FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
08-05-07 15:03  Re: [relacja] Barracuda - Fly Model - pierwsza relacja na tym forum
KM Taurus  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam po przerwie.

Nazbierało mi się trochę zaległości :).
Wszystkim którzy, zwracali mi uwagę że źle przykleiłem element poszycia, mówię że inaczej nie dało się tego zrobić. A to że nie pokrywają się łączenia blach ?? Podejrzewam że poprostu zostały nie dorysowane.

Wracając do relacji, prace zostały że tak powiem chwilowo zawieszone. A to przez organizację i sam konkurs, a to przez inne czynniki zewnętrzne. Ale mam nadzieję że teraz to już jakoś pomalutku będę brnął do przodu. Przyznać się muszę że niepowodzenie z przedziałem silnikowym trochę mnie zdołowało i odebrało zapał do dalszej pracy. Jednak apsencja spowodowana powyższymi wydarzeniami dała czas na przemyślenia i doszedłem do wniosku że nie pora rozpaczać nad rozlanym mlekiem tylko czas zabrać się do pracy i skupić sie trzeba nad dalszymi pracami.

Postęp prac jest następujący:

- wręgi przedziału silnikowego zostały poddane kolejnej obróbce tj. szlifowaniu i pasowaniu
lecz elementy przyklejone wcześniej niestety są spartolone co widać na poniższych zdjęciach.



Jak widzicie poszczególne elementy poszycia zostały pociętę na drobniejsze elementy. Pociągnie to za sobą (tak mi się wydaje) większe możliwości w manewrowaniu danym elementem i łatwiej dopasować będzie daną część.

Poskładełem do kupy jeszcze kilka elementów ogona.

Wnęka na hak.



Belka ogonowa.



Z tego co zauwżyłem przesunięć kolorów zbytnio nie ma ale za to są przesunięcia w oznakowaniu przynależności "kompanijnej". Litery i cyfry nie pokrywają się ze sobą, widać przesunięcia względem siebie. Robiłem co moglem kombinowałem w końcu wypośrodkowałem i jest tak jak widać. Nie jestem zadowolony z postępu prac. Mam nadzieję że dalej będzie już tylko lepiej.

 
08-05-07 15:41  Re: [relacja] Barracuda - Fly Model - pierwsza relacja na tym forum
Q22Q   

Witam. Uri - świetnie Ci ta Barracuda idzie, bardzo mi się podoba. Gdy by mnie tak wychodziły te łączenia :-) Czekamy na dalszą porcję zdjęć.

Pozdrawiam Grzegorz

--

 
12-05-07 13:19  Re: [relacja] Barracuda - Fly Model - pierwsza relacja na tym forum
KM Taurus  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Dzisiejszy odcinek będzie poświęcony błędom jakie zrobiłem podczas składanie sterów wysokości i kierunku.
tak prezentuje się ster kierunku.


Po przymiarce steru do kadłuba okazało się że niestety oba elementy nie pasują do siebie.
Musiałem wyciąć troszkę poszycia z kadłuba.
Tak to wygląda po przymiarkach i poprawkach.



Kiedy już mi pasowały obie części okazało się że ster nie trzyma osi symetrii. Jedyną radą na to jak przyszła mi do głowy było wyprucie ostatniej wręgi z kadłuba i przesunięcie jej o jakiś milimetr zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Choć nie pokrywało się to z oznaczeniami na kadłubie. Po tym zabiegu przymiarka na sucho wypadła pozytywnie.
Zrobiony mam też ster wysokości.



Połączenie steru kierunku ze sterem wysokości przymiarka oczywiście na sucho.



Na czerwono zaznaczone miejsca gdzie niestety nie wyszło mi tak jakbym chciał.
Na pierwszej focie widzicie jak podczas wyoblenia końcówek skrzydeł pomarszczył mi się papier. No cóż dopiero pierwszy raz robiłem taki eksperyment i nie wiem czym to jest spowodowane jakością papieru, a może zbyt dużym naciskiem ??
Drugie zdjęcie przedstawia nierówne połączenie dwóch połówek. Źle się do tego zabrałem. W poszyciu skrzydeł nośnych postaram się zrobić to inaczej i mam nadzieję że sprawdzi się metoda którą mam na myśli, ale o tym w odcinku poświęconym skrzydłom.
Po przejrzeniu zdjęć okazało się że i retusz miejscami do poprawki.

C.D.N.

KM Taurus

Post zmieniony (12-05-07 13:28)

 
12-05-07 15:06  Re: [relacja] Barracuda - Fly Model - pierwsza relacja na tym forum
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Całkiem zgrabne stateczniki moim zdaniem - zwłaszcza że zdjęcia robiłeś tak żeby uwypuklić błędy a nie je ukryć.
A tak przy okazji to fajna maszynka ta Barracuda, choć trochę dziwaczna :)
Pozdrowienia!

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
12-05-07 16:37  Re: [relacja] Barracuda - Fly Model - pierwsza relacja na tym forum
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Mi także podoba się model jak i maszynka :))) czekam na postępy!

--

 
14-06-07 11:53  Re: [relacja] Barracuda - Fly Model - pierwsza relacja na tym forum
KM Taurus  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam po dłuższej przerwie :). I w końcu udało mi się dogrzebałem do mojej relacji :).
Niestety nie mam zbyt wiele zrobione ale pokaże Wam kilka fotek żebyście nie pomyśleli że porzuciłem ten "piękny" i "prosty" w budowie model.
Prace choć z dużym oporem jednak posuwają się do przodu. Obecnie pracuję nad kabiną i jej wyposażeniem.



Na razie tylko tyle :(.

 
11-07-07 10:29  Re: [relacja] Barracuda - Fly Model - pierwsza relacja na tym forum
KM Taurus  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Pasowałoby odświżyć relację i pokazać co słychac na placu boju.
Po przyklejeniu poszycia wewnętrznego kabiny pilota okazało się że nic tzn. kabina i przedział silnikowy nie pasują.



Czerwonym zaznaczyłem miejsce w którym trzeba było usunąć całą wręgę i nie tylko, żeby wszystko zeciało choć trochę do siebie pasować i trzymało jako tako os symetrii.
Po dwóch dniach szlifowania, pasowania - pasowania i szlifowania dało się połączyć przód z kabiną pilota. Choć i tak wystąpiły drobne niedokładności które trzeba było na goraco modyfikować.



Całość po częściowym przyklejeniu zewętrznego poszycia z obu stron i od dołu



Oprócz modelu powstaje jeszcze wyposażenie dodatkowe w postaci torpedy.



Mam nadzieję że, teraz relacja pójdzie szybciej i na następne odłony nie trzeba będzie tak długo czekać :).

KM Taurus

Post zmieniony (11-07-07 13:52)

 
21-07-07 11:47  Re: [relacja] Barracuda - Fly Model - pierwsza relacja na tym forum
KM Taurus  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Zgodnie z obietnicą znowu pokażę co udało mi się zrobić ?!?! Tzn. dziś będzie odcinek o tym co udało mi się spie...ć i jak z tego wybrnąć ?? (potrzebna Wasza pomoc)
Na początek zdjęcia torpedy jest już prawie na ukończeniu został jeden mały szczegół ale on zostanie doklejony tuż przed podwieszeniem a to dlatego żeby nie odpadł podczas przechowywania. Dokładnie chodzi o takie małe śmigiełko na czubku torpedy :).



A teraz o tym co mnie boli.
Zabudowałem poszyciem zewnętrznym stanowisko nawigatora-obserwatora :)



I o ile tu po niedługich przymiarkach jest "wszystko w porządku" to dalej już jest tylko gorzej, ale o tym za chwilę. Chciałem wrócić jeszcze do tego kawałka ze stanowiskiem obserwatora. Po naklejeniu poszycia zewnetrznego okazalo się że w jednym miejcu zapadło się lekko. Próby odklejenia i podłożenia kawałka tektórki skończyły się paskudnym załamaniem.



Może macie jakiś pomysł jak to wyprostować ??

Jedżmy dalej, środkowy element, który połączy dwa kawałki kadłuba. Tu jest problem tego rodzaju że, o ile w przedniej części tj. od strony stanowiska nawigatora wszystko pasuje:



To z drugiej strony okazało się że wręga jest za duża.



A jakby tego było mało poszycie zewnętrzne tego kawałka kadłuba też jest za małe



I co tu z tym robić ??
Przyznam się wam że, nie mam na to żadnego pomysłu. Ale też jeszcze zbytnio nad tym nie myślałem. Czekam na Wasze podpowiedzi i sugestie.

--
KM Taurus

 
22-07-07 07:27  Re: [relacja] Barracuda - Fly Model - pierwsza relacja na tym forum
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Ja bym zrobił tak (wypowiadam się patrząc tylko na zdjęcia):
- zrobił drugą "za dużą" wręgę (ksero) ją dopasował do tylnego segmentu
Jeżeli na tej wrędze masz naklejone jakieś elementy, to naprościej będzie po spasowaniu kserówki ją dociąć wg otrzymanego szablonu; jeśli nie - to w ruch puść farby i pomaluj ksero.
- zgrał poszycie zewnętrzne z tą wręgą, aby uzyskać równe przejście kadłuba)
- naciął wzdłuż krawędzi zgięcia poszycie wewnętrzne i spasował do wręgi i zewnętrznego (z tego co widać będzie trzeba trochę obciąć).
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem :-)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
22-07-07 14:34  Re: [relacja] Barracuda - Fly Model - pierwsza relacja na tym forum
Passer Montanus   

Uri na forum Kartonbau .de w dziale - "Lotnictwo - relacje z budowy " jest relacja z budowy Barracudy . Nie widzę ,aby tam występowały takie problemy przy sklejaniu jak u Ciebie . W Twoim modelu wystepują spore przesunięcia na łączeniu segmentów 4 oraz 8 - jest to szczególnie widoczne na owalnych powierzchniach do których będzie przyklejona cz. 28 L,P . Widzę również ,że przycinałeś segmenty 6,7 .



Post zmieniony (22-07-07 14:34)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024