model.



Post zmieniony (23-06-07 17:50)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024