FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
28-02-07 19:07  [Relacja/Galeria] Fokker E.V (D.VIII) MM
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam!!!
Jest to moja druga relacja z budowy, choć czy pierwszą można nazwać relacją, to trudno powiedzieć - i myślę, iż nie będzie ona ostatnią.
Wybrałem ten model, ponieważ bardzo podobają mi się samoloty z I WS a do Fokkerow mam szczególny sentyment. Model pochodzi z MM 7/98, skala 1:33, opracowanie autorstwa Pana Mistewicza, którego chyba nie trzeba przedstawiać. Na pierwszy rzut oka model nie jest zbyt skomplikowany, ale to się dopiero okaże w trakcie budowy. Jeśli ktoś kiedyś zabierał się za klejenie tego modelu proszę o pomoc, na co mam zwrócić szczególną uwagę...
- Arkusz nr.1 z wręgami postanowiłem podkleić tekturą o grubości 0.8mm zaimpregnowaną wcześniej rozcieńczonym Caponem...
Pozdrawiam....
c.d.n.



--

Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

Post zmieniony (15-08-09 15:52)

 
28-02-07 23:27  Re: [relacja] Fokker E.V (D.VIII) MM
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam cię Dziadku,
Prosiłeś o pomoc dotyczącą tego modelu.Wiec odpowiem, że jest to model który sam się klei. Ja zrobiłem ten model w ramach klejenia odpoczynkowego od większych projektów w ciągu 20-stu dni urlopu. Naprawdę nie przypominam sobie abym miał z nim jakieś większe problemy. Choć muszę się przyznać ze od jego sklejenia minął juz ponad rok i z tego co sobie przypominam jedyne większe podkniecie miałem z połączeniem płata z kadłubem za pomocą zastrzałów. Tam uważaj i dużo pasuj oraz przymierzaj zanim skleisz oraz (teraz sobie przypominam) uważaj na cz.38 - kołpaki kół. Jeśli dobrze pamiętam to są za duże.Patrząc na twojego Fokkera Dr.1 to jestem pewien ze dasz sobie radę . Naprawdę wielkie uznanie za tamtego Fokkera.Jeśli pozwolisz to wstawię tu zdjęcia moich wypocin. Życzę ci powodzenia i dobrej zabawy


--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
01-03-07 15:39  Re: [relacja] Fokker E.V (D.VIII) MM
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Projekt modelu powstał już dobrych parę lat temu i prawdopodobnie będzie reaktywowany. Co do wydania z MM to należy zwrócić uwagę na dość łamliwy karton utrudniający formowanie powierzchni rozwijalnych (zwłaszcza w przypadku krawędzi natarcia skrzydła). Jeśli chodzi o samo skrzydło proponowałbym jego szkielet (od góry) okleić dodatkowo paskami kartonu, które zapobiegną odciskaniu się żeber i dźwigarów na poszyciu. Życzę powodzenia w budowie.

 
06-03-07 22:50  Re: [relacja] Fokker E.V (D.VIII) MM
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam i wielkie dzięki za rady:-)
Aktualnie jestem na etapie kończenia sklejania szkieletu kadłuba jak na razie to nie było większych problemów, model naprawdę dobrze się skleja :-] Jak tylko pożyczę aparat to zaraz wrzucę parę zdjęć. Przed przystąpieniem do oklejania kadłuba samolotu i robienia skrzydła postanowiłem machnąć lakierem typ.(Capon rozcieńczonym rozpuszczalnikiem 20/80) resztę arkuszy z dwóch stron, aby delikatnie zaimpregnować model przed głównym lakierowaniem, którym będzie to Pactra A48matt. Jeśli chodzi o impregnacje Caponem to naprawdę sprawuje się on w 100% praktycznie nie widać śladu po tym lakierze całkowicie wsiąknął w arkusze, zobaczymy jak będzie się zachowywać Pactra położona na ten Capon. Czy ktoś próbował już takich cudeniek?..
Pozdrawiam....

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
09-03-07 20:23  Re: [relacja] Fokker E.V (D.VIII) MM
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Tak jak obiecałem wrzucam parę swoich wypocinek - co tu dużo mówić sami oceńcie, proszę tylko o opinie nad czym powinienem jeszcze popracowac w oparciu o zdjęcia aby modele wychodziły jeszcze lepiej... Co do Fokkerka to jak na razie klejenie wychodzi bez większych problemów. Modelu jeszcze nie retuszowałem ponieważ zastanawiam się jakie farby wybrać, zastanawiam się nad Pactrami ...
Pozdrawiam...



--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
09-03-07 22:56  Re: [relacja] Fokker E.V (D.VIII) MM
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Z farbami musisz poeksperymentować. Ja retuszuję plakatówkami (bo szybko schną), kiedy będę lakierował model Humbrolami. Jeżeli lakieruję Pactrą, to plakatówki się nie nadają, bo Pactra jest wodorozpuszczalna i retusz się rozmazuje - wtedy rertuszuję farbami Humbrola. Natomiast lakieruję Pactrą głównie wtedy, kiedy w modelu jest dużo jasnych powierzchni - lakiery Humbrola żólkną z czasem, co się rzuca w oczy zwłaszcza na białym bądź niebieskim.
Mam nadzieję, że nie namieszałem za bardzo... :-)

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
12-03-07 13:54  Re: [relacja] Fokker E.V (D.VIII) MM
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Idzie Ci bardzo dobrze STOP Oby tak dalej STOP Pozdrawiam, Paweł Mistewicz.

 
16-03-07 10:39  Re: [relacja] Fokker E.V (D.VIII) MM
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam ponownie;-) i z góry chciałem podziękować autorowi projektu Panu Mistewiczowi za wsparcie w budowie;-)
Co do prac to powoli posuwają się do przodu, małe zmiany w silniku, co widać na zdjęciu poniżej :-). Właśnie zakończyłem ciężki proces klejenia usterzenia poziomego i skrzydła a powiem ze nie było łatwo:> a w szczególności z oklejaniem i formowaniem skrzydła. Aktualnie chciałem się zabrać za budowę podwozia i tu moje małe pytanko - koła chciałbym wykonać nie tak jak jest w modelu, lecz szprychowe (patrz link ) i nie wiem jak to ugryźć, czy może ktoś z modelarzy robił już podobne szprychowe koła do tego lub podobnego modelu, jeśli tak to poproszę o pomoc w wykonaniu oraz co powinienem jeszcze poprawic w modelu...
Pozdrawiam...



--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 
16-03-07 15:39  Re: [relacja] Fokker E.V (D.VIII) MM
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Dziadek, odnośnie kół zobacz tutaj i tutaj .
Tam są podane dwa sposoby wykonania kół, niestety nie po polsku. Przyznaję, że osobiście żadnego jeszcze nie wypróbowałem, (wszystko dopiero przede mną :-) ), ale na forum są Koledzy którzy wykonywali koła tymi metodami.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
16-03-07 19:27  Re: [relacja] Fokker E.V (D.VIII) MM
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witaj Stealth...
Wielkie dzięki za linki, z tego, co widzę to sprawa nie należy do łatwych:/, ale myślę ze spróbuje swoich sił i zobaczymy, co da się zrobić:]. Co do tego rozwiązania to jest bardzo dobre – nic zabieram się za koła :>
Pozdrawiam...

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024