FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
07-05-07 10:24  Re: W pełni gotowa ORP Burza - MM z 1984:)
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Wczoraj, w czasie pobytu we Wschowie, nabyłem relingi do mojej Burzy. Po powrocie do domu, od razu zabrałem się za ich montaż. Zrobiłem także olinowanie z najzwyklejszej żyłki wędkarskiej. Tak, czy siak okręt jest już gotowy do wodowania, czego na pewno nie zrobię:D Dla ciekawskich podam, że są to zwykłe, laserowo wycinane relingi w skali 1:200. No dość gadania, bo od tego boli głowa; czas na zdjęcia, może niezbyt wybitne, ale mam nadzieję, że nie przyprawią was o ból brzucha.



PS. Hook, w jubilera też się bawię.

--

Syn ciężkostrawny.

Post zmieniony (07-05-07 16:02)

 
07-05-07 10:50  Re: W pełni gotowa ORP Burza - MM z 1984:)
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

W ostatnim czasie zacząłem, także, bawić się innym, starym modelem pochodzącym z Małego Modelarza, a mianowicie trałowcem ORP Kormoran, wydanym w 1983 roku. W porównaniu do Burzy, Kormoran jest znacznie lepiej i szczegółowiej opracowany (autorem opracowania jest pan Janusz Oleś). Modele różni także skala: u Burzy 1:200, u Kormorana 1:100. Niestety trałowiec jest wydany na znacznie gorszym kartonie niż niszczyciel, ale idzie się do tego przyzwyczaić. Do tej pory udało mi się skleić części do numeru 43. Aby uniknąć, także, późniejszego, zbędnego, gadania napiszę, że pokład nadbudówki nie jest jeszcze przyklejony na swoje miejsce, a nadbudówka nie jest na stałe przyklejona do kadłuba.


Ze zdjęć wynika, że powinienem poprawić retusz. Reszta, aż tak źle, chyba nie wygląda. To tyle. Cześć.

--

Syn ciężkostrawny.

Post zmieniony (07-05-07 16:03)

 
07-05-07 12:12  Re: W pełni gotowa ORP Burza - MM z 1984:)
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Duźgu a dałbyś się namówić na założenie osobnego wątku z budowy tego modelu?
Bardzo mnie twoje zdjęcia ucieszyły bo sam przemyśliwałem jego budowę i nawet mam jakieś materiały dotyczące Kormoranka. Powstrzymywałem się tylko siła woli bo więcej modeli zaczynam niz kończę. Dzięki tobie będę mógł spokojnie go oglądać i nie sięgać na razie po model i skalpel :-)

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
07-05-07 13:25  Re: W pełni gotowa ORP Burza - MM z 1984 i nie tylko
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Piterski. Szczerze mówiąc, to sam się zastanawiałem nad tym. Niestety wszystkie zdjęcia jakie opublikowałem na tym forum (z wyjątkiem niezbyt udanej relacji z budowy mikro okrętów z wyd. JSC) zostały zrobione na pożyczonym od znajomej aparacie. Szczęśliwie, jednak, cyfrak ten raz na tydzień, bądź na dwa tygodnie jest w moim domu, więc będę w stanie aktualizować postępy (oczywiście jeżeli takowe będą) w budowie trałowca. Na pewno będzie to w nowym wątku. Niestety dzisiaj kończy mi się długi łyk-end, więc tempo prac ostro spadnie (model został zaczęty drugiego maja, bieżącego roku).
Reasumując: osobny wątek założę, może nie będzie to relacja z prawdziwego zdarzenia, ale coś tam napiszę, coś tam pokarzę. A jeśli wybierasz się w czerwcu do Wrocławia, to, z nieukrywaną przyjemnością, z tobą na ten i na wiele innych tematów pogawędzę (oczywiście w towarzystwie bursztynowego nektaru).
Pozwolę sobie zapodać dwie fotografie z początkowych stadiów budowy. Niestety nie ja je wykonywałem, dlatego tło jest takie niewydarzone


A teraz na inny temat. Model Burzy, o której ten temat traktuje, przedstawia wygląd okrętu muzeum. Chciałbym ten model przyozdobić flagami międzynarodowego kodu flagowego, tak jak na okładce ostatniego wznowienia tego modelu z 2002.(http://wsmk.konradus.com/f1m.php?model=mm20020012). I moje pytanie brzmi, czy można gdzieś w legalny sposób zdobyć zestaw międzynarodowego kodu flagowego, do wykonania pełnej gali banderowej? Dziękuję

Syn ciężkostrawny.

Post zmieniony (07-05-07 16:03)

 
07-05-07 16:29  Re: W pełni gotowa ORP Burza - MM z 1984 i nie tylko
ernbar   

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowy_Kod_Sygna%C5%82owy , były też w MO.
http://www.mw.mil.pl/index.php?akcja=tradycjegala tu masz kolejność



Post zmieniony (07-05-07 17:06)

 
07-05-07 20:40  Re: W pełni gotowa ORP Burza - MM z 1984 i nie tylko
Petlakow 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

kurde balans fajny model.

--
Nie ma modeli nie sklejalnych, są tylko ludzie nie umiejący ich zrobić.
Nie ma też źle opracowanych modeli, tylko projektańci są nieudolni.

Warsztat:
Zamienił się z warsztatu modelarskiego na Mistrzowski Wilekiej Floty.












 
08-05-07 16:07  Re: W pełni gotowa ORP Burza - MM z 1984 i nie tylko
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


w tych starych modelach jest jakis urok :) super:)

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
08-05-07 18:06  Re: W pełni gotowa ORP Burza - MM z 1984 i nie tylko
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Ernbar. Mnie raczej chodzi, a właściwie chodziło, o gotowce do zamontowania na modelu od zaraz, coś jak laserowo wycinane relingi. Rozumiesz: rachu - ciachu i po strachu. Napisałem chodziło, gdyż zdecydowałem, że sam spróbuję wykonać je we własnym zakresie.

PS. Ponad 1300 odsłon. Ho ho, aż się sam sobie dziwię:)
--

Syn ciężkostrawny.

Post zmieniony (08-05-07 18:32)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024