FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-02-07 18:07  usuń
Q22Q   

Witam Serdecznie. Postanowiłem zacząć budowę pierwszego Polskiego samochodu pancernego. Prezentowany Ford Tfc jest w skali 1:25 z wydawnictwa Modelik. Na początku skleiłem szkielet. Na jednym ze zdjęć widać lekkie zagięcie części ale to żaden problem. Relacja w porównaniu do klejonego przeze mnie Fokkera lub U 505 będzie dość długa dlatego ponieważ zacząłem II semestr a w kwietniu mam egzaminy. Model nie sprawia na razie żadnych problemów. Zobaczymy jak będzie dalej. Zdjęcia:


Pozdrawiam Grzegorz

--



Post zmieniony (13-08-09 08:42)

 
16-02-07 20:58  Re: [Relacja] Ford Tfc Modelik
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

No to zobaczymy jak to będzie z tym Fordem.Ja też mam egzaminy gimnazjalne więc powinien być problem z czasem...Trzymam Kciuki

--

 
17-02-07 19:09  Re: [Relacja] Ford Tfc Modelik
Q22Q   

Witam. Dziś nie zrobiłem zbyt wiele zaledwie trochę nadwozia. Na zdjęciu widać (w rzeczywistości małą) plamę to przypadkowe zawadzenie pędzla podczas retuszowania.


Pozdrawiam Grzegorz

--

 
23-02-07 22:28  Re: [Relacja] Ford Tfc Modelik
Q22Q   

Witam. Podczas zakupu modelu Pulpetto opowiedział mi o relacji Wujka Andrzeja w której zostały wprowadzone własnoręcznie wykonane nity do Forda Tfc. Tak też i ja postanowiłem zrobić, lecz imitację nitów wykonałem w łatwiejszy sposób. Jeżeli chodzi o sam model postaram się coś jutro skleić bo jak na razie to niewiele zrobiłem.


Pozdrawiam Grzegorz

--

 
24-02-07 20:32  Re: [Relacja] Ford Tfc Modelik
Q22Q   

Witam. Dziś trochę pokleiłem. Nie będę się rozpisywał ponieważ za bardzo nie mam o czym ale mogę powiedzieć że jeszcze muszę popracować nad retuszem. Jeżeli chodzi o sam model 100% sklejalność.

brak retuszu krawędzi i paru dodatków



Pozdrawiam Grzegorz

--

 
25-02-07 16:29  Re: [Relacja] Ford Tfc Modelik
Q22Q   

Witam. Budowa wieżyczki zakończona, oczywiście wykonałem ją ruchomą. W dalszej części prac będę kleił podwozie tj. resory, poprzecznice , itp.



Pozdrawiam Grzegorz

--

 
02-03-07 17:19  Re: [Relacja] Ford Tfc Modelik
kartoniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Model wyszedł nieźle.

--
Nieważne gdzie się jest, ale ważne by się było.

Strzelecki Oddział Kawaleryjski "BELINIAK"

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
02-03-07 19:22  Re: [Relacja] Ford Tfc Modelik
Q22Q   

kartoniak napisał:

> Model wyszedł nieźle.

Ale model jeszcze nie jest ukończony.

Pozdrawiam Grzegorz

--

 
04-03-07 14:35  Re: [Relacja] Ford Tfc Modelik
Raven 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Grzegorz czy mogę zapytać o budowę podłogi? W instrukcji nie jest to dokładnie opisane, ale w modelu części 4 i II są oznaczone dwoma gwiazdkami, czyli przeznaczone do podklejenia tekturą 0.5mm. Jak rozumiem, chodzi o tą samą tekturę, czyli po ukończeniu podłoga składa się kolejno (od góry) z części II (żółta podłoga szkieletu), tektury 0.5mm i części 4 (podłoga szara od dołu) - czyli ma 3 warstwy? Nie widać tego dokładnie na Twoich zdjęciach, a jestem właśnie na tym etapie budowy. Czy podłoga ze szkieletem i poszycie zeszły się bezproblemowo na długość/grubość?

 
04-03-07 18:10  Re: [Relacja] Ford Tfc Modelik
Q22Q   

Raven - część o oznaczeniu II oraz 4 należy podkleić tekturą grubości 0.5mm. Jeżeli chodzi o podłogę i poszycie nie było żadnych problemów powiem więcej Wszystko pasowało idealnie. Życzę Ci miłego sklejania a w razie problemów możesz w każdej chwili pytać.

Pozdrawiam Grzegorz

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024