FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
20-02-07 08:01  Re: HMS "VICTORY" - M.M. - Relacja
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Moim zdaniem nie wygląda to aż tak tragicznie zwłaszcza że, jak piszesz, nie masz jeszcze dużego doświadczenia. "VICTORY" jest dość trudnym i skomplikowanym modelem nawet wśród żaglowców.
Poszywanie w całości jednej burty jest raczej ryzykowne i grozi skrzywieniem kadłuba - bezpieczniej jest oklejać poszycie po kolei, lewa/prawa burta, a dopiero następnie kolejny segment (dotyczy to nie tylko żaglowców).
Z zainteresowaniem będę śledził postępy.
Pozdrowienia
Andrzej Łopatniuk

 
20-02-07 21:46  Re: HMS
Amhafergon 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kemot kadłub był szlifowany i w momencie gdy zauważę że coś niepasuje to go docieram a oklejki na śródokręciu rzeczywiście troszkę się zapadły.
Dzięki Andrzej, lecz teraz już raczej za póżno na zmianę techniki oklejania ;) Oczywiście będę pamiętał o tym w przyszłości.
Zdaję sobie sprawę że żaglowce są trudnymi modelami, mimo to mam nadzieję iż z pomocą "Konradusowiczów" jakoś dam radę ;) Oczywiście na tyle na ile pozwolą umiejętności...

W budowie HMS VICTORY

Post zmieniony (21-02-07 17:16)

 
23-02-07 15:07  Re: HMS "VICTORY" - M.M. - Relacja
Amhafergon 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Troszkę poszukiwań na forum i wkleiłem między wręgi paski tektury,dzięki cemu poszycie układa się fantastycznie.Poprawiłem jeszcze rufę, zerwałem oklejkę 19 i 20. Przeszlifowałem wręgę i teraz wygląda to już troszkę lepiej- zdjęcie nr 3.



--
W budowie HMS VICTORY

 
23-02-07 15:53  Re: HMS "VICTORY" - M.M. - Relacja
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Przyjrzałem się Twoim zdjęciom i chciałbym ci coś doradzić.
Na twoim miejscu zaopatrzył bym się w klej BCG i przed szlifowaniem krawędzi wręg mocno je nim nasączył. Musi to potem oczywiście porządnie wyschnąć, tak z 24 godziny, ale różnice odczujesz momentalnie.
Ewentualnie można wspomóc proces wysychania źródłem promieniowania cieplnego, ale dopiero po tym jak klej wsiąknie w karton.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
25-02-07 22:59  Re: HMS
Amhafergon 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki Piterski za podpowiedź, każda rada się przyda. Chyba rzeczywiście będę musiał o tym pomyśleć, tym bardziej że tektura którą kleję niesamowicie się porozłaziła przy szlifowaniu.
Teraz co do modelu.Dno okleiłem już całe. Ponieważ jednak burty dochodzą do górnej krawędzi wodnicy, mósiałem do tego miejsca dociągać oklejki dna i na wysokości kilu pozostawaly szpary.Mam nadzieję że kil to zakryje.
Jeszcze odnośnie oklejania dna. Różnica w wyglądzie prawego i lewego boku wynika z faktu że wkleiłem między wręgi paski tektury, dzięki czemu oklejki niepozapadały się i układały naprawdę niemal same

A teraz wycinanie burt i pokładów. Zastanawiam się tylko jak po ich wklejniu przykleję działa...


W budowie HMS VICTORY

Post zmieniony (17-03-07 17:07)

 
26-02-07 16:23  Re: HMS "VICTORY" - M.M. - Relacja
ernbar   

Ja ci radzę przykleić wnęki na działa na niższych poziomach (cz. 121 i 122 i 123) przed przyklejeniem burt do modelu, lufy wkleić na końcu aby ich nie uszkodzić.
Model ci świetnie wychodzi.

 
15-03-07 14:09  Re: HMS "VICTORY" - M.M. - Relacja
Amhafergon 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przypominam wątek ponieważ spadł już tak nisko ...;)
Prace posuwają się bardzo wolno ( niestety pracuję ;) ), lecz posuwają. Mam poprzyklejane pokłady , wycięte burty, wnęki dział... z wnękami chwilkę się zastanowiłem , lecz rzeczywiście najlepiej będzie przykleić je odrazu.
Miałem drobny problem z pokładem nr 2, okazało się że jest z jednej strony troszkę zaszeroki. Został przycięty i teraz jest już wszystko w porządku . W tej chwili sprawdzam pasowanie w burtach otworów na wnęki dział i chyba nieobejdzie się bez przycinania wręg i ich szlifowania. Mam nadzięję że świeżo zakupiony BCG się sprawdzi ;)






 
17-03-07 00:01  Re: HMS
Frelu   

Witam
Kolego przymierz burty przednią i tylnią i napisz mi czy pasują długością bo u mnie przednie bury przy dziobie są troszke za krótkie jakieś 2 milimetry . Niewiem może tak ma właśnie być.

Pozdro
Ps.
U mnie też to mozolnie idzie ale widze jakieś postępy które oko cieszą :)

--

początkujący

Post zmieniony (17-03-07 00:08)

 
17-03-07 17:21  Re: HMS "VICTORY" - M.M. - Relacja
Amhafergon 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Połączyłem oklejki samoprzylepną taśmą papierową i wygląda na to że umnie jest wszystko ok . Nie wiem z kąd u ciebie wziął się błąd w tym miejscu, spróbuj je jeszcze raz przemieżyć. Natomiast ja będę miał szpary na środku okrętu na wysokości linii wodnej (niestety jeszcze nienauczyłem się zasady pasowania wszystkiego ze wszystkim i przyklejania dopiero wtedy gdy masz sto i jeden procent pewności że jest wszystko ok !)będzie szparka około milimetra. Dlatego poszycie dna proponuję pasować do górnej krawędzi wodnicy.

 
31-03-07 19:00  Re: HMS "VICTORY" - M.M. - Relacja
lukastrl   

Jak idzie praca? Obserwuje bacznie relację i sam sklejam ten model. Czekam z niecierpliwością na nowe wiadomości :)

--
nigdy nie jest tak, żeby nie mogło być gorzej :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024