FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-04-07 10:33  Re: BARRACUDA - czyli pierwsza relacja na tym forum
KM Taurus  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Ceva - masz całkowitą rację z przyklejeniem pasków troszkę się pośpieszyłem co nie znaczy że tak jak powiedziałeś 3x przymierz jeden raz przyklej :). Właśnie tak staram się to robic choć błędów nie uniknąłem i proszę o pomoc.

Zacząłem oklejać poszycie za wlotem powietrza i jest ciekawie, a mianowicie udało mi się jakoś naciągnąć następny element poszycia ale trzeci już ni choroby nie chce pasować.

Sprawa przedstawia się tak



Dziury są straszne. Powiedzcie mi czy, jedynym sposobem na takie nie dokładności jest dopasowanie pasków tektury którą później malujemy ?? A może macie jakieś swoje osobliwe patenty ??

Jakie są wasze sugestje wybrnięcia z tego ??

 
11-04-07 10:46  Re: BARRACUDA - czyli pierwsza relacja na tym forum
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Ja bym na Twoim miejscu odwzorował elementy poszycia wlotu na bloku technicznym . Następnie skleił bym je ze sobą i dopasowując do szkieletu wychwytywał rozbieżności i nanosił korekty na właściwe poszycie

--

Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

Post zmieniony (11-04-07 11:43)

 
11-04-07 19:18  Re: BARRACUDA - czyli pierwsza relacja na tym forum
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Moja rada jest taka:

odklej całe poszycie i ukształtuj je bez wręg, pasując elementy poszycia do siebie, a kształt sam powinien ci wyjść . Następnie doszlifuj wręgi do poszycia nigdy odwrotnie ponieważ to poszycie nadaje kształt a wręgi służą do tego, żeby karton się nie zapadał.

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
11-04-07 19:29  Re: BARRACUDA - czyli pierwsza relacja na tym forum
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ja już się nauczyłem wywalać 90% szkieletów w samolotach i sklejać je po swojemu. Jeszcze kilka modeli i pewnie Ty też się nauczysz ;)

Na razie rób dokładnie tak, jak Ci Zetpt proponuje. Siatki są najważniejsze. Pociętego szkieletu nikt nie będzie ogladał.

Ja zazwyczaj zostawiam tylko poprzeczne (tradycyjne) wręgi, które pasuję do poszycia - resztę wyrzucam.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
11-04-07 19:46  Re: BARRACUDA - czyli pierwsza relacja na tym forum
Piotr   

Czy aby nie pomyliłeś segmentów?Jakoś mi nie leżą linie podziału blach.

Pozdawiam.

--



Post zmieniony (11-04-07 19:47)

 
11-04-07 19:50  Re: BARRACUDA - czyli pierwsza relacja na tym forum
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Moim skromnym zdaniem wkleiłeś ten segment odwrotnie, jak zauważył/a Zośka, nie pasują linie podziału blach, odwrotnie by chyba pasowały:)

--Cofam, nie widziałem zdjęcia widoku z góry, jest ok

Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.



Post zmieniony (11-04-07 19:53)

 
11-04-07 20:38  Re: [relacja] Barracuda - Fly Model - czyli pierwsza relacja na tym forum
Piotr   

Jeszcze raz się wtrące.PrzyglądnołEm się rys.złożeniowemu (1) i z tego wynika,że pierwsze trzy wręgi są u dołu podgięte,a u Ciebie są proste i to może być cały problem.Części nie tak naciągnięte nijak się nie połączą.

pozdrawiam.



Post zmieniony (12-04-07 21:44)

 
11-04-07 22:05  Re: [relacja] Barracuda - Fly Model - czyli pierwsza relacja na tym forum
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Nie chcę nic obiecać, ale jak tylko dorwę skaner A3 postaram sie powtórzyć Twój wyczyn ( chociaż nie bardzo mieści się w moim planie budowy polskich sprzętów ). Mam pierwsze wydanie tego modelu zakupione jeszcze z zapachem farby drukarskiej i szkoda mi je ciąć.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
17-04-07 11:35  Re: [relacja] Barracuda - Fly Model - pierwsza relacja na tym forum
KM Taurus  

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Po przeczytaniu uwag, porad i konsultacjach stwierdziłem że, spróbuję jeszcze raz zabrać się za poszycie silnika. W oczekiwaniu na drugi model zabrałem się za wykonanie tablicy rozdzielczej.

Ponieważ nie dysponuję zdjęciem tablicy w stanie takim jak została zaprojektowana, będziecie musieli zadowolić się widokiem jej podczas modyfikacji jakie wprowadziłem.
Na samym początku postanowiłem zrobić szkiełka do zegarów. A ponieważ leń ukryty we mnie :twisted: i brak doświadczenia nie pozwalały mi wytłaczać tych szkiełek z przeźroczystej folii, więc postanowiłem spróbować doświadczalnej metody z wikolem. Nie wiem czy ktoś próbował czegoś takiego ale próby które zrobiłem wypadły pomyślnie więc brnąłem dalej.
Położyłem w miejsca zegarów po kropli wikolu.



Po wyschnięciu tak się to prezentowało



Później pomyślałem że nie będzie zbytnią trudnością dorobić do tych zegarów oprawek bo było jakoś tak łyso i te niby szkiełka gdzieś się rozmydlały i nie było ich bardzo widać. Zabrałem się więc za oprawki.
Oprawki podczas przymiarki.



Po pomalowaniu i przyklejeniu



Za namową kolegów żebym ją jeszcze bardziej uplastycznił i dorobił kilka drobiazgów w postaci przełączników, kontrolek i takich tam, spróbowałem i całość wyszła tak.




Tak wygląda model na chwilę obecną.

 
17-04-07 17:33  Re: [relacja] Barracuda - Fly Model - pierwsza relacja na tym forum
Selevar 

 

Bardzo ładny i zmyślny modelik. Ja sam zamierzam wreszcie się za jakiś samolot zabrać ale najprawdopodobniej będzie to B-17 GPM. Rad cienie będe udzielał bo na koncie mam dopiero zrobiony 1,1 modela (jeden w warsztacie)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024