FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-04-07 23:02  [technika pytanie] Czy znacie taki klej ?
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Czy znacie taki klej, który wysycha nie pozostawiając śladu na papierze (mam na myśli ślad w postaci zgrubienia tak jak po np. wikolu, a nie płaską plamkę, którą mogę zamalować), ale jeden warunek: klej nie może wysychać tak szybko jak cyjanoakrylowy. Mam do przyklejenia 1800 śrub wycinanych laserowo. Przy mniejszej ilości po prostu wikolem kładłem małą kropelkę i na to nakładałem śrubkę i tak miejsce po miejscu. Ale tak można zrobić 100, ale 1800 ? Lepiej by było posmarować klejem naraz kilka-kilkanaście miejsc przyklejenia i wtedy ponakładać szybko jedna za drugą śrubki. Jak klej wsiąknie to by nie było go po pomalowaniu widać. Chyba się jasno wyraziłem, o co mi chodzi. Czy klej BCG ma takie właściwości, a może inny ?

--

Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

Post zmieniony (02-04-07 23:08)

 
02-04-07 23:23  Re: [technika pytanie] Czy znacie taki klej ?
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Co prawda nie przyklejałem nigdy 1800 śrub, ale próbowałem już zarówno Wikolu jak i BCG. Faktycznie ten ostatni może być rozwiązaniem Twojego problemu - nie zostawia żadnych zgrubień, gdyż lepiej wsiąka w karton niż wikol. Nawet jak nałoży się go za dużo to i tak praktycznie nie będzie widać, a raczej czuć zgrubienia kleju - za to spoina będzie na pewno mocniejsza:) Nie wiem ile można maksylamnie "zaznaczyć" kropelkami kleju takich punktów, by spokojnie można było przykleić śruby. To zależy od sprawności nakładającego:) W moim przypadku spokojnie i z bardzo trzęsącymi się łapami nakładałem po pięć śrub/nitów - ale jak wcześniej wspomniałem - liczy się przede wszystkim wprawa, którą na pewno już posiadasz (z tego co widziałem:)). Wniosek z tego przydługawego wywodu jeden - klej BCG nadaje się do tego jak najbardziej:)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-04-07 23:30  Re: [technika pytanie] Czy znacie taki klej ?
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Ja używam jak wisa cyjanoakrylu - efekt bardo dobry a i nakrętka robi sie twarda

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
02-04-07 23:50  Re: [technika pytanie] Czy znacie taki klej ?
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Ja ostatnio przykleiłem kilka nitów do kadłuba czołgu klejac je super glue.
Każdy nit nabijałem na igle insulinówkę zamocowana w oprawkę od nożyka, delikatnie maczałem w kropelce kleju i dociskałem do kadłuba.

--
Pozdrawiam
_____

 
03-04-07 00:36  Re: [technika pytanie] Czy znacie taki klej ?
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

użyj BCG i będzie dobrze, ja nakładam około 15-20 punkcików a następnie używając AK-3 chwyta nity i lecimy ;]
Ps sprawdź jednak czy Twoja farba dobrze kryje bo u mnie troszkę widać gdzie był klej , być może po nałożeniu drugiej warstwy problem zniknie
--

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM



Post zmieniony (03-04-07 00:38)

 
03-04-07 09:10  Re: [technika pytanie] Czy znacie taki klej ?
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Z waszych wypowiedzi wynika, że klej BCG by się do tego celu nadawał. Ma ktoś z was zdjęcie takiego kleju ? W castoramie i obi ostatnio nic takiego nie widziałem, gdzie go można kupić w Trójmieście ?

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
03-04-07 09:13  Re: [technika pytanie] Czy znacie taki klej ?
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Precyzyjny poszukaj w pierwszym lepszym papierniczym lub kiosku

cena około 1 zł, najlepiej gdyby był z tą nazwą gdyż zdarzają się podróbki, które wogóle nie kleją

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
03-04-07 09:14  Re: [technika pytanie] Czy znacie taki klej ?
Gwardia_Carska   

BCG to nic innego jak zwykły klej do papieru w płynie, używany zdaje sie głównie przez dzieciaki w szkołach. BCG to tylko jedna z jego nazw, częściej go można spotkać jako Glue Pen. Wystarczy przejść się do najbliższego sklepu z artykułami szkolnymi i biurowymi i poprosic o klej w płynie. Pozdrawiam.

 
03-04-07 09:16  Re: [technika pytanie] Czy znacie taki klej ?
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Poszukaj w zwykłych marketach (np. Carefour) w dziale papierniczym. Ja kupowałem zwykły klej w płynie. Przezroczysta, walcowata tubka. Nie musi się nazywać BCG :)

Nakładam 10-15 kropelek, a potem lekko zwilżonym patyczkiem (śruby przyklejają się do niego dzięki napięciu powierzchniowemu) nanoszę seryjnie śruby.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
03-04-07 09:42  Re: [technika pytanie] Czy znacie taki klej ?
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Tak tylko w Tej właśnie Castoramie sprzedają klej dystrybuowany przez firmę Witkam który się do niczego nie nadaje.
W moich relacjach gdzieś pokazałem odpowiednik BCG który sprawdza się rewelacyjnie.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024