FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
02-03-07 19:17  [Pytanie/opinia] Kartonowe pojazdy - od czego zacząć?
GIPlayer 

 

No od dłuższego czasu zastanawiałem się, czy zająć się modelarstwem (ponieważ "rajcują" mnie pojazdy z II wojny światowej) i oglądając relacje z budowy Panthery autorstwa Enzo (serdecznie pozdrawiam!) postanowiłem spróbować. I właśnie tu zadaje pytanie: od jakiego modelu powinienem zacząć oraz jakich narzędzi będę potrzebował na początek?

--
"Polski żołnierz walczy o wolność innych narodów,
Lecz umiera zawsze z myślą o Polsce."- Stanisław Maczek

"Chce żebyście zapamiętali, ze żaden sk*****l nie wygrał wojny umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją sprawiając by tamci sk*****le umierali za swoją."- George Patton

 
02-03-07 19:29  Re: [Pomoc] Od czego zacząć?
OzzY 

 

----------------------------------------------------------
Use the Search Luke.... use the SEARCH!!!
----------------------------------------------------------

od takiego na ktory Cie stac i Ci sie podoba...
mozyk, linijka, klej...
ile masz lat??



Post zmieniony (02-03-07 19:50)

 
02-03-07 19:29  Re: [Pomoc] Od czego zacząć?
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Ja powrocilem po ponad trzech latach do klejenia i zaczalem od dosc prostego modelu - tak naprawde cala trudnosc w nim jest taka, ze nie ma rysunkow montazowych procz 3 rzutow na caly samolot... Jesli ty w ogole zaczynasz przygode z kartonem to zacznij jak wszyscy, a na pewno przewazajaca czesc - od czegos prostego z Malego Modelarza. Z czolgow dobry bylby 7TP.

Co do narzedzi to wiadomo, ze bez nozyczek, skalpela [ewentualnie nozyka do tapet], linijki i jakiegos drutu sie nie obejdzie. Potrzebne beda tez farby do retuszu.

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
02-03-07 20:29  Re: [Pomoc] Od czego zacząć?
GIPlayer 

 

No latek to mam 17. Jeśli chodzi o fundusze to mam trochę odłożone właśnie na początek. A co do "podobania się" to każdy pojazd z okresu IIWŚ podoba mi się (nawet uważany przez wielu za brzydki KW-2)

--
"Polski żołnierz walczy o wolność innych narodów,
Lecz umiera zawsze z myślą o Polsce."- Stanisław Maczek

"Chce żebyście zapamiętali, ze żaden sk*****l nie wygrał wojny umierając za swoją ojczyznę. Wygrywa się ją sprawiając by tamci sk*****le umierali za swoją."- George Patton

 
02-03-07 20:42  Re: [Pomoc] Od czego zacząć?
Robert.K 

 

Po pierwsze primo Search:)
Ja polecam Tygrysa z MM

 
02-03-07 21:02  Re: [Pomoc] Od czego zacząć?
Gwardia_Carska   

Tygrys jest zbyt pracochłonny i mimo wszystko dość skomplikowany, jak na pierwszy model w życiu. Najrozsądniejszym rozwiązaniem byłby 4TP z Małego Modelarza, bądź wspomniany 7TP z tego samego wydawnictwa.

A co do narzędzi... każdy dobiera swój warsztat indywidualnie, niemniej proponuję zacząć od obejrzenia tej relacji:

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=7919

Sądzę, że po jej przestudiowaniu najdą Cie odpowiednie refleksje na temat pierwszych kroków w modelarstwie. Generalnie polecam przegladac wszytskie relacje - w każdej znajdzie sie jakaś mądrość przydatna w sklejaniu.

Pozdrawiam.

 
02-03-07 21:26  Re: [Pomoc] Od czego zacząć?
Robert.K 

 

Chyba faktycznie z tym tygrysem "wyskoczyłem przed orkiestre „.Ale serdecznie nakłaniam do zwrócenia uwagi na tego kociaka. A co do narzędzi to polecam wycieczkę do biblioteki i poszukiwanie ksiązki o modelarstwie kartonowym . Na pewno znajdziesz kilka wartościowych porad.:-) Bynajmniej a tak zdobywałem pierwsze informacje:)

Pozdrawiam

 
02-03-07 22:40  Re: [Pomoc] Od czego zacząć?
Iskra 

 

GIPlayer - na stronie http://www.sklejmy.com (w dziale "download") znalazłem poradnik napisany przez Jana "Kierownika" Kołodzieja; są tam odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania i nie tylko. Aha: pobranie pliku jest, zdaje się, możliwe tylko po rejestracji...

Jeśli chodzi o technikę - polecam Ci przeglądanie Forum i oglądanie relacji. Fajnie, jeżeli wybrany przez Ciebie model był już przez kogoś sklejany, a na Forum jest z tego relacja. Możesz wówczas dowiedzieć się, jakie są tegoż modelu ewentualne mankamenty, a przecież "ostrzeżony - uzbrojony" :-) Jeżeli masz cyfrzaka, możesz pokusić się o założenie własnej relacji - myślę, że koledzy - forumowicze doradzą, co możesz w swoim dziele zrobić lepiej i jaki to zrobić...

Jeszcze jedna rada: przed pocięciem modelu zeskanuj go, skseruj lub w jakikolwiek sposób wykonaj jego kopię. W razie, gdybyś zgubił lub sp...suł jakiś element, będziesz go mógł odtworzyć korzystając z kopii.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Paweł vel Iskra

 
03-03-07 01:13  Re: [Pomoc] Od czego zacząć?
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

A czy ten poradnik Kierownika to nie był przypadkiem pisany dla forum Kartonwork?

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
03-03-07 09:30  Re: [Pomoc] Od czego zacząć?
czesław45 

 

Powinieneś zaczać od prostego modelu , choćby ze stajni mojego ulubionego autora SASa , można skleić sobie tam dwa rodzaje prostych skrzynek , beczke a już wkrótce kolejne modele .Przy okazji można poczytać ciekawą dysputę na forum odkrywcy na temat transportu paliwa w beczkach itp .

http://cieciwa.republika.pl/modele.html

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024