FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 
31-12-07 15:35  Odp: [Relacja] "KURSK" - Fly Model
Kalif 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

hmmm, a więc jednak coś nie tak z tym pasowaniem poszycia,
ja n-razy dopasowuję poszycie, ponownie szlifuję szkielet, docinam, przycinam i jak narazie udaje mi sie to wszystko połączyć,

jak będziesz mógł, to wstaw zdjęcia, jestem ogromnie ciekaw efektów oklejania tymi "kostkami",
dzięki i pozdrawiam

 
31-12-07 18:03  Odp: [Relacja] "KURSK" - Fly Model
Hornblower-Krosn   

Witam ponownie.
Tak jak obiecałem - postaram się wstawić zdjęcia. Kiosk i ster kierunku nie są jeszcze przyklejone. Prace nadal trwają i pewnie jeszcze trochę potrwają. Tak czy siak, skończę go.
Pozdrawiam.
Grzegorz


--

 
01-01-08 15:25  Odp: [Relacja]
Monster sQbee   





Post zmieniony (01-01-08 21:57)

 
01-01-08 17:32  Odp: [Relacja] "KURSK" - Fly Model
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Monster sQbee a co kryje się u Ciebie pod słowem "Prawdziwy Modelarz"?Jaki to prawdziwy?

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
01-01-08 20:07  Odp: [Relacja]
Kalif 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

(Odradzam kwalifikowanie modelu "Kurska" jako bubel.
Byłoby to określenie moim zdaniem na wyrost.)

Natomiast, tak jak się po cichu spodziewałem - oklejanie "kwadracikami" wygląda świetnie ! w Twoim wykonaniu Horn.
dzięki za zdjęcia
kwadraciki wycinasz od jakiejś sztancy, czy ręcznie ?



Post zmieniony (01-01-08 20:10)

 
01-01-08 20:52  Odp: [Relacja] "KURSK" - Fly Model
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Hornblower- różnica między tym , co zamierzasz osiągnąć, a tym bladym czymś, co wydał Gomix, to dzień do nocy. Przez ciebie teraz caly czas ten Kursk chodzi mi po głowie... To moze przy okazji warto by bylo sie zatroszczyć o opprawny kolor dolnej części dziobu?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
01-01-08 21:03  Odp: [Relacja]
Monster sQbee   

Matrix OST :

Określenie nie jest moje - pochodzi z wypowiedzi niektórych Projektantów i Wydawców wypowiadających się tutaj - właśnie w takim klimacie - taki co nigdy nie narzeka, nie krytykuje, a kiepsko opracowany model docina, przerabia szpachluje aż mu wyjdzie cudo !



Post zmieniony (01-01-08 22:00)

 
01-01-08 23:45  Odp: [Relacja] "KURSK" - Fly Model
Hornblower-Krosn   

Witam ponowie.
Bardzo dziękuję za tak miłe przyjęcie. Odkąd czytam forum, zawsze panowała tutaj pełna kultura więc w sumie można było się tego spodziewać.
Cieszę się też, że moje wykonanie Kurska podoba się.
Podzielam zdanie Kalifa, że określenie modelu Kurska słowem "bubel" jest trochę na wyrost. Myślę że model jest po prostu trudny. Dzisiaj, gdybym miał zaczynać go od nowa przerobiłbym w ogóle konstrukcję szkieletu i jego wykonanie. Powieliłbym wszystkie wręgi i zrobił kadłub metodą stosowaną przy samolotach. Oczywiście część szkieletu gdzie znajdują sie wyrzutnie stanowiłaby całość. Wszystkie pozostałe segmenty robione by były osobno. Wówczas możliwość spasowania poszczególnych części kadłuba była by znacznie większa.
Odpowiadając na Twoje pytanie Kalif - kostkę wykonuję w następujący sposób.
Na brzegach arkuszu z czarnego bloku nanoszę podziałkę co jeden centymetr (tyle ma jedna kostka). Następnie nacinam cały arkusz nożykiem. Uważam żeby nie przeciąć arkusza. Miejsca gdzie muszę nakleić kostkę pojedynczo - robię to. Odcinam wtedy odpowiednią jej ilość z arkusza. W wielu miejscach na szczęście można przykleić większą "plachtę" na raz.
Jeśli chodzi o sugestię KoRsarza - niestety na miejsce gdzie była część dziobu w kolorze czerwonym, zostało naklejone nowe poszycie i również w tym kolorze. Nie będę tego już zmieniał. Musiałby zerwać to co już zrobiłem.
Teraz trwają dalsze prace nad oklejaniem - myślę że kolejne zdjęcia zamieszczę jak nastąpi jakiś wyraźny postęp. Poza tym nie jest to mój wątek i nie chce się mieszać. Chyba że tak jak było tym razem - na wyraźną prośbę kolegi Kalifa.
Pozdrawiam.

 
02-01-08 08:03  Odp: [Relacja] "KURSK" - Fly Model
Kalif 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

OCZYWIŚCIE, że możesz tutaj zamieszczać swoje zdjęcia, jeśli tylko masz ochotę.
Trochę ożywi się ta relacja, no i skorzystają wszyscy zainteresowani modelem Kurska :-)
Na moje zdjęcia przyjdzie jeszcze trochę poczekać...

Dzięki za wyjaśnienie sposobu wycinania kostek.
pzdr.

 
02-01-08 14:17  Odp: [Relacja] "KURSK" - Fly Model
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Hornblower- nie musiałbyś nic zrywać, wystarczy przemalować na czarny. W tym miejscu nie było gumek , bo na dziobie okrętu są urządzenia podsłuchowe, więc zakładanie tam wykładziny by bylo troche nie bardzo. Dla tego jak pomalujesz to na czarny matowy to bedzie jak najbardziej odpowiednio

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024