FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
10-03-07 00:24  Re: [relacja] Jeep Willys
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

prace mogłeś sobie ułatwić wybijając środek igłą
ps szkoda, że nie podkleiłeś go dodatkowo na brystol, a tak to będzie troszkę płaski

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
11-03-07 16:38  Re: [relacja] Jeep Willys
MAURINO 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Jeden z bieżników wybijałem igłą, ale mimo wszystko wolę skalpel, szybciej mi się nim wycina. Dziś wyciąłem resztę elementów tych czterech kółek, jest tego jak na takie maleństwo sporo

Opony chciałbym pomalować. Mam do wyboru czarną matową emalię Humbrola albo akrylową Pactrę. Farbki są gęste. Nie wiem czym rozcieńczać ten akryl, szczególnie w przypadku malowania areografem

 
11-03-07 19:29  Re: [relacja] Jeep Willys
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

Witam
Koła maluj koniecznie ;] polecam humbrola, rozcieczyć możesz go np birolem, z kolei pactre kropelką wody

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
12-03-07 16:25  Re: [relacja] Jeep Willys
kOzi 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Bieżnik będzie ok, przy tych rozmiarach koła... Ja bieżnik wybijałem igłą, dało radę, tylko bąbel na palcu miałem ;) koła pomalowane czarnym matem matem sporo zyskają...

ps. gdzieś na forum powinny być fotki mojego egzemplarza...

--
kOzi 5827819
... modelarz kartonowy... co kupi to pakuje do kartonu...

 
18-03-07 13:04  Re: [relacja] Jeep Willys
MAURINO 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Skończyłem sklejać koła. Trochę to trwało, ale kleję najczęściej tylko w weekendy. Jeszcze czeka je malowanie. W stanie surowym wyglądają tak:

 
18-03-07 13:25  Re: [relacja] Jeep Willys
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Koła po malowaniu będą SUPER, czekam na ciąg dalszy.

Pozdrawiam Janek

--

 
18-03-07 17:12  Re: [relacja] Jeep Willys
MAURINO 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Popryskałem opony czarną matową akrylową Pectrą. Opony wyglądają jakby były bardzo stare. Dostały powierzchnię spękanej trochę gumy. Poprawienie matowym Humbrolem pomoże, czy jeszcze bardziej uwypukli taką powierzchnię? Z drugiej strony niechciałbym zalewać opon dużą ilością farby bo wtedy będą wyglądały gorzej.

Przyznam, się że nigdy nie malowałem kartonu aerografem :)



Post zmieniony (18-03-07 23:24)

 
27-03-07 19:34  Re: [relacja] Jeep Willys
MAURINO 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam. Na forum ostatnio toczyła się dyskusja na temat drukowania modeli ze skanów. Również posługuję się skanami. Posiadam oryginalną wycinankę, lecz detale często "wychodzą" mi dopiero po drugim klejeniu. Gdyby nie skany model dawno wylądowałby w jakimś kartoniku i zyskałby status "przydasia". Po wykonaniu części detali ze skanów zdecydowałem, że będę go malował.
Skleiłem osie, uzupełnię jeszcze je o drobiazgi i pomaluję. Zdjęcia robiłem na tle wycinanki. Osądźcie, czy taki sposób klejenia podpada pod piractwo. Jeżeli tak, to zakończę relację i skleję sobie model po cichutku poza forum.

 
27-03-07 23:12  Re: [relacja] Jeep Willys
vaR 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

MAURINO piekine Ci to jezdzidło wychodzi :)) tylko tak dalej a o piractwo sie nie martw :) qupiłeś oryginał a to ze powiliłeś go sobie to co to kogo.. nie wiem moze sie myke takie moje zdanie pozdrawiam i zycze powodzenia vaR:)

 
07-04-07 14:56  Re: [relacja] Jeep Willys
MAURINO 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Podłubałem trochę przy nadwoziu. Części pasują idealnie. Do przedniej osi dokleiłem drążki. Musiałem poszperać na innych forach, żeby posklejać pakę. Szczególnie komplet części oznaczony nr 27 źle został pokazany w instrukcji. Dalej nie wiem nic na temat zawiasów pokrywy silnika. Na rysunku montażowym pokazane są śmiesznie.
Na razie wygląda to tak :

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024