FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-03-07 17:46  [Relacja/Galeria] Polska awionetka DKD-III (WAK 06)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Stanisław Działowski zaprojektował i zbudował DKD-lll z wykorzystaniem elementów (skrzydła i stery) rozbitego wcześniej DKD-I po przeniesieniu z Bydgoszczy do Krakowa. Samolot powstał w dziewięć tygodni, i następnego dnia po oblataniu konstruktor poleciał nim do Warszawy na I Krajowy Konkurs Awionetek. Gdzie w ogólnej klasyfikacji zajął czwarte miejsce, za sprawą awarii silnika jaka miała miejsce w czasie przelotu z Warszawy do Dęblina. Jednak DKD-lll uzyskała najlepsze wyniki za start, nabieranie wysokości, lądowanie i czas demontażu.
W II Krajowym Konkursie Awionetek w 1928r. Bracia Działowscy wystawili trzy swoje samoloty z szesnastu startujących, gdzie wszystkie zajęły czołowe miejsca: DKD-IV -1.miejsce, DKD-lll - 3.miejsce i DKD-IV bis - 5.miejsce.

W oczekiwaniu na "Hala" sklejam drugą awionetką z "WAK-06" realcja z pierwszej jest tu


Wczoraj skleiłem tylko fragment kabiny. Takie tam maleństwo.


--

Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

Post zmieniony (09-03-07 13:48)

 
08-03-07 18:14  Re: Polska awionetka DKD-III (WAK 06)
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ja przepraszam bardzo, ale co to znaczy, czy awionetki to model zastępczy czy co ? ;-)
Choć mam nadzieję, że "przesyłka" jeszcze długo będzie szła, bo WAK ma tyle ciekawych modeli w ofercie ..... :D

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
08-03-07 18:53  Re: Polska awionetka DKD-III (WAK 06)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Homiku - wiem że WAK ma bardzo wiele bardzo ładnych modeli sam mam kilka w swoich zbiorach, sklejam te awionetki bo są dość "szybko sklejalne" , a nie chcę brać się za coś większego by potem to zostawić na czas budowy "Jaka", który jest moim faworytem, tak samo jak było by to z "Ła-7" gdyby wydał go "Hal"

O to co skleiłem dzisiejszego popołudnia i na dziś chyba wystarczy bo w tym tempie to będę musiał skleić jeszcze z pięć awionetek :))) zanim wezmę się za "Jaka"



--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
09-03-07 18:44  Re: Polska awionetka DKD-III (WAK 06)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Kolejny wieczór w hangarze i oto owoc tej pracy:

kadłub i statecznik pionowy gotowy...


...oraz poziomy też na swoim miejscu.


Na całości położyłem drugą warstwę lakieru.
Teraz kółeczka będą w produkcji, tylko skąd wziąć takie małe "oponki" ? :))

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
10-03-07 20:51  Re: Polska awionetka DKD-III (WAK 06)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Troszkę soboty spędzone w hangarze i podwozie prawie gotowe, lecz czeka mnie kilka dni "wolnego" i skrzydełka nie będą już tak szybko. ;(



--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
14-03-07 18:55  Re: Polska awionetka DKD-III (WAK 06)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Po krótkiej przerwie wracam do "papierków", udało się zmontować "skrzydełko" i trochę "sznurków"
Oto efekt:



--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
14-03-07 19:02  Re: Polska awionetka DKD-III (WAK 06)
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Piękna robota, też niedawno sklejałem dwa druciaki, ale zatrzymałem się na drutach, może kiedyś dokończę. Gratuluję.

 
14-03-07 21:11  Re: Polska awionetka DKD-III (WAK 06)
Iskra 

 

Zetpt, przypomniałem sobie, że czytałem kiedyś relację Buki (o...tu) Buka miał tam pewien problem z lotkami...

Pozdrawiam i powodzenia
Paweł vel Iskra

 
20-03-07 17:37  Re: Polska awionetka DKD-III (WAK 06)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

iskra - dzięki za link, widziałem robotę Buki, ja tą awionetkę buduję dla zabicia czasu i niestety nie jest ona tak wypieszczona, po prostu brak materiałów i tak w ogóle...

...to już finał.
Oto galeria:





Miłego oglądania.

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
20-03-07 17:44  Re: Polska awionetka DKD-III (WAK 06)
Eryk 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Ładna bardzo a co następne ??

--
May the force of superglue be with you :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024