FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
12-04-07 22:56  Re: [Relacja] Martin B-26 Marauder - Fly Model
Czarny koń 

 

Ja również kibicuje i życzę powodzenia. Myślę iż praca nad tym modelem jest szczególnie przyjemna gdyż wręgi sa dosłownie okregami co nie utrudnia sklejania a dodatkowo duze części dają łatwo operować sklejanymi elemntami. Kłopotwliwe jest tylko wyklejanie scian wewnętrznych no ale trzeba sobie jakoś poradzić. Model ten bardzo mi się podobał bo taki z wygladu masywny co skłoniło mnie iż popełniłem ten model. Powodzenia.

 
13-04-07 17:16  Re: [Relacja] Martin B-26 Marauder - Fly Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Gratuluję tematu!
Na forach kartonowych jest mnóstwo messerschmittów,spitfire'ów,mustangów , a brakuje innych maszyn. Tak więc oglądam relację z podwójnym zainteresowaniem!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-04-07 17:29  Re: [Relacja] Martin B-26 Marauder - Fly Model
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

dzięki koledzy za pochwały, ale naprawde nie ma czym się zachwycać:P Czarny koniu masz może fotki swojego modelu, potrzebuje motywacji :D
No dobra wracam do relacji, pora zaprezentować zdjęcia (sorry za jakość, ale to na szybko)
- fragment kadłuba

- mniej znane skrzynki, a powyżej radia(?)

koniec sesji:) Pozdrawiam!

--

 
19-08-09 22:21  Odp: [Relacja] Martin B-26 Marauder - Fly Model
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

otóż, kwoli przypomnienia, że jestem,oddycham, model jest (w pewnym sensie) wrzucam zdjęcie i w sumie mogę powiedzieć, że będę kontynuował relacje na nowo zaczętym B-26 z nowszego wydania, o lepszym papierze i ogólnie w tym jest jakoś inaczej - to znaczy lepiej, chodzi też o pasowanie części, a może to mój postęp <rotfl>

Szczerze mówiąc w poprzednim modelu sknociłem cały segment z lukiem bombowym(ten z prawej:D), teraz też 'walczyłem' - udało się, poza tym trudno dostępne pudełeczka umieszczone w kabinie porozklejały się. Te wszystkie czynniki :( i nie tylko:

opóźniły budowę i skłoniły że postanowiłem 'skleić' go jeszcze raz, to na tyle, jakoś za bardzo się rozpisałem,a więc do zobaczenia w następnym odcinku jak już odgadnę wszystkie tajniki nowego aparatu :D

po pewnym okresie przerwy i spotkaniu z kolegami 'po fachu' dopadł mnie 'głód' klejenia, a więc nie było większych oporów aby zabrać się do roboty.
Udało się skleić wszystkie belki wewnątrz luku bombowego, musiałem zrobić to teraz, ponieważ potem prace utrudniłaby wielkość kadłuba. Ogólnie sam luk nie jest jeszcze skończony brakuje tam między innymi listewek zakrywających wręgi, bomb oraz klap.

przygotowałem również wręgi oraz poszycie na kolejny segment z wnętrzem, te 'puste' póki co sobie darowałem, ważniejszy jest ten:


następnym posunięciem było uzupełnianie wnętrza, sorki za słabe zdjęcie - lepszego już nie będzie:

chciałbym dodać że podłoga była za mała w stosunku do wyznaczonego pola, być może to skutek rozjechania poszycia wewnętrznego(również zmodyfikowanego) ogólnie elementy które wklejałem były błędnymi odbiciami lustrzanymi prawidłowych, ale poleciałem zgodnie z wyznaczonym polem. Do tego nie mogłem znaleźć dwóch rączek do jednego z karabinów. Po zakończeniu prac nad tą kabiną strzelców oto zdjęcie całego segmentu:

i kolejne 2 segmenty razem:

oraz moje kwiatki :(


Do głównej bryły doszły 2 segmenty - tym razem tylniego strzelca, sklejane bez większych problemów.


moja bardzo wielka wina...

Prace utrudnia brak wytłaczanych owiewek. Musze je skądś skombinować, wtedy przynajmniej będę widział na czym stoję i czy będę musiał wytłaczać je samemu, co wolałbym ominąć szerokim łukiem :neutral:

Fotki z ostatniej patrii troche badziewne, jutro postaram się poprawić

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024