FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-01-07 12:26  [Relacja/Galeria] PANZER 38 (t) - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Witam w mojej kolejnej relacji z budowy

Tym razem postawiłem na cos pełzającego po ladze, a konkretnie na lekki czołg PzKpfw – 38 (t) z GPMu numer 12/97.
Chciałbym wykonać go w standardzie ponieważ jeszcze nigdy nie udało mi się to osiągnąć w żadnym moim modelu. Jednak dorobię nity ponieważ te białe kopry są wręcz odrażające.



OK koniec gadania czas cos pokazać.
Do tej pory udało mi się sklecić kadłub w jedna całość. Niestety fotki z tego etapu budowy odeszły w niepamięć wraz z awaria systemu. Mogę tylko pokazać gotową bryle




Powstało tez jedno kompletne koło, takie nity będą na całym kadłubie


--
Pozdrawiam
_____

 
02-01-07 14:26  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Eryk 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

No ak narazie super oby tak dalej. Masz we mnie stałego widza.

 
02-01-07 14:46  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Witaj ! Prawdę mówiąc liczyłem że Weźmiesz na warsztat kolejne pływadło ( coś z gpmowskich nowości ? ;)
I ja się dołączam do widowni :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
02-01-07 14:57  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czy dobrze mi się wydaje, że na kołach śruby zostały uplastycznione? Jeśli tak to w jaki sposób?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
02-01-07 15:34  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Mam ten model zrobiony, całkiem przyjemny, dość prosty modelik:) Trochę problemów jest z tą częścią na tyle kadłuba, ale jak widzę podmalowałeś kontury, więc będzie ok.

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
02-01-07 15:40  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam, śledzę budowę z uwagą, w razie czego służę pomocą ;)

--
Panther

 
02-01-07 17:44  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Bartoszu - wziąłeś na warsztat model czołgu - który dla mnie jest jednym z najładniejszych - (chodzi o sam czołg, choć model wygląda przyjemnie, prócz tych okropnych miejsc nitowania - szkoda, że są białe - bo tak czy siak trzeba je zamalować). Dlatego mam nadzieję, że wykonasz go dobrze (w co nie wątpię) - i będę Ci kibicował:)

To tyle konkretów:P

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
07-01-07 15:43  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Powolutku powstają koła nośne (tak wygląda plac budowy) na jedno koło przypada 80 nitów wiec jest trochę zabawy.
Wszystko w nich ładnie pasuje poza paskiem (cześć 13f) jest około 1,5 do 2mm za krótki.




Nity wykonuje ucięta i zaostrzona igła lekarska 0,9mm


--
Pozdrawiam
_____

 
08-01-07 17:17  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Kazelot7   

No no nieżle wychodzi ci ten model.Chyba jeszcze raz go skleje,mój jest bez nitów i sklejany pare lat temu

--
wielki pozdron

 
16-01-07 16:55  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Witam
Prace posuwają się bardzo powoli, ale do przodu.
Ukończyłem wszystkie koła nośne do retuszu używam pactry A37.



--
Pozdrawiam
_____

 
16-01-07 18:27  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
JSJ   

Czesc, Bartosz.
Czy paski (cz. 131) to te na obwodzie "bandazy"? Jesli tak, to moze byly przewidziane do wklejenia miedzy boczne pierscienie (i stad niezgodnosc obwodów). Ja przynajmniej bym tak zrobil, wychodzac z zalozenia, ze klejenia powinny byc w miare ukryte.
To pytanie jest jak musztarda po obiedzie, jednak moze innym sklejaczom modelu cos podpowie (nie wiem, nie mam, ale w instrukcjach bywaja rzeczy niejasne).
- Jan Jedryka



Post zmieniony (16-01-07 18:38)

 
17-01-07 21:14  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

JSJ wygląda na to ze masz racje, gdybym zrobił tak jak zaproponowałeś, wymiary najprawdopodobniej by się zgadzały...


Wykonałem koła podtrzymujące wraz z elementami za pośrednictwem których będą przymocowane do kadłuba


--
Pozdrawiam
_____

 
18-01-07 01:59  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Marian 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Z tymi nitami to szacuneczek. ..
Swoja drogą nie myslałeś o rozwiązaniu w postaci pomalowanego maku...

--
Cale zycie z wariatami...

Marcia bardzo cię kocham i dziękuje za cudownego synka :-)

 
18-01-07 10:12  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ziarenka maku są o wiele gorszym rozwiązaniem niż wycinane kółeczka, gdyż mają nieregularne kształty.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-02-07 18:27  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Witam

Prace bardzo się ostatnio ślimaczą. Jak są chęci to doskwiera brak czasu , a jak znajdę wolną chwilę to wena odchodzi gdzieś hen daleko…
Zabrałem się za zawieszenie, wykonałem jedno kompletne z czterech. Nie jestem pewny czy poprawnie zmocowałem sam resor, rysunek nie pokazuje tego dokładnie i zrobiłem to „na pale” .



--
Pozdrawiam
_____

 
02-02-07 20:42  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Wiesz co, tak na logikę biorąc ( bo kompletnie nie znam tego czołgu )to myślę, że resor powinien być nieco wyżej a jego końcówki powinny opierać się od góry o te pólkoliste coś ( ślizgi?) na końcach wahaczy. Co na to znawcy tematu ?

Pozdrawiam Wojtek.

 
03-02-07 11:55  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Na razie nie umiem potwierdzić, jak naprawdę wyglądało to w prawdziwym czołgu, ale wykonałeś to tak, jak zaproponował autor (forumowy gienek zresztą:)). Poniższy rysunek także zdaje się wskazywać, że wszystko jest (no, może prawie) w porządku.



Poszukam jeszcze czegoś.

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
04-02-07 18:56  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

No i mam wszystkie 4 wahacze :D



Dzięki StuG za rysunki i kontrole moich poczynań w tej materii :)

--
Pozdrawiam
_____

 
05-02-07 09:16  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Witam
Skleciłem kola napinające

Na pierwszy rzut oka wszystko ładnie pasuje, jednak w praktyce okazało się ze pasek 12d jest stanowczo za krotki. Zastąpiłem tą cześć nową, wykonaną ze skrawków kolorowego kartonu.




Na kolorowy karton podkleiłem również części 12 i 12c, aby uniknąć ich malowania. Następnie zalałem od wewnętrznej strony cyjanopanem który ładnie wsiąknął w ten karton i dobrze usztywnił oba elementy.




Tak się prezentują gotowe koła po dodaniu nitów:



--
Pozdrawiam
_____

 
07-02-07 11:47  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Skleiłem kola napędowe.
Wyciąłem w nich otwory i zastąpiłem cześć 11e własną (dłuższą), ponieważ po wykonaniu otworów oryginalna cześć przechodziła dokładnie przez ich środek. Należy także poszerzyć ją o jakieś 2 mm by rozstaw tarcz zębatych był odpowiedni do otworów w gąsienicy.

Tak prezentują się gotowe kola


Pod wpływem tajemniczego natchnienia wybiłem odpowiednia ilość krążków i onitowałem kadłub.


--
Pozdrawiam
_____

 
07-02-07 12:52  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ładnie!
Widać , że masz dobrą rękę do modelowania ;-) !
Trzymam kciuki za ciąg dalszy!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-02-07 20:38  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witaj Bartosdz.
Przyglądam sie relacji ze sklejania modelu Panzer 38(t) od poczatku, tak jak relacjom ze sklejania innych pojazdów, a też innych modeli.
Ten model nie tylko zaprojektowałem, ale także skleiłem z wycinanki. Prześle niebawem zdjecia.
Co do nitów, to ich kolor powstal w wydawnictwie. W pierszej wersji byly koloru kadluba.
Nie wiem dlaczego cz.13d nie pasuje. W moim modelu jest idealnie.
Resory sklejone prawidlowo.
Jeśli chodzi o cz.12d, to nie ma znaczenia jej średnica, bo jest ukryta za cz.12a i 12b. Rysunek zestawieniowy może byc w zasadzie potraktowany jako szkic.
Co do kól napedowych, nie wiem dlaczego u ciebie cz.11e nie pasuje, jesli chodzi o szerokość. Mam wycięte otwory gąsienic i wchodzi jak nalezy.
Przyglądam się relacji z zaciekawieniem i cieszę sie, że model jest jeszcze atrakcyjny i ze są chętni do jego sklejania.
Pozdrawiam serdecznie.

--
gienek

 
07-02-07 21:11  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Także podziwiam talent i trzymam kciuki za efekt końcowy!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
07-02-07 23:46  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Dzisiaj udało mi się jeszcze wykonać klapy (prawdopodobnie silnika) oraz jakiś wywietrznik, w obu przypadkach musiałem delikatnie poprzycinać i dopasować bo występowały jakieś „zgrzyty ”, ale po drobnych korektach spasowało bardzo ładnie.





Gienek milo ze postanowiłeś zabrać glos w tej relacji, tylko tych moich uwag gdzie pisze co zmieniłem i dlaczego poprawiłem nie weź za krytykę, równie dobrze mogłem ja cos skopać i dlatego wychodzą takie różne bobole.

Co do kół napędowych to na pewno trzeba ten pasek poszerzyć, ponieważ tarcze są zbyt blisko siebie. Może przy użyciu siły ząbki weszły by w otwory, ale o wiele lepszym rozwiązaniem jest zwiększenie rozstawu tych tarcz o 2 mm dzięki czemu ząbki będą idealnie na środku.
Zauważyłem także błąd w poprowadzeniu grzebienia na gąsienicy, biegnie on na zewnętrz kół napędowych i napinających, a w rzeczywistości powinien być poprowadzone wewnątrz.
Ten błąd widać na zdjęciach modelu zamieszonych w wycinance, a nie ukrywam ze często wzoruje sie na tych zdjecach.

--
Pozdrawiam
_____

 
08-02-07 10:21  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witaj Bartosz
Patrzyłem dlaczego nie pasują te zęby do gąsienicy. Otóz ja podkleiłem zarowno obręcze, jak i dodatkowe elementy koła napedowego tekturką, z obu stron i dlatego to wchodzi. Jestem w pracy, tak, ze nie mam mozliwości wskazania na numery częsci, ale jak beda zdjęcia to pokaże.
Nie traktuję żadnej relacji jako krytyki, a wręcz przeciwnie. Jako coś konstruktywnego. Było kilka takich relacji, po ktorych skleiłem swe modele z wycinanek, aby zobaczyć, czy rzeczywiście tak jest. Nie mogę jednak odpowiadać za kolor modeli, bo to domena drukarni, za poprawki robione w wydawnictwie, ktore były robione bez mojej wiedzy itd.
Jak będę w domu to popatrzę na grzebienie gąsienicy.
Pozdrawiam

--
gienek

 
09-02-07 10:58  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Jeśli chodzi o grzebienie gąsienicy, to faktycznie na zdjęciach modelu w wycinance są one nieprawidlowo poprowadzone. Powinny chowac się pod "talerz" koła napinającego.
Pozdrawiam

--
gienek

 
10-02-07 11:19  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

To jeszcze raz ja.
Przepraszam, że zdominowalem te relację. Ale pisze to w obawia, abyś nie mial problemów z grzebieniami gąsienicy. Otóz na jednym z forow kartonowych przeczytalem, że grzebieni do gąsienicy jest o wiele za mało. Sprawdziłem. Jest tyle ile trzeba, tylko nalezy je pojedynczo nakleić na karton, a nie sklejać ze sobą. Wtedy faktycznie zabraknie.
pozdrawiam

--
gienek

 
10-02-07 11:26  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Witam
Gienek zauważyłem to, na modelu który jest na zdjęciach te ząbki są poprowadzone tylko w jednym rzędzie. Mógł bym cię prosić o kontakt na gg 6239810 ?


Dzisiejszy odcinek będzie o błotnikach mojego panzerka

Postanowiłem przykleić je po swojemu:
W pierwszej kolejności rozciąłem je na dwa elementy


tą cienka listwę podkleiłem kartonem 1 mm i przykleiłem do kadłuba, aby w następnej kolejności dokleić do niej resztę błotnika.



Na samym błotniku wykonałem przetłoczenia.
W tym celu zaznaczyłem ołówkiem na odwrotnej stronie linie w których maja one przebiegać i wytrasowałem starym długopisem. Następnie aby zachować kształtu zalałem to superglue.




Postanowiłem je wzmocnić dodatkowo kartonem, wiec wyciem odpowiednie paski, które po przyklejeniu również zalałem cyjanopanem



Na samym końcu dodałem wzmocnienia.





Nie wyszły tak jak bym chciał, oczekiwałem lepszego efektu. :-?

--
Pozdrawiam
_____

 
10-02-07 12:44  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witaj Bartosz. Nie mam GG.
Dlatego pisz na maila. W sobote i niedziele będę patrzyl często.
Model jest świetny.
Pozdrawiam

--
gienek

 
25-02-07 18:08  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Mam prośbę do posiadaczy tego modelu którzy dysponują skanerem i drukarką najlepiej laserowa. Zależy mi na powieleniu tego sympatycznego helmuta który wystaje z wieżyczki (nie chce skopać tego oryginalnego), oraz elementów grzebienia gąsienicy 14a. Autor nie przewidział zapasu, a zgubiłem gdzieś kilka ząbków.
Zwrócę koszty wydruku i przesyłki.

Proszę pisać na priv, gg 6239810 lub meila Bartosz.knw@interia.pl

--

Pozdrawiam
_____



Post zmieniony (25-02-07 18:10)

 
09-03-07 12:31  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Witam
Przez ostatni czas kleciłem gąsienice i musze powiedzeń ze szczerze podziwem osoby które wykonują je z pojedynczych ogniwek po prostu szacuneczek dla nich. Mi nieźle dały popalić te gąski w standardzie wiec nie wyobrażam sobie tego z kilku, kilkunastu tys. części.


Zaczęło się jak zwykle od naklejenia poszczególnych pasów na szary brystol i mozolna dłubanina otworków ostrzem ak3. Postanowiłem wyciąć również te pomarańczowe pola aby wyglądało to bardziej plastycznie.


Po wycięciu otworów wszystko wyretuszowałem i delikatnie pobrudziłem, ponieważ cały czołg jest utytleny w jakimś świństwie, a te gąski były sterylnie czyste i dziwnie pomarańczowe. Po tym zabiegu skleiłem oba pasy mocno rozcieńczonym przezroczystym klejem polimerowym do styropianu.


Przyszedł czas na wycięcie pasków oraz grzebieni (cz. 14a) tutaj należy uważać i nie wolno skleić grzebieni razem ponieważ starczy tylko na jedna gąsienice.
Ułatwiłem sobie nieco retusz i po wycięciu w taki sposób jak widać na fotce wyretuszowałem wewnętrzną cześć grzebieni, a dopiero później rozciąłem na pojedyncze elementy.



Kolej na przyklejenie tych elementów na gąsienicach.



Na końcu zostało tylko dokończyć retusz.


--
Pozdrawiam
_____

 
10-03-07 08:31  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Grzebieni do gąsienic wystarczyło?
Pozdrawiam

--
gienek

 
10-03-07 08:42  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Obserwuję tą relację od początku, świetnie Ci idzie, czekam na efekt końcowy.
Pozdrawiam Janek

 
10-03-07 10:23  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Gienek brakło mi po 4 ząbki na gąsienice, ale przypuszczam ze porostu je gdzies zgubiłem. Problemu nie ma bo w miejscu kola napędowego oderwę je (i tak ich nie widać) i przyleje w brakujące miejsce.

--

Pozdrawiam
_____



Post zmieniony (10-03-07 10:24)

 
10-03-07 17:17  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Eryk 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Jak przeciąłeś tą igłę do wybijana nitów równo bez wgięc ??

--
May the force of superglue be with you :-)

 
10-03-07 21:14  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Jako że ten czołg to jeden wielki nit, postanowiłem napisać krotką obrazkowa instrukcje jak spreparować igle lekarska by dało się nią wybijać takie malutkie krążki.
Wszystko jest opisane na obrazkach, już łatwiej nie umiem tego wytłumaczyć .




___________________

Wracając do modelu...
Dzisiaj przykleiłem wahacze i kilka drobnych elementów na których będę montować kola


--
Pozdrawiam
_____

 
10-03-07 21:16  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Eryk 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dzięki bardzo :-]

--
May the force of superglue be with you :-)

 
10-03-07 23:27  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Dzieki za ten mini-totorial! Naprawde bardzo duzo zobrazowal, bo w teorii wiedzialem co zrobic, ale nijak to wychodzilo w praktyce.

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
12-03-07 12:48  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Po lekkich bojach przykleiłem gąski na swoje miejsce, po drodze popełniłem jakiegoś bobola ponieważ musiałem je skrócić o 3 ogniwka.
Korzystając z pięknej pogody zrobiłem kilka fotek w naturalnym oświetleniu.







--
Pozdrawiam
_____

 
12-03-07 12:54  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Fantastycznie to wygląda :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
12-03-07 13:56  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
choochoo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Noo piekna sprawa :)

pozdro i powodzenia w dalszej budowie wyglada rewelka :)

 
12-03-07 14:08  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
kilek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Pięknie wyszły Ci te gąsienice. Wogóle cały model jest super.

Czekam na ciąg dalszy relacji.

 
12-03-07 15:29  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

gaski w orginalnym kolorze z wycinanki, tak? Swietnie to wyglada. Pracy duzo mniej jak przy gasienicach z pojedynczych ogniw, ale efekt rowniez bardzo przyjemny dla oka. Fajny model sie szykuje! :)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
12-03-07 16:08  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Świetnie wygląda. Gratulacje.

--
gienek

 
14-03-07 09:01  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Witam

Kwiatek, tak oryginalny kolor tylko nieco pobrudzony.

Dopiero teraz widać efekty pracy bo jak by nie patrzył kadłub jest praktycznie ukończony. Brakuje anteny ramowej oraz tłumika, nie wykonałem jeszcze haków ponieważ nie mam pojąca jak to zrobić, aby ich kształt chodź trochę przypominał hak, a nie plaski kawałek kartonu.

W dzisiejszym odcinku wykonałem klapy, zawiasy, jakieś wzmocnienia, oraz takie dziwne elementy przez które chyba załoga wygląda siedząc w środku. Zresztą wszystko widać na fotkach.
Otwory w skrzyni wybiłem tą sama igłą co nity.





--

Pozdrawiam
_____



Post zmieniony (14-03-07 09:03)

 
14-03-07 16:30  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Tak, to są wizjery dla załogi.
Pozdrawiam

--
gienek

 
14-03-07 16:54  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Hak- podkleić na tekturę, zalać glutem wyszlifować, pomalować i przykleić :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
14-03-07 21:25  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Skleiłem tłumik


Dzięki za rady co do wykonania haków, na pewno coś wykombinuje.

--
Pozdrawiam
_____

 
15-03-07 19:46  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Piękny model Bartoszu stworzyłeś, układ jezdny naprawdę powalający, nie mogę się doczekać efektu końcowego, pozdrawiam!

 
16-03-07 09:06  Re: [relacja z budowy] PANZER 38 (t) - GPM
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Ukończyłem anteny, ale nie jestem z nich zadowolony, mogło to wyjść o wiele lepiej.
Po uformowaniu rurki na cieniutkim ale bardzo długim wiertełku, nie wiem co mi szczelino do galowy. Zacząłem kleić tą rurkę cjanokrylem właśnie na tym wiertle. Jak łatwo przypuszczać troszkę kleju wsiąkło do wewnątrz i złapało cześć do wiertła. Podczas rozdzielania obu elementów rurka się nieco pogięła i poprzecierała. Uratowałem ja nasączając durzą warstwa cyjanokrylu, delikatnie go szlifując i na to wszystko pocięglem farbka nakładając ją metodą suchego pędzla.



--
Pozdrawiam
_____

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024