FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
13-03-07 21:52  Re: [Relacja] Szybka relacja z budowy samolotu Ła-7
Tomek 

 - 2

Chciałbym mieć tak słabe zdolności manualne!!!
Pozdrawiam serdecznie!

 
13-03-07 22:49  Re: [Relacja] Szybka relacja z budowy samolotu Ła-7
damdam 



Na Forum:
Galerie - 11
 

Brawa za cierpliwość. Pozdrawiam.

--
Kali kochać latać, grajcie w Sturmovika!!!!!!!!!!! Motoparalotnie są wszędzie.

 
19-03-07 13:12  Re: [Relacja] Szybka relacja z budowy samolotu Ła-7
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

POGADUCHY
Czas najwyższy zakończyć budowę tego modelu. Przebrnąłem przez najgorszy jej etap czyli skrzydła i ich mocowanie do kadłub. Nie obyło się bez wpadki, której niestety nie potrafiłem już obejść. W szkielecie skrzydeł konieczne jest dorobienie dodatkowych poprzecznych wręg o profilu płata. Inaczej niestety poszycie wisi w powietrzu i naklejając oprofilowanie przejścia skrzydło płat efekty są takie jak widać na załączonych obrazkach. Proszę jednak o łagodna krytykę. Zdaje sobie sprawę, że błąd ten bardziej rzutuje na wyglądzie modelu niż jakieś szczeliny czy inne ułomności warsztatowe. Zwiodła mnie w tym względzie próba z elementami wyciętymi z ksero. Tam papier jest cienki i tak łatwy w obróbce i nie wychwyciłem tego, że oryginalna oklejka wywoła taki skutek, a sztywność poszycia wydała mi się wystarczająca.

RELACJA
Próbowałem na oko przykleić płat do kadłuba lecz ciągle coś mi nie pasowało. Przypomniał mi się patent jednego z kolegów, który na kartce papieru rysuje pionowe i poziome linie. Ja, jako że mam kiepski wzrok, użyłem maty i aparatu.



Tu dla porównania pokarze co się złego stało podczas pasowania oklejek przejścia płat kadłub



Reszta ujęć już na miniaturkach.


Do tego kilka zbliżeń z szczegółów wykonania. Co do techniki to miałem zamiar kleić BCG i dlatego całą powierzchnię pociągnąłem świeżym klejem. Papier wchłonął klej i stał się bardziej plastyczny. Próby te jednak nie odnosiły zamierzonego efektu i dlatego sięgnąłem po metodę zaproponowana przez JaCkyl-a, tu ukłon w jego stronę :-). Kleiłem całość butaprenem, ale nie martwiąc się mocno tym czy przy krawędziach nie tworzą się szczeliny. Pilnowałem tylko prawidłowego ułożenia oprofilowania. Kiedy klej złapał w ruch poszedł kropelka i cienki drucik. Klej nanosiłem drucikiem na brzeg szczeliny na długości 0,5 do 1cm i następnie krawędzią „trzonka” pęsety dociskałem pocierając po krawędzi spływu.



Wcześniej nie miałem okazji zaprezentować jak wykonałem lufy. Są to przycięte i pomalowane kawałki igły lekarskiej. We wrędze są otwory w które one zostały na sucho wsunięte. Trzymają się jednak bardzo solidnie. Okapowanie silnika zostało już pociągnięte docelowo matową Pactrą.
Myślę, że efekt jest jak najbardziej kartonowy :-)))



Jeszcze kilka ujęć z innej perspektywy połączonych ze zdjęciami tego samego modelu wykonanego przez innego modelarza. Jak się przyjrzeć, widać, że miał podobne problemy do moich i gdyby nie słuszna uwaga Tada mój model też by miał układ skrzydeł ala Ju-87.
Tak wiec w grę wchodzą nie tylko moje potknięcia ale i konsekwencje tego ze model był kreślony ręcznie i posiada pewne błędy. Można je oczywiście wyeliminować, ale mi się nie wszędzie to udało.




I już na sam koniec nie mogłem się powstrzymać by nie spojrzeć jak Ła-7 będzie prezentować się na własnych nogach. Wybrałem mu ładniejszy profil :-)



PS. Jeśli wstawiam za dużo fotek z podobnymi ujęciami to proszę o zwrócenie mi uwagi. Staram się je i tak poddać pewnej selekcji, ale może jest ona zbyt mała?

CDN…

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
19-03-07 20:32  Re: [Relacja] Szybka relacja z budowy samolotu Ła-7
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Model całkiem, całkiem, a co do ilości zdjęć to moim zdaniem właściwa ilość. Niech pokolenie wychowane na modelach AH zobaczy, że żeby skleić starego MM-a trzeba mieć umiejętności.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
20-03-07 07:17  Re: [Relacja] Szybka relacja z budowy samolotu Ła-7
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Dokładnie tak Ceva lepiej tego nie można ująć :). Czekam z niecierpliwością na koniec już widać że model będzie się prezentował naprawde dobrze:). Pozdrawiam

--

 
20-03-07 18:23  Re: [Relacja] Szybka relacja z budowy samolotu Ła-7
Iskra 

 

Piterski, naprawdę fajny Ławoczkin, również niecierpliwie czekam na efekt końcowy. Mam prośbę - mógłbyś wstawić fotkę pasteli, którymi "retuszujesz"? Gdzie i za ile można je dostać?

Pozdrawiam
Paweł vel Iskra

 
20-03-07 18:56  Re: [Relacja] Szybka relacja z budowy samolotu Ła-7
Inarus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

sklejanie starych MM ma w sobie to coś

--
MetallicA 4ever

 
20-03-07 21:47  Re: [Relacja] Szybka relacja z budowy samolotu Ła-7
damdam 



Na Forum:
Galerie - 11
 

I to jest właśnie to!!

--
Kali kochać latać, grajcie w Sturmovika!!!!!!!!!!! Motoparalotnie są wszędzie.

 
21-03-07 10:31  Re: [Relacja] Szybka relacja z budowy samolotu Ła-7
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

POGADUCHY
Zacznę od konkretów :-)
Iskra, używam pasteli Pentela 52 kolory (defakto 51 bo są dwa białe), które kupiłem w sklepie internetowym Paper-Hobby za ok. 30zł. Tu jest adres: http://paper-hobby.com/shopp/product_info.php?cPath=67&products_id=197 . Widziałem je też na stoisku papierniczym w markecie ale jak się zdecydowałem to zostały już tylko małe zestawy 12 kolorowe.

Ceva jak zwykle przecenia moje możliwości, ja się trochę boje właśnie modeli AH ze względu na ich precyzję. Mam na myśli nowsze wydania, a nie np. to stare Zero które leży na półce czeka na dokończenie.

Mejdej, Ikarus, Damdam dziękuje wam również za doping. Sądzę, że powoli zbliżam się do mety, ale jeszcze kilka drobiazgów jest do zrobienia i staram nie poddać się euforii końca budowy. Przemyślałem sobie sprawę i doszedłem do wniosku ze jednak założę brakujące detale i na tym koniec nie będę już nic więcej kombinować. Czas kończyć inne rozpoczęte modele.

W innym wątku na forum, kolega PD zwrócił uwagę, że potrzeba jest więcej odwagi do wyrażania krytycznych opinii i wytykania błędów. Wprawdzie sam staram się o nich uczciwie wspominać, ale jak widać po historii z oprofilowaniem czasem w ferworze pracy nie zauważam poważnych uchybień. Tak więc proszę śmiało, merytoryczna krytyka może mi tylko pomóc w doskonaleniu moich umiejętności.
W tym miejscu wypadało by jeszcze raz wspomnieć ze dzięki kolegom Jackyl i Tad uniknąłem w modelu poważniejszych błędów. Jeszcze raz im za to dziękuje.

Pozdrawiam wszystkich zarówno uczestników jak i oglądaczy mojej relacji.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
22-03-07 18:16  Re: [Relacja] Szybka relacja z budowy samolotu Ła-7
wichura3 

 

Bardzo ładnie Panie Piterski. Szybko zacząłeś, szybko skończyłeś, a jeszcze szybciej " przylecisz z nim na czwartkowy Qwkak.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024