FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-03-07 10:28  [relacja]- Shinhoto Chi-Ha
PL_Alf 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jako pierwszy mam przyjemność zamieścić relację z budowy japońskiego czołgu Shinhoto Chi-Ha nowego wydawnictwa Model-Hobby.

Pierwsze wrażenia po otwarciu zeszytu są jak najbardziej pozytywne. model ładnie wydany, okładka robi dobre wrażenie, papier również, waloryzacja jest w sam raz, nie przesadzona. Widać że wydawca postawił na jakość.
Z tym większym zapałem wziąłem się do pracy i oto pierwsze efekty


Szkielet poszedł szybko i gładko, byłem ciekaw jak będzie pasować poszycie, efekty widać poniżej


wszystkie części jak na razie pasują idealnie


namordowałem się przy wycinaniu otworów chłodnic, mimo iż nie ma silnika postanowiłem je wyciąć.


Moje odczucia co do jakości modelu są jak najbardziej pozytywne, do chwili obecnej model skleja sie przyjemnie, wszystkie części pasuję, nie ma przesunięć.
może w weekend posunę się troszkę dalej z modelem o ile czas pozwoli.
jest to moja pierwsza relacja więc proszę o sugestie co do moich ewentualnych niedociągnięć przy pisaniu relacji.



.........................................................
Tylko jedna techniczna prośba. Widzę, że zdjęcia są lekkie, tym nie mniej, w imieniu obsługi poproszę o miniaturki. Ruch generowany przez forum staje się coraz droższy (zaczynamy przekraczać wykupione przez Konrada limity) i musimy bardziej o to dbać. A Twoja relacja zapowiada się na mocno atrakcyjną i popularną :-)
Hook6
...........
--

 
09-03-07 12:04  Re: [relacja]- Shinhoto Chi-Ha
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Siadam i obserwuję Twoją relację,mam ten model i niedługo zacznę go również kleić.Czekam na dalszy ciąg.
Pozdrawiam Janek

 
09-03-07 12:44  Re: [relacja]- Shinhoto Chi-Ha
Kamil Zoszak   

Świetny modelik.... Czekałem na taki od dawna... JEstem Ciekaw jak się będzie go robiło..

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
09-03-07 13:02  Re: [relacja]- Shinhoto Chi-Ha
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Fajnie, że ktoś zaczął go kleić
Ps postaraj się robić lepsze fotki, bo na niektórych ostrość złapałeś na klawiaturze i na podkładce

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
10-03-07 02:59  Re: [relacja]- Shinhoto Chi-Ha
Avenger 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czekam na dalszy ciąg relacji.


Co do zdjęć. Mam Canona A95 i mam podobny problem ustawienia ostrości na Auto dlatego spróbuj zrobić tak .

- Włącz Manual (M) lub (Av) na pokrętle.
- Menu
- AF
- przełącz z Ai AF na CENTER ( Centralne ustawienie ostrości )
- I rób zdjęcia na Av ( ekspozycja pół automatyczna z wyborem przysłony )
Aparat będzie ustawiał ostrość zawsze w centrum kadru.

Ai AF ma tą wadę że ustawia ostrość gdzie mu sie podoba.Czyli przeważnie tło. A nie obiekt na pierwszym planie. Taka dziwna wada serji A Canona :-)

Pozdrawiam Krzysiek

--
W stoczni: USS SARATOGA CV-3

 
13-03-07 22:03  Re: [relacja]- Shinhoto Chi-Ha
Puny 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

aby podgrzać i może ktoś równolegle zacznie z MM ChiHe

--

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
z pokorą do rąk i umysłu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~



Krzys
Co ten wpis ma wspólnego z tematem wątku? Starajmy się pisać na temat bo niedługo, żeby dowiedzieć się czegoś o Mosquito trzeba będzie wejść do wątku z relacją Bismarcka.

 
13-03-07 22:15  Re: [relacja]- Shinhoto Chi-Ha
Inarus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Chyba zaczne relacje Chihe z MM

--
MetallicA 4ever

 
13-03-07 22:25  Re: [relacja]- Shinhoto Chi-Ha
Puny 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

oj Krzyś Moderatorze zagorzały znowu zaczynasz ciekawe, ze dwa posty wyżej tłumaczące robienie zdjęć nie wyzwoliły u Ciebie "ataku ataków "?????? juz nie mam siły na co poniektórych z Was ehhhhh,a kiedys powtarzam było tak normalnie na tym forum -

a mój dyrdymał ma tyle wspólnego z wątkiem, że Alf może ruszy z budową dalej, a Inarus może rozpocznie pokrewną technicznie relację co podejrzewam sporo osób interesuje ponieważ pancerka japońska to rarytas w wykonaniu kartonowym - CZY TO WYSTARCZY ????jeśli nie to dawaj kartkę ..........

lub puść wodze autowładzy .... nikt nie zamierza tu robić bałaganu, spokojnie

--

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
z pokorą do rąk i umysłu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~



Krzys
1.O mit złotego wieku "kiedys powtarzam było tak normalnie na tym forum "
2. pkt.2 regulaminu który zaakceptowaliście "Odpowiadaj na temat.(...)"
3. Na kartkę to trzeba sobie zasłużyć, to było tylko ogólne zwrócenie uwagi, tak do wszystkich, a że Twój post był ostatni to się dopisałem.
4. Mam alergie na podgrzewanie bo zbyt często zamiast robić się smacznie zaczyna śmierdzieć spalenizną.
5. Wystarczy? Zostajesz?

 
14-03-07 08:35  Re: [relacja]- Shinhoto Chi-Ha
Puny 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

pewnie , że zostaję lepszej kopalni wiedzy nie znajdę - postaramy sie nie pastwić nad sobą ?

--

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
z pokorą do rąk i umysłu
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024