FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
10-05-07 22:08  Re: [relacja] "KURSK" - Fly Model
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

No no... faktycznie, szacun pełną gębą!

 
10-05-07 23:33  Re: [relacja] "KURSK" - Fly Model
Nazar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak dla mnie bomba, to znaczy rakieta...

--
Nazar

 
11-05-07 07:31  Re: [relacja] "KURSK" - Fly Model
Jericho   

model bardzo ładny czekamy na dalsze postępy:)
a co do koloru to w linku podanym przez Ozza na 3 zdięciu od góry wyrażnie widać czerwone dno
Pozdrawiam

--
na warsztacie: ZSU 23-4 Fly Model

 
03-09-07 21:39  Re: [relacja] "KURSK" - Fly Model
Kalif 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Witam po długiej przerwie.
Sezon letni nie sprzyja mi w modelowaniu ale robota ciągle posuwała się do przodu, choć bardzo powoli.
Nie chciałem raczyć Was kolejnym raportem z fascynującej pracy, jaką jest w tym modelu sklejanie rurek zwanych wyrzutniami rakiet SS-N-19, tylko od razu pokazać jakiś wyraźny postęp, jakiś wyraźny krok do przodu. No i udało się. Zamknąłem tym samym pewien etap.
Tak to wygląda na dzień dzisiejszy:

Tutaj rurki po sklejeniu czekają na osadzenie w szkielecie.



A tutaj na swoim miejscu.





Następny etap będzie bardziej atrakcyjny wizualnie, bo zacznę przyklejać poszycie.

 
03-09-07 22:59  Re: [relacja] "KURSK" - Fly Model
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Gratuluję. Chyba najbardziej męczący etap budowy Kurska już za Tobą. Wyrzutnie wyglądają naprawdę imponująco.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
26-12-07 19:45  Odp: [relacja]
Monster sQbee   

Czy będzie ciąg dalszy ?
Na podobnym etapie zatrzymali się nasi sąsiedzi (z obu stron granicy) - wątpię aby tak było, ale nasuwa sie pytanie - czy coś z poszyciem nie tak ?



Post zmieniony (27-12-07 10:23)

 
28-12-07 16:24  Odp: [Relacja] "KURSK" - Fly Model
Kalif 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Ciąg dalszy będzie, jak .... się uporam z poszyciem części dziobowej.
Otóż nie bardzo pasuje do siebie rysunek poszycia segmentu 5 do 4.
Biały pas, który przebiega wzdłuż lw, nie "spotyka się" ze sobą w miejscu łączenia tych segmentów.
Wizualnie wygląda to fatalnie.
Kombinuję, jak to przejść i sprawdzam, czy to aby nie mój błąd.

 
28-12-07 16:37  Odp: [Relacja] "KURSK" - Fly Model
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Przy takiej konstrukcji wystarczyło by delikatnie da duze lub za słabe oszlifowanie szkieletu, to taka nutka czystej teorii z mojej strony.
Jesli uskok nie jest zbyt duzy, to może sprawe uratowało by naklejenie nieco szerszego paska z cienkiego białego papieru na całej długości modelu?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
28-12-07 16:48  Odp: [Relacja] "KURSK" - Fly Model
Monster sQbee   

Kalif - trzymam kciuki i czekam>
Może to będzie pomocne:
http://www.youtube.com/watch?v=JDccFGGiO9I&feature=related

 
31-12-07 09:19  Odp: [Relacja] "KURSK" - Fly Model
Hornblower-Krosn   

Witam,
Mam na imię Grzegorz. Piszę pierwszy raz na forum ale jestem od dawna jego stałym czytelnikiem. Postanowiłem napisać tym razem ponieważ również borykam się budową Kurska. Faktycznie jest tak jak koledzy piszą (odnośnie poszycia). U mnie też nie zgrywały się rysunki na poszczególnych częściach poszycia.
Być może jest to wina niedokładnie wykonanego szkieletu, ale ja na swój poświeciłem ponad dwa miesiące. Starałem się wykonać go najlepiej jak tylko umiem z całym wykorzystaniem mojego 18 letniego doświadczenia. I co?...........wyszło raczej średnio. Tym bardziej że miejscami faktycznie nie zgadzają się naniesione wzory. Wzór kostki potrafi się po prostu rozjechać. Nie wiem jak to jest możliwe ale tak było. U mnie też nie bardzo pasuje do siebie dziobowa część szkieletu z poszyciem. Poszycie okazało się za duże.
Była chwila, że chciałem go wywalić do kosza. Żona mi powiedziała, że na pewno uda mi się coś z tym zrobić więc cóż pozostało :-)
Poprzeglądałem różne zdjęcia Kurska i doszedłem do wniosku, że skoro Kursk był pokryty w taki ciekawy sposób warstwą gumy ( w dodatku chyba czarnej) więc postanowiłem wykonać go podobnie. Zakupiłem czarny blok techniczny (nie było łatwo - okazuje się czarny czarnemu nie równy) i zabrałem sie do dzieła.
Teraz siedzę wieczorami i oklejam całego Kurska kwadracikami 1cm x 1cm. Oczywiście tam gdzie można tylko natrasować siatkę - robię to i przyklejam większą część na raz. Idze całkiem nieźle. Trochę zabawy jest z miejscami gdzie kwadraciki nie są całe tylko wymagają docięcia ale i to można przeżyć.
Dzięki temu Kursk zaczął wyglądać bardzo ciekawie. Myślę że nawet lepiej niż wykonany w wycinanki w nieciekawym kolorze i z przesunięciami między poszczególnymi oklejkami kadłuba.
Jak tylko nauczę się wstawiać fotki, to podzielę się z kolegami swoimi dokonaniami.
Pozdrawiam.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024