FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
17-02-07 01:12  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

>Syjek napisał ; Ja mam taką propozycje do wszystkich "klejących": mniej gadania, teoretyzowania, filozofowania, deliberowania, wymądrzania się itp. , a więcej modelowania, klejenia, relacjonowania i satysfakcji z zabawy jaką jest MODELARSTSWO ...

Jak czytam kolejny wątek, który zmierza do wytykania błędów tego czy owego modelu, wydanego już bądź jeszcze nie (to już w ogóle paranoja) to mam dość i parafrazując słowa wielkiego polityka zapytam: nie pytaj jakie błędy są w modelu ale patrz jakie błedy sam robisz go wykonując ...<

Syjku to po co był cały cykl artykułów w "MO" na ten temat ??? Też miałeś dość drukując go ???

--

Teoretyk ostatnio...

 
17-02-07 08:55  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Sebastian: właśnie ten cykl był po to (zreszta ja go wymysliłem), aby zakończyć raz na zawsze tą sprawę. Raz na zawsze. Zresztą Robert bardziej pisał o różnicach w opracowaniach, a nie o błędach. I sądziłem, że sprawa jest zamknięta, bo przez rok czasu była ...

Mój apel odnosi się generalnie do wszystkich wątków (i ich autorów), które polegaja na wytykaniu prawdziwych czy wyimaginowanych błędów tego czy innego modelu.
Opinia o naszym forum w środowisku navigowskim jest właśnie taka, że pełno tu jest TEORII i teoretyków, a mało MODELI i modelarzy. I niestety jeżdżąc od 2 lat po wiekszości zawodów i wystaw modelarskich zgadzam się z tą opinią. Mówię niestety, ale taka jest prawda. Dlatego nawołuję do klejenia modeli, pokazywania ich na forum, a przede wszystkim w pokazywania ich w "realu" (bez względu czy są sklejone w sposób mistrzowski czy nie), a nie marnowania czasu na wirtualne, wciąż te same dysputy.
Od lat widać, że najwięcej dyskutują Ci, co najmniej pokazują modeli (lub wcale) i warto sie nad tym zastanowić.
Wracając do "MO" to przypomina mi się też pytanie postawione w felietonie w 7 numerze: "... czy modelarstwo internetowe istnieje w rzeczywistości ?..."
I to tyle co chciałbym dodać do mojego apelu.

Zabierajcie sie do klejenia :)
Sylwek

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
17-02-07 09:09  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
archjc   

Syjek jest coś takiego co sie nazywa modelarstwo redukcyjne. W owym modelarstwie wierność historyczna jest niezwykle ważna.

Zauważ proszę, że to właśnie krytyka forumowiczów spowodowała poprawienie modelu FUSO. Czy nie zauważasz tutaj pozytywnej strony?

Apeluję więc, piszcie o błędach modeli jak najwięcej. Moze wreszcie będziemy oglądać MODELE a nie zabawki!

 
17-02-07 09:15  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
archjc   

Cytat z Wikipedii...
"Modelarstwo redukcyjne to budowa wiernych kopii obiektów, które istniały, lub istnieją w rzeczywistości - wykonanych w określonej skali pomniejszenia"

 
17-02-07 12:22  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Syjku, pobieżnie zerkam na pierwszą stronę forum, na 60 tematów , ok 44 to relacje , więc czy te opinie nie są lekko przesadzone. Napewno jest tu dwa razy więcej modelarstwa niż na niebieskim które od dłuższego czasu traktuje jako forum rozrywkowe.

PS. Nie każdy czyta "MO".

--


Teoretyk ostatnio...

Post zmieniony (17-02-07 12:23)

 
17-02-07 13:17  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
Student 

 

czytam ten wątek i w zasadzie widzę, że powoli zaczyna zbaczać z drogi.

Uważam, że model powinien dokładnie odwzorowywać to co ma przedstawiać. Jednak po to są wszelakiego rodzaju monografie itp, aby modelarz sam mógł się wykazać i poprawić to czego nie zrobił autor opracowania. A jak wiadomo nikt nie jest nieomylny i błędy będą zawsze.
Jeśli chodzi o model konkretnie Bismarcka, to myślę, że najlepiej z dwóch zrobić jeden. Bo np pokład ma ładniejszy GPM, a artyleria średnia jest lepsza w AH ;)

W zasadzie to można tak robić z każdym modelem który został wydany w dwóch i więcej wydawnictwach.

--
23 sposoby na dobrego posta => KLIK
Czerwony Byk doda Ci "skrzydeł"

 
17-02-07 16:17  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

tylko ponoć ten z GPM ma siatkę pokładu od Tirpitza, tak powiedział kiedyś jeden wielki modelarz na zawodach w Skawinie, który właśnie tak chciał zrobić..

 
17-02-07 19:05  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

ja tam lubie rozmawiac na temat modeli ;niesklejonych tez

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
18-02-07 01:30  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
Vercyn 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"Korsarz jest podobny do pirata ..." ; )

"Wiedza bez działania jest pusta ,
ale też działanie bez wiedzy jest ślepe"
Jensen 1994

Post zmieniony (18-02-07 01:31)

 
18-02-07 15:35  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

chyba srednio rozumiem ... ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024