FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-04-07 11:50  Re: HMS
Amhafergon 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Praca idzie bardzo wolno z kilku powodów : Po pierwsze święta, po drugie miałem sporo kłopotów z oklejeniem burt. Zbyt cienki karton na którym zostały wydrukowane oklejki. Wycinałem również we wręgach dziury na wnęki dział ponieważ trafiały na wręgi. Uwaga na wręgę W5 gdyż ją należy przeciąć do samego kartonu. Jeszcze odnośnie pytania Frela i mojej odpowiedzi na nie ,za odpowiedź sory . Po przyklejeniu do pokładu burty wewnętrznej i spasowaniu z nią oklejek burt żeczywiście pojawiła się dziura wielkości około dwóch milimetrów. Fotki pokazują na ile udało mi się z nią "wygrać"


A teraz walka z tym co "udało mi się wygrać" o to aby jakoś ten mój żaglowiec wyglądał...

W budowie HMS VICTORY

Post zmieniony (05-04-07 12:21)

 
05-04-07 20:15  Re: HMS
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Od dzisiaj jestem w posiadaniu tej wycinanki i po większych oględzinach części stwierdzam, że model do hiper trudnych nie należy. Jedyne z czym będą kłopoty to na pewno olinowanie.

edit: Wczoraj zabrałem się za ten model. Jestem wyjątkowo zajawiony :D i mam nadzieję, że bardzo go nie spartolę. Poszycia się nie obawiam bo między wręgi powklejam paski tektury aby na nich opierało się poszycie. Obecnie jestem na etapie przyklejania pokładów. Podkleiłem je na kartkę z bloku technicznego. Dzisiaj mam zamiar skończyć dolne poszycie a potem zobaczę co tam dalej w instrukcji piszą :D

Jak model będzie już wyglądał jako tako to postaram się pokazać fotki.

--

Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM


Post zmieniony (07-04-07 12:37)

 
08-04-07 18:07  Re: HMS "VICTORY" - M.M. - Relacja
Amhafergon 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja z kolei zastanawiam się czy nie zacząć burt jeszcze raz (Bo to co mam w tej chwili wygląda paskudnie) już bez zabawy z wnękami dział.Troszkę trzeba będzie te burty popowiękrzać. W końcu od czegoś mam drugą wycinankę. Ale to dopiero po świętach ...

 
08-04-07 18:46  Re: HMS "VICTORY" - M.M. - Relacja
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Powiem ci tak. Nie wiem jakim cudem ale też mam na środku łączenia poszycia dna i burt szparę na 2mm. Widzę, że u ciebie na fotce jest identycznie. Co prawda ja jeszcze nie przykleiłem burt bo przede mną 100 wnęk do dział ale cały czas już myślę co z tym zrobić.

Poszycie dna też nie wyszło mi za pięknie i chyba potraktuję je papierem ściernym, uzupełnię szparki i pomaluję jakimś ciemniejszym brązowym kolorem bo ten jasny jakoś całkowicie nie pasuje do żółtego i czarnego...

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 
10-04-07 13:57  Re: HMS "VICTORY" - M.M. - Relacja
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Pytanie do znawców. Dno VICTORY jest pokryte blachą miedzianą? Jeżeli nie to czym bo zastanawiam się nad lakierowaniem reszty aby nie było połyskującego dna i matowych burt.

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 
10-04-07 15:14  Re: HMS "VICTORY" - M.M. - Relacja
Kamil Zoszak   

Tak. POszycie dna miedzianą blachą w okrętach ROYAL NAVY zaczęto stosować już w połowie XVIII wieku. A Victory był składany przez jakieś kilkanaście lat i BANKOWO Się załapał na BLASZKĘ na dnie.

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
15-04-07 16:01  Re: HMS "VICTORY" - M.M. - Relacja
Amhafergon 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Miał obijane dno blachą. Polecam plany pana Hebdy wydane w modelarzu jest pokazany sposób ułożenia tych blach . Blachy w tym wypadku byly malowne prawdopodobnież na biało

 
16-04-07 23:36  Re: HMS "VICTORY" - M.M. - Relacja
_RK_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tak jak koledzy napisali. Pozostaje tylko pytanie na którym etapie istnienia go robisz bo nie miał ich od nowości o ile pamiętam.

 
25-05-07 20:39  Re: HMS "VICTORY" - M.M. - Relacja
Amhafergon 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Oto moje "postępy" w klejeniu."Postępy" ponieważ przez tak długi okres czasu niewiele zrobiłem.Przyklejone listwy burtowe,stępka i kilka drobiazgów. W tej chwili już mószę zająć się tak zwanymi "listwami ozdobnymi" i wygłądzaniem tego cojuż zrobiłem, retusz poprawki itp.
Odnośnie dziury na dziobie "Victory": nie należy się nią przejmować gdyż wszystko pokrywa stępka. Dla mnie jako laika sposób rozwiązania oklejania kadłuba zaproponowany przez pana Zuzańskiego(Chodzi o dziurę ciągnącą się od diziobu modelu aż po rufę ,którą to zakrywa ostatecznie stępka)jest conajmniej denerwujący.Można było zostawić dwu milimetrowy nie zadrukowany pas kartonu.
Mimo to model skleja się bardzo dobrze,chodź u mnie i tak będzie to bardzo długo , mam nadzieję że kilka osób wytrzyma do galerii końcowej :)

 
25-05-07 21:17  Re: HMS "VICTORY" - M.M. - Relacja
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

No super :) Jestem na tym samym etapie co ty tylko, że nie mam zrobionej stępki. Modelik jest trudny jak jasny gwint i bynajmniej nie będzie on najlepiej sklejonym przeze ze mnie modelem :(:)

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024