FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
01-12-14 18:12  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Nie wiem jak te aero co piszecie ale osobiście posiadam coś takiego:
http://www.harder-airbrush.eu/ultra/index.php
udało mi sie wyrwać za 190 zł i powiem jest to zajefajny aerograf.
Rozkładanie czyszczenie jest dziecinnie proste, części dopasowane są super.
Polecam jeśli ktoś chce dobry aero za nie dużą cenę to ten jest najlepszy )

 
01-12-14 19:04  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

http://allegro.pl/super-precyzyjny-aerograf-modelarski-z-dysza-0-25-i4811912860.html
Ja mam identyczny jak ten, tylko inny ma nr modelu (zdaje się mam BD coś tam, albo TG-180). One niczym się nie różnią po za nazwa modelu i czy też to będzie filrmy Adler czy z firmy MAR.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
02-12-14 08:53  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Malować to każdy będzie malować ale najbardziej upierdliwe jest czyszczenie aerografu.
A wiadomo że czyszczenie ma bezpośredni wpływ na malowanie i...stan naszych nerwów ;-)
Ultra którą polecił Marek czyści się bajecznie prosto.

--

Post zmieniony (02-12-14 08:53)

 
02-12-14 10:47  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Sam bym chciał sobie kupić ten aerograf ultra. Na razie cena mnie powstrzymuje. Ciężko tego ultra kupić za mniej niż 260 zł.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
02-12-14 17:52  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
Marek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

No niestety miałem fart likwidacja sklepu czy coś tam, ale warto poszukać poczekać lub wydać tyle. Masz pewność że nic się podczas czyszczenia nie zniszczy, że cos uszkodzi, wszystko spasowane jest na perfekt. To jest najtańszy aero tej firmy. Ja nagwintowałem z tyłu jeszcze i wkręciłem śrubkę która ogranicza mi ruch igły i w ten sposób reguluję sobie jak trzeba strumień farby, by nie przedobrzyć. Rzadko tego używam ale czasem się przydaje. W wyższych model jest już to seryjnie montowane.
Dodam jeszcze że zasilam to takim czymś ) :
http://www.senco.com/CompressorDetails.aspx?k=PC1010
Kupiłem na znanym portalu aukcyjnym za 300 zł )
Używany ale w stanie superaśnym.
Podobno cierpliwość to atut modelarzy więc trzeba polować i czekać ja na sprężarkę czekałem 2 lata ) Warto było.
Chciałem budować własną ale ta działa super. Ostatnio też widziałem w tv reklamę w jula za 300 zł czy coś sprężarkę stanleya. Ale można zbudowac własną jest masa materiałów w necie.

Post zmieniony (02-12-14 17:54)

 
02-12-14 19:19  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Na allegro jest do kupienia Ultra za 160 używany. Podobno trzeba w nim wymienic dyszę

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
04-12-14 10:43  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Marek właśnie mam taki mały kompresor firmy Stanley. Swoją drogą po użyciu trzeba spuścić powietrze ze zbiornika czy sprężarka może być cały czas "nabita".

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
04-12-14 11:14  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Możesz zostawić byle by nie na długi okres czasu był nabity. Taki nabity zbiornik powoduje szybsze zużycie elementów utrzymujących ciśnienie.
Prawidłowo powinien być 1 bar ciśnienia w zbiorniku.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
04-12-14 11:21  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

1 bar w zbiorniku? Jak to rozumieć?

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
04-12-14 15:32  Odp: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ze nie powinno się spuszczac do 0. Znaczy się można do 0, ale mając ten 1 bar lub pascal ewentualnie atmosfera, że tak powiem działa pozytywnie na elementy kompresora. Na jakie nie wiem. Tak miałem napisane w instrukcji obsługi od kompresora senco.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024