FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
27-03-07 13:07  Re: [relacyjka] Gaz 69 + Gaz 69 A + Gaz 704 na podstawie MM - lekko powiększony
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witaj Astra
Rzeczywiście z tą chusteczką to był świetny pomysł :) nie będe tu wychwalać Twojego modelu, bo po prostu mnie zatkało;)
Pozdrawiam serdecznie i czekam na ciąg dalszy
Jaroslav

--
GG 6801515

 
27-03-07 15:26  Re: [relacyjka] Gaz 69 + Gaz 69 A + Gaz 704 na podstawie MM - lekko powiększony
slawa 

 

Twoja odpowiedź jest wyczerpująca, oby tak dalej, powodzenia.

--
Ukończony - Jelcz W 640 JS

 
04-04-07 12:05  Re: [relacyjka] Gaz 69 + Gaz 69 A + Gaz 704 na podstawie MM - lekko powiększony
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanko.

Z racji, że nie mam w tej chwili za bardzo czasu, to nie buduję zbyt dużo i nie ma się, czym chwalić. Jednakże dziś miałem momencik i musiałem pomalować kilka małych elementów. Ze względu na to, że maluję wszystko aerografem, postanowiłem się z Kolegami podzielić takim małym „mykiem”, który pozwala na bezstresowe malowanie niewielkich elementów pistoletem. Na ogół jest kłopot z utrzymaniem takiego maleństwa, no i jak się umocuje to i tak w najmniej odpowiednim momencie podmuch powietrza zdmuchnie część na ziemię i cały brud przyklei się jak zwykle po prawej stronie :)
Poradziłem sobie z tym problemem w następujący sposób: otóż przykleiłem wszystkie elementy lewą stroną do zwykłej taśmy papierowej, która w założeniu służy do maskowania ścian przy pracach malarskich. Klej na tej taśmie ma tę wspaniałą właściwość, że nie trzyma zbyt mocno, przez co nie uszkadza części, a jednocześnie jest na tyle mocny, że część nie zostanie zdmuchnięta (maluję przy ciśnieniu roboczym ok. 5-6 at. i wszystko jest OK).



Po malowaniu wygląda to następująco. Myślę, że sposób dość prosty i mało kłopotliwy.



W podobny sposób można sobie oczywiście mocować drobne elementy przy tradycyjnym pędzlowaniu. Wtedy dodatkowo można całą taśmę na końcach przykleić do stołu innymi kawałkami taśmy. To też działa. Miłego malowania. A co do Gazików to chyba przed Świętami nie dam rady niczego wrzucić. Ale proszę o wyrozumiałość.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
04-04-07 22:40  Re: [relacyjka] Gaz 69 + Gaz 69 A + Gaz 704 na podstawie MM - lekko powiększony
Nikolai 



 - 1

Hi Astra28 !

I'm take attention about your build, because I'm like GAZ-69 too and bild it in past year!
I want to help you to paint russians car number.
You number is fine, but I see some inexactnesses

This is because number are drawn the special font, and since recently I draw numbers for my KRAZ then on ready patterns paint number for you, since it must look correct:



Try to write thorugh online translator, sorry for wrong words :-]

Chodzi o to, że numery zarysowują się specjalnym drukiem, i ponieważ niedawno rysowałem numery dla swojego kraza, to po gotowych szablonach narysowałem numerze tobie,
ponieważ on powinien był wyglądać poprawnie:



Real size: 520х112 mm!
(GOST P 50577—93 )

Flaga na pewnych numerach jest, a na poszczególnych nie, nie prawidłowości...
Lecz ty jego samego będziesz mógł narysować!
Jeżeli chcesz, mogę przysłać szablon tobie + font RussianRoadNumbers

Regards, Nikolai (Russia, Ufa)

 
10-04-07 20:46  Re: [relacyjka] Gaz 69 + Gaz 69 A + Gaz 704 na podstawie MM - lekko powiększony
Nikolai 



 - 1

Hello Astra28!

I send email to you, but get strange reply from email server.
I upload all my files to:

Russian roadnumber font (ONLY with russian chars - you must install cyrillic input locale):
http://mortihead1.on.ufanet.ru/Astra/Fonts/

My archive with GAZ69 phostos:
http://mortihead1.on.ufanet.ru/Astra/Photos/

Regards, Nikolai!

 
10-04-07 20:54  Re: [relacyjka] Gaz 69 + Gaz 69 A + Gaz 704 na podstawie MM - lekko powiększony
Nikolai 



 - 1

Some fotos from my archive:



 
13-04-07 20:27  Re: [relacyjka] Gaz 69 + Gaz 69 A + Gaz 704 na podstawie MM - lekko powiększony
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Hi Nikolai.

I've received everything you send me. Thank you very much. I can make perfect road numbers for my Gaz'es now. We'll be in contact. Best regards.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024