FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
11-04-07 12:04  [Relacja] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Witam.
Prace przy I-16 weszły w fazę mozolnego kompletowania cylindrów, co zajmuje czas bez widocznych postępów (o monotonii nie mówiąc), a coś dającego bardziej widoczne efekty kleić jednak też muszę, wziąłem się więc za Mustanga III w malowaniu maszyny E. Horbaczewskiego.

Format B4; cztery arkusze kartonu, dwa papieru (wręgi i szablony), siedem stron rysunków 3D. Dodatkowo zakupiłem zestaw wręg ciętych laserem i tłoczoną owiewkę kabiny.
Jak dotąd, zdążyłem zmontować szkielet sekcji kabinowej (części W1 - W1m):

Zdjęcia mają niestety małą głębię ostrości pomimo użycia lampy i zdecydowanie lepszego aparatu, niż w innych moich wątkach. Wynika to z małego dystansu od aparatu do obiektu i sporej jego długości. Zdjęcia struktur typu wyposażenia burt powinny wychodzić pod tym względem lepiej.
Pozdrawiam

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
11-04-07 13:09  Re: [R] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Kiedyś widziałem jego surówkę w Porąbce;-)))) Rewelacja;-))))) Mam egzemplarz, ale zachowam go dla potomnych.

--

 
11-04-07 16:27  Re: [R] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Miły wspomnień czar, to był mój pierwszy model "Hala" po latach.
Troszkę te fotki takie rozmyte, ale widzę, że kolega korzysta z "laserówek" ciekawi mnie jak się one spisuję (chodzi o pasowanie i grubości) ja stosowałem karton 1,02-1,05 + papierek z wycinanki i to było OK.

Powodzenia "bo to ładny model jest".
Czekam na ciąg dalszy.

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
11-04-07 16:34  Re: [R] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Laserówki pasują idealnie, na tyle idealnie, że lepiej je złożyć na wcisk i ewentualnie (może się to okazać zbędne) dopiero potem zalać miejsce łączenia klejem, bo inaczej klej dostający się do wpustów może utrudnić pasowanie następnych wręg. Tektura się nie rozwarstwia i jedyny problem, z jakim się spotkałem dotąd, to to, że jest dość miękka (to zresztą chyba typowe).
Teraz dłubię przy orczyku, i to w przerwach między studiowaniem Robbinsa... :-/

PS. Fotki robię teraz Canonem EOS 400D ustawionym na najmniejszy format zdjęcia, czyli 1.936 x 1.288 pix, z dużą kompresją. Przy pełnej rozdzielczości pewnie serwer hostingowy by nie przyjął...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
11-04-07 17:31  Re: [R] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Postępy:

Sekcja kabinowa z zamontowaną wręgą na płytę pancerną (cz. 1 - 1c):


Zespół orczyka (cz. 2 - 2e) zmontowany:


...i zamontowany w kabinie:

(w górnej części zespołu widać już wklejoną wręgę osłony tablicy przyrządów - cz. 3g).

Retusze po zamontowaniu tablicy, ale to co najmniej jutro - dziś już nie "wydziobię" otworów na zegary.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
12-04-07 08:52  Re: [R] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Dzisiejsze wypociny na dzień dobry - tablica przyrządów (wersja uplastyczniona) z "przyległościami" (cz. 3 - 3i):

Tablica "na surowo", obok przygotowane do wycięcia części podstawy celownika:


Tablica zamontowana w kadłubie, już z podstawą celownika i osłoną:


Jak zwykle, flesz silnie rozjaśnia druk, w rzeczywistości czarne przebarwienia wokół zegarów nie są tak rażące. Tym niemniej drukowi dość daleko do pełnej czerni i właściwy retusz elementów czarnych może być z lekka kłopotliwy - poćwiczę na uproszczonej wersji tablicy ;-)
--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
12-04-07 15:58  Re: [R] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Kolejna porcja wypocinek - czyli dodatkowe elementy drobne (cz. 4, 5 - 5a), drążek sterowy (cz. 6 - 6e, druty A, B, C) i wstępny retusz kabiny:



A propos techniki fotografowania - robię już z większego dystansu i na pełnej rozdzielczości aparatu, ale nie mogę się powstrzymać przed zoomowaniem... (z czasem i do tego dojdę ;-))

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-04-07 11:02  Re: [R] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Staruszka pyta w autobusie....
- Młodzieńcze, jak mogę się dostać do Filharmonii??
- Trzeba ćwiczyć Babciu, dużo ćwiczyć.... ;-))

A jak już wyćwiczysz fotografowanie, to później polecam to samo z techniką retuszowania, bo na tym polu też nie jest najlepiej.

Pozdr.

 
13-04-07 11:49  Re: [R] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Cały czas się uczę - retuszu dopiero zacząłem, więc są szanse ;-)
Co do zdjęć, wczoraj ćwiczyłem pod kierunkiem Wisy i efekty nieźle rokują, tylko technika niekoniecznie wygodna. Zobaczycie przy ciągu dalszym, jak mnie wena najdzie, bo dziś chyba nie tknę...

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-04-07 11:59  Re: [R] Mustang ze stajni Halińskiego, czyli Mk III (KA 3/2006)
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Przeczyściłem wątek z większości wpisów fotograficznych, zakładając nowy wyłącznie na ten temat.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024