FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
15-02-07 15:11  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Wprawdzie nie doszedłem w budowie mojego Bismarcka do luf ani relingów, ale planuję budowę luf we własnym zakresie - lufy metalowe są bardzo drogie a i ciężko będzie dobrać kolor. Z drugiej strony relingi jednak zakupię.. nie mam cierpliwości do bawienia się drucikami.
Pozdrawiam wszystkich..:D

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
15-02-07 18:43  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

robie te elementy w 1:300 i jakos idzie...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
15-02-07 21:10  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

>Plewus napisał;
>- lufy metalowe są bardzo drogie a i ciężko będzie dobrać kolor.

To miał być taki żarcik , jak rozumiem .

--

Teoretyk ostatnio...

 
16-02-07 13:35  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
plewus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 1

Zakup kompletu luf do Bismarck'a wraz z kompletem fototrawionych działek plot i farbek do retuszu przewyższa cenę modelu. Poza tym może wystąpić problem z idealnym doborem koloru luf do wież (jak pokazały różne relacje) i istnieje jeszcze problem inny - sam wydawca miał kłopot z doborem koloru poszycia kadłuba poniżej linii nawodnej..

Pozdrawiam...

--
Let the sick ones down, the bells will ring
Put pennies on the eyes, let the dead men sing
Blackbirds following me
I'm digging out my grave
They close in, swallowing me
The pain, it comes in waves
I'm getting back what I gave

 
16-02-07 13:44  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

kolor luf wiez powinien być ciemniejszy niż kolor samych wież więc nie ma co dbać o idealny odcień.
A czy nie da sie kupić luf oddzielnie, bez reszty dodatkow?
Tak czy inaczej, uwazam ze zrobienie luf z papieru to nie jest wielki problem ;] wystarczy tylko troche techniki...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
16-02-07 15:13  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Witek - co konkretnie było nie tak z wręgami Bismarcka? Chciałbym się przekonać czy przypadkiem mój egzemplarz nie jest felerny.
Paweł.

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
16-02-07 15:27  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

pozwole sobie odp- mialy zle wymiary, błąd drukarni.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
16-02-07 15:56  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Ja mam taką propozycje do wszystkich "klejących": mniej gadania, teoretyzowania, filozofowania, deliberowania, wymądrzania się itp. , a więcej modelowania, klejenia, relacjonowania i satysfakcji z zabawy jaką jest MODELARSTSWO ...

Jak czytam kolejny wątek, który zmierza do wytykania błędów tego czy owego modelu, wydanego już bądź jeszcze nie (to już w ogóle paranoja) to mam dość i parafrazując słowa wielkiego polityka zapytam: nie pytaj jakie błędy są w modelu ale patrz jakie błedy sam robisz go wykonując ...

To tyle.

--

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

Post zmieniony (16-02-07 16:03)

 
16-02-07 18:39  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Hej!
Przyłączam się do apelu syjka. Modelarze powinni się skupić na modelarstwie a nie na wymądrzaniu się, czy też wyszukiwaniu "politycznie niepoprawnych" wpisów i pouczaniu innych użytkowników forum na temat tego czym powinni się zajmować lub też o czym i w jaki sposób powinni pisać na forum ;-)

Moje pytanie jest proste i dosyć rzeczowe - domyślam się że błąd w modelu Bismarcka nie dotyczył koloru jakim zostały wydrukowane wręgi ale raczej ich geometrii. Chciałbym się zorientować czy jest to rodzaj błędu łatwy do stwierdzenia poprzez jakiś prosty pomiar wycinanki czy też wychodzi on dopiero podczas montażu elementów. Kupując model raczej nie można mieć pewności z której partii wydawniczej pochodzi.
Czyż nie jest to jedna z głównych funkcji forum - dzielenie się swoimi doświadczeniami i umożliwianie innym omijania różnych "pułapek"?

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
16-02-07 21:18  Re: Pytanko o różnice w wydaniach modelu Bismarck w skali 1:200
archjc   

Syjek...

Dla Ciebie nie jest ważne czy sklejasz model wierny historycznie, czy tez "wariację na temat"?

Dla mnie to kluczowa sprawa...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024