FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
08-05-07 10:22  Re: [Relacja][Projekt własny] T-20 Komsomolec - ciągnik artyleryjski
Grzesio   

WOW! Śliczny model, podziwiam pracowitość! Podwozie po prostu miodzio! :-)
Tyle, że niestety żaluzje wentylacyjne silnika są - tak jak w modelu AER - od 1. serii. :-(
Tutaj jest rysunek 3. serii:
http://www.battlefield.ru/blueprints/komsom_09.gif

Pzdr

Grzesiu

 
08-05-07 10:30  Re: [Relacja][Projekt własny] T-20 Komsomolec - ciągnik artyleryjski
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


@ Grzesio - a tak, owszem, z tą chłodnicą miałem trochę jazdy, aż w końcu zdecydowałem się na tą, przedstawioną w relacji. Masz może rysunki Komsomolca 1 i 2 serii?

 
08-05-07 11:53  Re: [Relacja][Projekt własny] T-20 Komsomolec - ciągnik artyleryjski
Grzesio   

Mam, ale nie tak od razu będę w stanie zdigitalizować.
Tu jest ładnie opstrykana 1. seria (aka wz. 1937), acz z wtórnymi modyfikacjami fińskimi (opancerzony reflektor etc.: http://www.andreaslarka.net/ps755022/ps755022.html
2. seria (aka wz. 1938 wczesny) odróżniała się przekonstruowanym tyłem kadłuba (takim, jak na planie powyżej) i zmienionym wykuszem km - był dokręcany podobnie jak w Twoim modelu, ale nieco mniejszy, jako że nie miał wizjera na lewo od jarzma broni.
3. seria (aka wz. 1938 późny) w zasadzie była prawie taka sama jak 2. - różniła się wykuszem z wizjerem i inną konstrukcją ławek (oddzielnie składane oparcia i siedziska - choć tak z pamięci głowy nie dam, czy takie ławki nie pojawiały się już na 2. serii). Późne ciągniki 3. serii (aka wz. 1940) posiadały częściowo spawaną nadbudówkę.

Pzdr

Grzesiu



Post zmieniony (08-05-07 12:00)

 
08-05-07 16:04  Re: [Relacja][Projekt własny] T-20 Komsomolec - ciągnik artyleryjski
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


.... czyli jedynym słowem, dałem się zmylić modelami plastikowymi i zrobiłem misz-masz serii 2 i 3 :) Przeglądając różne zdjęcia modeli plastikowych postanowiłem więc w ten sam sposób zaprojektować swój model.

Zastanawiam się czy poprawić wszystko, zgodnie z prawdą historyczną, czy zostawić bez zmian.

 
08-05-07 16:45  Re: [Relacja][Projekt własny] T-20 Komsomolec - ciągnik artyleryjski
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Popraw. Śliczności wychodzi, warto.

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
08-05-07 20:51  Re: [Relacja][Projekt własny] T-20 Komsomolec - ciągnik artyleryjski
Grzesio   

W zasadzie największy ból to tył kadłuba - zarówno wczesne ławki jak i koła napędowe od biedy się trafiają i na 3. serii, choć standardem nie są i lepiej byłoby je jednak zmienić.

Pzdr

Grzesiu

 
08-05-07 23:36  Re: [Relacja][Projekt własny] T-20 Komsomolec - ciągnik artyleryjski
rout   

a ja za to mam pytanie - czy w finalnym projekcie rowniez przewidujesz kola nosne owijane ? pytam , gdyz moze to sprawic troche problemow , poza tym rowniez i tobie nie wyszly idealnie okragle , czy nie lepszy by byl tradycyjny sposob (dwa okregi i oklejka je laczaca)?

 
09-05-07 08:21  Re: [Relacja][Projekt własny] T-20 Komsomolec - ciągnik artyleryjski
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam serdecznie!

Myślałem, myślałem i wymyśliłem. Najprawdopodobniej w wycinance znajdzie się do wyboru kilka wersji Komsomolca - z 2 i 3 serii. Do wyboru do koloru :) Tu mam prośbę do Grzesia - w miarę Twoich możliwości prosiłbym o dostarczenie rysunków komsomolca w różnych wersjach, bo w sieci znalazłem tylko rysunek egzemplarza 3 serii.

Co do kół to już mam zaprojektowane wg standardowych rozwiązań, tj dwa okręgi i oklejka. U siebie chciałem testowo sprawdzić, jak wyjdzie wersja z owijaniem. Niestety przy tego typu rozwiązaniach ciężko utrzymać 'krągłość'. Jeśli w wycinance zostanie miejsca, to i również to rozwiązanie będzie do wyboru.

 
18-05-07 09:44  Re: [Relacja][Projekt własny] T-20 Komsomolec - ciągnik artyleryjski
Grzesio   

Nieco drastyczne zdjęcie, ale pokazujące komsomolca 2. serii:
http://www.ioh.pl/forum/download.php?id=16537

Plany dostarczę, cierpliwości, niech tylko przewali mi się robota... ;-(

Pzdr

Grzesiu

 
18-05-07 10:34  Re: [Relacja][Projekt własny] T-20 Komsomolec - ciągnik artyleryjski
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Czoł(gi)em!

Wczoraj wziąłem się solidnie do roboty i popracowałem nad Komsomolcem. Obecnie model stoi już na gąsienicach :) Jak widac na zdjęciach poniżej, wymieniłem tylną ścianę. Elementy chłodnicy mam już wycięte - sklejenie zostawiłem sobie na dzisiejszy wieczór. Dorobiłem również tylne błotniki. Ponadto przeprojektowałem osłonę silnika (na otwieraną). Zawieszenie tylnego koła napinającego z braku szczegółowej dokumentacji musiałem uprościć. Dodałem też koła podtrzymujące. Nie miałem natomiast czasu, aby zaprojektować łączenie koła z piastą.

Oto zdjęcia:







Co do dalszych prac projektowych - przeprojektowaniu ulegną koła napędowe (na 4 otwory ulgowe) oraz najprawdopodobniej ławki na rozkładane - muszę tylko rozeznać się w dokumentacji jak one wyglądały. Ponadto zaprojektuję jeszcze takie detale jak reflektory przednie i tylni, klakson oraz parę innych pomniejszych detali.

Mam już ponadto gotowy projekt stelaża pod brezent - ale o tym w swoim czasie :)

A tutaj jako bonus zdjęcie porównujące mój ostatnio ukończony czołg T-40 z Komsomolcem :)



--
Pozdrawiam, Jerzy 'Jurgen' Janukowicz

http://jerzyjanukowicz.pl
http://sklej-model.pl Autorskie wydawnictwo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024