FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
30-03-07 19:26  Re: [relacja] Fokker E.V (D.VIII) MM
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Po ostatecznym polakierowaniu "2x Matt Humbrola" nadszedł czas zakończenia budowy może nie wszystko wyszło tak jakbym chciał, ale człowiek uczy się na błędach ;-/. Oto kilka fotek i jak można to poproszę o wasze opinie i sugestie...
Następny model pod nóż to Sopwith F.1 CAMEL projektu Pana Mistewicza - oczywiście relacja będzie ;-)
Pozdrawiam...



--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
30-03-07 21:32  Re: [relacja] Fokker E.V (D.VIII) MM
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Co tu dużo pisać, po prostu piękny.
Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
30-03-07 23:05  Re: [relacja] Fokker E.V (D.VIII) MM
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Gratuluję ukończenia modelu. To miło widzieć, że nadal można coś z tego starego opracowania wyciągnąć. Cieszy mnie zwłaszcza twoja inwencja twórcza, która tutaj objawiła się w postaci szprychowych kół. A skoro już o nich mówię pozwolę sobie przytoczyć jedną z ciekawostek dotyczących powstania projektu tego modelu. Otóż pierwotnie miał to być Fokker Stefana Steca z numerem bocznym 001 (nieco inne oznakowanie samolotu). Jednak samolot ten na zdjęciach i różnych rysunkach był pokazywany właśnie z nieopłótnionymi kołami. Ponieważ w standardzie koła szprychowe w postaci czarnych kresek na białej tarczy nie wyglądają najlepiej zdecydowałem się na wykonanie modelu Fokkera z numerem 002, który jak pokazują zdjęcia miał opłótnione koła, przynajmniej w jakimś okresie użytkowania. Z dzisiejszego punktu widzenia zastanawiam się czy nie przesadziłem z tą dbałością o wierność historyczną.
Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam, Paweł.

 
03-04-07 10:45  Re: [relacja] Fokker E.V (D.VIII) MM
tyg   

Głupio się przyznać do własnej ignorancji ale do teraz myślałem, że skleiłem model w malowaniu Steca... Czy są jakieś informacje kto latał na maszynie z numerem 002?
Nie wiem jak innych ale mnie bardzo smuci, że obecnie wydawcy żałują w opisie miejsca na przedstawienie rysu historycznego, oraz malowania (jednostka, pilot, itp). Pod tym względem MM jest ciągle w czołówce. Fajnie, że w Kartonowa Kolekcja przejęła te chlubne wzorce. Ja lubię wiedzieć co sklejam, jakoś nie pociągają mnie anonimowe maszyny, jakby oderwane od swojej historii.
Pozdrawiam
tyg

 
03-04-07 11:21  Re: [relacja] Fokker E.V (D.VIII) MM
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Dziadek,
Km-y (jak cały model zresztą) wyszły Ci rewelacyjnie. Napisz, czy robiłeś tą metodą z linku Iskry, czy jeszcze jakąś inną?

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
03-04-07 21:48  Re: [relacja] Fokker E.V (D.VIII) MM
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
"Stealth”, co to k-mow to długa historia, te z wycinanki znalazły się w koszu :/ po moich eksperymentach. K-my w modelu robiłem samemu rozrysowując sobie części samemu na podstawie tych zdjęć (patrz link ). Jak następnym razem będę je robił to popstrykam zdjęcia krok po kroku i pokaże...;-)
Pozdrawiam...

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024