FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
16-02-07 23:17  Re: [relacyjka] Gaz 69 + Gaz 69 A + Gaz 704 na podstawie MM - lekko powiększony
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Cześć Astra. Nieźle wygląda Twoja praca. Rama podoba mi się bardzo. Nad bieżnikiem kół chyba jednak powinieneś troszkę popracować. Patrząć na opony bieżnik zdaje się być trochę za płaski. Wydaje mi się, że elementy bieżnika doklejane do opony powinieneś podkleić grubszym kartonem. To w końcu jest opona terenowa :-) Twoja wygląda jak by miała już milion kilometrów na liczniku :-) Utrzymując skalę w której powstaje Twój model elementy bieżnika powinny mieć wysokość ok. 1.5 mm. Aby zobrazować bardziej o co mi chodzi wstawiam fotki opon, które robiłem do Honkera.



Jest to oczywiście inny rodzaj bieżnika, ale chcę pokazać skalę.

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
17-02-07 09:33  Re: [relacyjka] Gaz 69 + Gaz 69 A + Gaz 704 na podstawie MM - lekko powiększony
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Witam.

Dzięki za krytyczną uwagę. Bo o to wlaśnie chodzi. Też się, powiem Ci szczerze, nad tym zastanawialem, czy ten bieżnik nie za plytki. Nie za bardzo mialem gdzie to sprawdzić, ale jak przeliczylem to mi tak na oko pasowalo na używaną oponkę (kartonik ma 0,4 mm) i tak zostalo. To jest w sumie oponka taka jak od Żuka, więc chyba ciężko ją z terenówką porównywać :) Poza tym na fotce to lampa ciut splaszczyla obrazek .... jak trzyma się to coś w lapce to bieżnik wygląda na "glębszy". Zobacz na fotkę zoomowanego bieżnika, jeszcze bialego.



Na fotce jest kolko od Gazika "oryginala" gdzieś z netu ściągnięte i ten bieżniczek też nie jest specjalnie glęboki :) No i jeszcze umówilem się ze sobą, że to laczki po bieżnikowaniu w "Gumie Pomorskiej" ;)))) ...... ach już powklejalem bieżnik w 8 kolkach i poprawiać mi się tak niebardzo chce :) ..... choć może się jeszcze do tego zmotywuję, muszę pomyśleć ... any way dzięki za slowa konstruktywnej krytyki :)

Maly OT :)
Obecnie chwilka przerwy w Gaziku --> Rysuję planiki kontenerów morskich 20-sto i 40-sto stopowych w skali ... 1:1... potem będzie to można dowolnie skalować :) i postawić albo na platformie kolejowej albo na ciągniku siodlowym --> Mam nadzieję, że się przydadzą.



--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
17-02-07 22:33  Re: [relacyjka] Gaz 69 + Gaz 69 A + Gaz 704 na podstawie MM - lekko powiększony
rout   

A ja mam takie do ciebie pytanie Astra28 - jak ksztaltujesz boki opon? Wygladaja idealnie. Ja uzywam do tego celu pensety no i mimo , ze robie to na 2 raty i dosc delikatnie, nie wygladaja tak jak twoje . Moze uzywasz do tego celu innych narzedzi?
Pozdrawiam

 
20-02-07 21:06  Re: [relacyjka] Gaz 69 + Gaz 69 A + Gaz 704 na podstawie MM - lekko powiększony
Nikolai 



 - 1

>Pamiętacie ??

Uuuu!
Z tym gaz'ikom u mnie też związani bardzo silne wspomnienia.
W 1985 spróbowałem zebrać ten model i u mnie niczego nie wyszło!
Po upływie 20 lat, wróciłem w paper-modelling i zdecydowałem poprawić błąd wczesne młodości!

Popatrz, ot myjąc relacja:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=5248

P.S.
Jeżeli trzeba, mogę pomóc fotografiami i materiałami,za czas montażu ja ich znalazłem sporo - write me email at
nikolai@lexema.ru !

 
05-03-07 15:16  Re: [relacyjka] Gaz 69 + Gaz 69 A + Gaz 704 na podstawie MM - lekko powiększony
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Witam.

Żeby nie było, że się lenie. Posiedziałem troszkę nad próbnym wykonaniem haka holowniczego. To, co jest w MM niestety nie pasowało mi wcale. U znajomego porobiłem sobie troszkę fotek oryginalnego haka, no i oczywiście podejrzałem zasadę, na jakiej działa - a jest ona dość ciekawa.



Jak widać na samej górze haka znajduje się taka blokada (klinik), który w momencie jak luźno sobie spoczywa to blokuje możliwość samoczynnego uniesienia się zapadki, a co za tym idzie otwarcia haka. Tradycyjnie pierwszym krokiem było ułożenie sobie tego wszystkiego w Corelu.



Rysunki te wydrukowałem sobie na drukarce laserowej na kartoniku z bloku technicznego. Nie dzieliłem części na poszczególne elementy, ale wydrukowałem wszystko kilka razy. Potem naklejałem kolejne wydruki na różnej grubości tekturkach (0,5; 0,8 oraz 1,3 mm). Z tak naklejonych wydruków stopniowo wycinałem elementy i naklejałem je na siebie. Otworki pod ośki były wycinane zaostrzoną igłą lekarską 0,9 mm. I tak oto powstały poniższe elementy.



Następnie całość została złożona na sucho. Musiałem sprawdzić czy w moim haku wszystkie elementy będą działały tak jak w oryginale. Tak się przedstawia hak po złożeniu.



Poniższe zdjątko pokazuje chyba dość dobrze, że wszystko działa jak należy. Po zamknięciu blokady otwarcie zapadki jest niemożliwe ..... huuuraaaaa :) No to teraz mogę wyrzeźbić już na gotowo haki do obu pojazdów, pomalować i montaż do ramy. Ale to innym razem.



--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
09-03-07 12:03  Re: [relacyjka] Gaz 69 + Gaz 69 A + Gaz 704 na podstawie MM - lekko powiększony
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanko.

No w końcu chwilka w pracy wolnego i mogę poodpowiadać na pytania.

- Woy-tek - W Gazach będą kółka w wyższym bieżnikiem, żeby się Niebiescy nie czepiali :) natomiast te z niższym wykorzystam w przyczepce no i w jednej zapasówce :) tam myślę nie będzie to tak raziło. Dzięki za zwrócenie uwagi.

- Rout - boki opon są ukształtowane w następuący sposób: wydruk na kartoniku z bloku technicznego (0,3 mm) delikatnie, naprawdę delikatnie bigowane, na twardym podłożu po obwodzie narzędziem samoróbką (oszlifowane narzędzie dentystyczne, czyli taki mocno stepiony i maleńki nóż) łatwo nim manewrować po liniach krzywych i wgniecenie ma tylko 0,3 mm szerokości, potem delikatnie kształtuję w palcach (kilka razy, za każdym coraz mocniej), jak się już krawędzie same schodzą do siebie to podklejam od spodu kawałkiem kartonika, potem doklejam obręcz górną i wewnętrzną, potem szpachluję boki i szlifuję papierkiem ściernym ---> ot i cała "tajemnica"

- Nikolai - wielkie dzieki za propozycje, ale dysponuje praktycznie wszystkim co mi potrzebne -- mam nawet dostep do auta w skali 1:1 więc mysle, ze dam sobie rade. Mimo wszystko jeszcze raz dzieki.

P.S.
Haki oba gotowe i pomalowane. Teraz resory i zaczynam przyczepkę, żeby takie same elementy montować. jak tylko zrobię coś, co można pokazać to będą fotki.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
10-03-07 16:31  Re: [relacyjka] Gaz 69 + Gaz 69 A + Gaz 704 na podstawie MM - lekko powiększony
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanko.

Wlaśnie pierwsze ścianki przyczepki nadają się do fotek :)




Gdyby ktoś mial dostęp do oryginalu przyczepki to bardzo chętnie bym pooglądal jej fotki :) bo mi troszkę malo dokumentacji i lecę lekko "na czuja" :) Z góry dzieki. Jak coś to skrzynka astra28@wp.pl jest pojemna :)

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
10-03-07 16:40  Re: [relacyjka] Gaz 69 + Gaz 69 A + Gaz 704 na podstawie MM - lekko powiększony
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Tak sobie oglądam, czytam, i takie mnie wrażenie dziwne naszło, że ta relacja byłaby ciekawa nawet bez klejonego przy tym modelu :)

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
10-03-07 21:36  Re: [relacyjka] Gaz 69 + Gaz 69 A + Gaz 704 na podstawie MM - lekko powiększony
MarcinekZ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4
 

Dostępu do oryginału przyczepy to nie mam, ale:

http://www.gazklub.cz/diskuze/viewtopic.php?t=14&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=d6669a14599b6bc736496cd94e14bdab
http://uaz.rustina.cz/GAZ704/_DOBOVE.htm
http://uaz.rustina.cz/GAZ704.htm
http://www.rajdy4x4.pl/forum/viewtopic.php?t=31000&postdays=0&postorder=asc&start=0

tak na początek....

--

..,=====,o00o
//__l_l_,\____\,__
l_---\_l__l---[]lllllll[]
_(o)_)__(o)_)--o-)_)___



Post zmieniony (11-03-07 16:32)

 
11-03-07 13:25  Re: [relacyjka] Gaz 69 + Gaz 69 A + Gaz 704 na podstawie MM - lekko powiększony
slawa 

 

Witam.
Bardzo podoba mi się Twoja relacja, widać że modele będą wykonane dokładnie.
Też mam w planach Gaza 69 z MM i chętnie będę tutaj zaglądał.

--
Ukończony - Jelcz W 640 JS

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024