FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
26-02-07 00:42  Re: [nowość: MODELIK 3/07] PARIS
paakub 

 

Witajcie,

Piotr D, dziekuje za przetlumaczenie postu mojego kolegi.

Piotr

 
01-03-07 21:37  Re: [nowość: MODELIK 3/07] PARIS
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Niedawno udostępnione francuskie plany okrętów to dobry bodziec dla projektantów, jak widać... Skoro jest już francuski drednot starszego typu, to czas na drednota typu nowszego - niech będzie to rozpropagowany w Modelarstwie Okrętowym pancernik Bretagne, według stanu na 1940r. Projektanci - do dzieł!
A modele okrętów, które nie dotrwały do II wojny - to już we własnym zakresie... :-)

 
03-03-07 00:04  Re: [nowość: MODELIK 3/07] PARIS
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

>Grisza napisał;
>Skoro jest już francuski drednot starszego typu, to czas na drednota typu nowszego

A może czas na predrednota, powiedzmy czterokominowy, dwa na dziobie dwa na rufie ;-)

--

Teoretyk ostatnio...

 
03-03-07 18:31  Re: [nowość: MODELIK 3/07] PARIS
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

z U5 w parce? ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
03-03-07 18:44  Re: [nowość: MODELIK 3/07] PARIS
Hook6   

 

Wróćmy - jeśli ktoś moze coś dodać - do tematu, kończąc koncert życzeń. I tak, jak na początek roku, jest w czym wybierać (mam na myśli duże okręty).

--

 
04-03-07 00:04  Re: [nowość: MODELIK 3/07] PARIS
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Hook to szał radości z najbliższych nowości !!! ;-)

--

Teoretyk ostatnio...

 
04-03-07 21:27  Re: [nowość: MODELIK 3/07] PARIS
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Spitzenklasse. :-)

--

m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
08-03-07 09:57  Re: [nowość: MODELIK 3/07] PARIS
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Mam już Parisa. Jedna rzecz mnie zaciekawiła w konstrukcji modelu - poszycie dna na większości kadłuba, na śródokręciu jest w formie jednej części rozcinanej tylko po bokach. Ta centralna, połączona część ma się operać na swoistym "podposzyciu" z tektury na stępce. Ja to chyba porozcinam na poszczególne segmenty bo nie wyobrażam sobie pasowania tak ogromnej części (o długości ok 30 cm) , sklejanej na licznych rozcięciach po bokach na wręgach na dodatek w najbardziej krytycznym miejscu kadłuba. Poza tym model jest bardzo dobrze opracowany, wodnica np jest oklejena z dwóch stron więc nie trzeba będzie na jej odwrotnej stronie kreślić ołówkiem linii wręg i wzdłużnicy, jak to trzeba było robić dotychczas. A sam okręcik jest dość prosty i jak widzę przyjemnie będzie się go kleić.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
08-03-07 10:16  Re: [nowość: MODELIK 3/07] PARIS
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Nie znam się na okrętach i nie o nich zamierzam napisać, ale chciałbym zwrócić uwagę na jeden drobny szczególik na okładce: właśnie zauważyłem, że dym wydobywający się z komina skierowany jest w prawo, czyli ta mała żaglóweczka powinna mieć łopoczący żagiel. Tymczasem żagiel wypełniony jest wiatrem, niczym przy kursie pełnym. Wygląda to na poważną anomalię pogodową.

...ot taki szczególik. Nie chciałbym jednak rozpoczynać czepialstwa, bo Modelik to moje ulubione wydawnictwo:)
Pozdrawiam

--

 
08-03-07 10:48  Re: [nowość: MODELIK 3/07] PARIS
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

He, he, to jeden z najlepszych wpisów jaki widziałem na forum do tej pory. To się nazywa szczegółowa i wnikliwa analiza!

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024