FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
17-02-07 21:23  Re: [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

A niby dlaczego pokład wyglądałby fatalnie?

Kilka kadłubów w życiu skleiłem i proponowana przeze mnie metoda dała najlepsze rezultaty (a kilka różnych sposobów trenowałem).

Poza tym nie podoba mi się naklejanie burt na oklejki dna. Po co tam robić schody, jak kadłub może być idealnie gładki i spasowany?

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
17-02-07 21:28  Re: [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

zapewne zdarłbym z niego farbę albo zniszczył ryfle...
QN'iu Ty skleiłeś kilka kadłubów w życiu to jest na dobrą sprawę mój pierwszy jak będę miał więcej doświadczenia w tej branży będę próbował takich zabaw a narazie zrobie tak jak jest w opracowaniu...

Kadłub nie uległ skręceniu, trzyma linie i wydaje się że wszystko jest w najlepszym porządku

--
Panther

 
17-02-07 22:30  Re: [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Zgadza się. Enzo klei sposobem "ojców", tzn.: dno - pokład - burty. To całkiem przyzwoity sposób i daje fajne efekty.

QŃiu, nie wymagaj od gościa, który ledwie zaczął chodzić, chodzenia na rękach, bo to o czym piszesz to sztuka iście cyrkowa.

Enzo, ja skleiłem już kilka okrętów i wszystkie (na razie) tą samą metodą co Ty. Przypuszczam, że to żadna pociecha. W każdym razie to JA zasiadam w PIERWSZYM RZĘDZIE i życzę Ci połamania... powidzmy... nożyczek.

serwusik

 
18-02-07 08:32  Re: [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
Bartas 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4


 - 2

zajmuje ostatnie wolne miejsce w pierwszym rzędzie :D

 
18-02-07 09:27  Re: [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Lelum , ale w takim razie, czy podczas przyklejania pokłady gdy trzeba przygnieść model czymś ciężkim, poszycie dna się nie uszkodzi ? Wg mnie lepiej kleić metodą Qnia lub pokład-dno-burty; ale to dyskusja nie na ten wątek.

--
Ps. kompleksów się nabawicie w walce o te fotele ...

----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)



Post zmieniony (18-02-07 09:35)

 
18-02-07 09:33  Re: [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
kilek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Eh.. spóźniłem się, jeśli Bartas zajmuje ostatnie wolne miejsce w 1-szym rzędzie to ja zajmuję pierwsze w drugim rzędzie ;)
Kibicuję i życzę powodzenia.

 
18-02-07 11:18  Re: [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
Honzik 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Temat jest bardzo dobry, moge tu znalezc wiele darmowych rad.

 
18-02-07 11:30  Re: [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Co do kolejności klejenia kadłuba to są różne szkoły. Ale zostało to udowodnione na forum , że najlepiej i najłatwiej klei się w kolejności jaka podał QN. Gdy kleiłem Yukiego tą techniką ryfle się nie uszkodziły bo były przyklejone do skończonego kadłuba. Łatwo przykleić poszycie burt do pokładu niż wciskać pokład miedzy burty. Ale skoro już przykleiłeś dno to proponuje przykleić pokład a następnie burty. będzie Ci łatwiej dopasować. Forum jest po to, aby się uczyć i nikt nie jest idealnym modelarzem ale tu można się wiele ciekawych rzeczy dowiedzieć. A doradzamy bo chcieli byśmy zobaczyć ten model skończony a nie przerwana relacje z powodu np. skopanego kadłuba.
Życzę powodzenia

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
18-02-07 12:52  Re: [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale zainteresowanie ;)
Witek tak zrobię, teraz pracuję nad pokładem, przykleję go a na koniec burty. Ten model skleję tak, następny (bo coraz bardziej mi się te pływadła podobają) metodą QN'nia, na tym modelu próbowałem opanować technikę oklejania poszycie, na początkowych segmentach wychodziło różnie, pod koniec było już dobrze i opanowałem to mniej więcej (wszystko kwestia wyczucia i praktyki).

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie uwagi, są dla mnie naprawdę niezwykle cenne.

--
Panther

 
18-02-07 14:34  Re: [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Przed przyklejeniem reszty poszycia pokład można spokojnie zabezpieczyć cienka warstwą lakieru ;) Następnym razem Mógłbyś się też pokusić o odwzorowanie segmentów dna na bristolu

--

Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

Post zmieniony (18-02-07 14:37)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024