FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-10-06 19:24  [Relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06 cz.I
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jak już wspominałem w relacji z budowy PaKa 40 Tutaj następne na warsztat miało wejść coś zaczynające się na "Jagd", po długich oglądaniach, przymiarkach, zastanawianiach, braniach do ręki i odkładaniach na półkę wybór padł na:
Modelik 11/06 Jagdpanzer IV ausf. F - niemiecki niszczyciel czołgów z II wojny swiatowej. Skala 1:25 opracowanie Waldemar Rychard. (sorry Passer Montanus, pisałeś na "Gryfie", o zapowiadanej przeze mnie relacji, niestety padło na innego "jagd", ale co się nie odwlecze... pozdrawiam przy okazji) Ostateczną decyzję podjąłem po przestudiowaniu konstrukcji wanny, w Jagdpanzerze jest to rozwiązanie pudełkowe, z wręg z zębami pozycjonującymi je względem siebie, w Jagdpantherze z kolei z poszczególnych ścianklejonych na styk. Jakoś tak po prostu miałem ochotę na pierwszę wersję, pozatym zatęskniłem za modelem w opracowaniu Pana Rycharda - lubię je kleić i podobaja mi się rozwiązania przez niego stosowane (np. długie taśmy z cienkiego papiery nawijane aż do osiągnięcia zadanej średnicy). Dobra koniec przynudzania, jeśli są jacyś chętni i cierpliwi (bo relacja zapewne nie potrwa krócej niż jakieś pół roku) zapraszam do relacji. Standartowo zaczynamy od przedstawienia historii konstrukcji i jej danych (podając za wydawnictwem):

"Do roku 1942 wszystkie niemieckie działa samobieżne budowano na podwoziach czołgów Pzkpfw III. Szczególne sukcesy odnosiły działa szturmowe Sturmgeschutz III/40, stąd też powstała koncepcja opracowania na bazie tego pojazdu nowego typu wozu niszczyciela czołgów, wyposażonego w armatę przeciwpancerną. Okazało się, że zmiany konstrukcyjne podwozia bazowego będą na tyle poważne, iż prostsze będzie opracowanie nowego wozu w oparciu podwozie czołgu PzKpfw IV. Zaletą takiego posunięcia była również możliwość zwiększenia produkcji niszczycieli czołgów, gdyż wielkość produkcji podwozi PzKpfw III dobiegła kresu możliwości a zapotrzebowanie na niszczyciele czołgów było duże i wynikało z powstania jednostek grenadierów pancernych, elitarnych jednostek wywodzących się z piechoty zmotoryzowanej, mających zwalczać skutecznie czołgi przeciwnika.
Produkcję nowego typu ubrojenia miały podjąć zakłady "Vomag" (Voglandische Maschinenfabrik) AG w Plauen w Saksonii.
20 października 1943 roku na poligonie w Ares (Orzysz) zaprezentowano Hitlerowi prototyp z żelaznym pancerzem i uzyskano polecenie rozpoczęcia produkcji seryjnej. W grudniu 1943 roku wykonano w zakładach Vomag prawdopodobnie 2 prototypy tzw. 0-serie, z zaokrąglonymi przednimi krawędziami nadbudowy.
Produkcję seryjną rozpoczęto w styczniu 1944 roku i kontynuowano do października 1944 roku wprowadzając w toku produkcji wiele modernizacji i modyfikacji. Pierwsze krótkie serie Jagdpanzer IV uzbrojone były w armatę 7,5cm Pak 39L/43 bez hamulca wylotowego. Następne w armatę 7,5cm PaK 39L/48 z hamulcem wylotowym (takie same jak ostatnie wersje czołgów PzKpfw IV). Od sierpnia 1944 roku wprowadzono produkcję pojazdów z armatą 7,5cm KwK 42L/70.
Układ konstrukcyjny wozu wyglądał następująco: z przodu kadłuba znajdował się przedział kierowania z miejscem kierowcy po lewej stronie skrzyni przekładniowej, pośrodku przedział bojowy ze stanowiskiem ładowniczego-telegrafisty po prawej strony armaty i stanowiskiem dowódcy za nim.
Kadłub i zadbudowa spawane były z pancernych płyt walcowanych, utwardzanych powierzchniowo.
Jednostkę napędową stanowił 12 cylindrowy, czterosuwowy silnik o zapłonie iskrowym Maybach HL 120 TRM o mocy max 221 kW (300 KM) przy 3000 obr./min. Napęd silnika za pośrednictwem sprzęgła i wały Cardana przenoszony był doplanetarnej skrzynu przekładniowej ZF Aphon SSG 76, a na niej kolejno do planetarnych mechanizmów skrętu, przekładni bocznych i na koła napędowe.
Układ jezdny pojazdu składał się z 8 par kół nośnych (zblokowanych po dwa i tworzących po 4 wózki na stronę, amortyzowane ćwierćeliptycznymi resorami piórowymi), kół napędowych z przodu, kół napinających z tyłu i 4 par rolek z bandażem gumowym, podtrzymujących górną część gąsienicy (w późniejszych wersjach 3 pary stalowych rolek).
W Jagdpanzerach stosowano gąsienice całkowicie metalowe, drobnoogniwowe, jednogrzebieniowe, jednosworzniowe ze stali manganowej o szerokości ogniwa 400 mm i podziałce 120 mm (Kgs 61/400/120). Długość gąsienicy Jagdpanzera wynosiła 99 ogniw, rostaw środków gąsienic wynosił 2450 mm a długość oporowa 3520 mm. Masa jednej gąsieniy wynosiła 750 kg.
Uzbrojenie pojazdu składało się z armaty 7,5 cm PaK 39L/48 kal. 75mm i km MG 42.
Amunicja armatnia przewożona była w przedziale bojowym, w parkach amunicyjnych.
Jednostka ognia wynosiła 79 pocisków przeciwpancernych (50% PzGr 39 i 50% PzGr 40). Armata mogło się przemieszczać w poziomie po 10 stopmni w lewo i prawo a w pionie w zakresie kątów +15 stopni do -5 stopni).
Amunicja do karabinu maszynowego MG 42 w ilości 1200 szt. przewożona była w metalowych skrzynkach w przedziale bojowym. Uzbrojenie uzupełniał granatnik Nahverteidigungswaffe kal. 92 mm z zapasem 16 granatów odłamkowych.
Instalacje elektryczna jednoprzeodowa 12V. Akumulatory Bosch 12B typ 105 o napieciu 6V i pojemności 105 Ah 4 szt.
Radiostacja nadawczo-odbiorcza FuG 5 SE10U o zasięgu 6,4 km (fonia) i 9,4 km (klucz) zamocowana była w specjalnym amortyzowanym stelażu na tylnej ścianie nadbudowy.
Pierwsze seryjne wozy Jagdpanzer IV Ausf. F trafiły do jednostek wiosną 1944 roku.
Ogółem wyprosukowano wg różnych źródeł 769 lub 804 pojazdy.
Podstawowoą jednostką, w jakiej uzbrojeniu znajdował się Jagdpanzer IV był dywizjon niszczycieli czołgów Panzerjager Abteilung składający się z dwóch kompanii po 14 wozów i kompanii dowodzenia 3 wozy. Razem w dywizjonie było 31 niszczycieli czołgów Jagdpanzer IV Ausf. F.
Dane taktyczno-techniczne:
Załoga: 4 ludzi;
Masa: 24000 kg;
Wymiary:
długość: 6850 mm;
szerokość: 3170 mm;
wysokość: 1850 mm;
prześwit: 400 mm;
Silnik: Maybach HL 120 TRM gaźnikowy, górnozaworowy, 12 cylindrowy w układzie V, chłodzony cieczą, o mocy 221 kW (300KM) przy 3000 obr/min, poj. skokowa 11867 ccm;
Układ napędowy: Sprzęgło suche 3 tarczowe, planetarna skrzynia przekładniowa Aphon SSG 76 o 6 przełożeniach do jazdy w przód i 1 do jazdy w tył, planetarne mechanizmy skrętu, przekładnie boczne o przełożeniu 3,23:1.
Opancerzenie:
kadłub:
przód: 60mm;
bok: 30 mm;
tył: 22 mm;
dno: 10/20 mm;
nadbudowa:
przód: 600 mm;
bok: 30 mm;
strop: 20mm;
Uzbrojenie: 1*armata 7,5 cm PaK 39L/48 kal. 75mm z zapasem 79 pocisków,
1*km MG42 kal. 7,9mm z zapasem 1200 nabojów,
1*Pm MP 40 kal 9mm z zapasem 384 naboje,
1*granatnik Nahverteidigungswaffe kal. 92mm z zapasem 16 nabojów.
Zbiornik paliwa: 470 litrów;
Paliwo: benzyna etylizowana OZ 74;
Zużycie paliwa: podrodze: 220l/100km;
w terenie: 360l/100km;
Prędkość max: po drodze: 40km/h;
w terenie: 18km/h;
Zasięg: po drodze: 210km;
w terenie: 130km;
Pok. przeszkody: wzniesienia: do 30 stopni;
brody: do 1,0 m;
rowy: do 2,2 m;
ściany: do 0,6 m.

Model niszczyciela czołgów Jagdpanzer IV Ausf. F wykonany został w skali 1:25 i przedstawia drugi wóz 1 plutonu 1 kompanii 38 Panzerjager Abteilung 2 Dywizji Pancernej w malowaniu stosowanym wiosną 1945 roku na froncie zachodnim."
I to by było tyle tytułem wstępu, jak to mówili starożytni indianie: "Let's play!"

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
27-10-06 19:24  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Standartowo jak to przewidziała instrukcja zabrałem się za szkielet, nie było w trakcie jego klejenia żadnych problemów, pojawiła się natomiast konieczność małej przeróbki. Pojazdy oparte na bazie Pzkpfw IV mają silnik z tyłu, a na bocznych ścianach z obu stron są umieszczone wloty powietrza do komory silnikowej. W wycinance są przewidziane żaluzje na wlotach, ale sam wlot jest bez przelotu - na wręgach są czarne części udające dziurę. Postanowiłem to zmodyfikować odcinając fragment wręgi i nie wklejać wspomnianych części.
Na zdjęciu jedna z wręg przed obcięciem, druga już po zabiegu.

Następnie wziąłem się za wypełnianie komory silnikowej. Najpierw silnik:


Sklejony bez żadnych przeróbek z części wycinankowych. Kolektory wydechowe przeciągnięte "rustem" Pactry. Porównując silnik z Jagdpanzera i Brummbara dochodzę do wniosku, że z ich połączenia wyszedłby silnik idealny, bo w każdym jest coś czego nie ma drugi :)
Następnie nadszedł czas na chłodnicę:

Chłodnica jest w wersji "ekono", tzn. nie ma w niej bajerów i detali, których i tak nie będzie widać po zamontowaniu jej na miejscu docelowym..

Tak wyglądają elementy zamontowane w komorze silnikowej:

A tak już częściowo przysłonięte przez górną pokrywę:

Z prawej strony widać na łączeniach poszycia wewnętrznego plamy, próbowałem trochę upaćkać "olejem" komorę silnika, ale w trakcie dałem sobie spokój.
Tak wygląda silnik przez otwory powstałe dzięki opisanej na początku modyfikacji:

Generalnie wnętrza nie będe przerabiał czy jakoś szczególnie wzbogacał w dodatkowe detale, bo po pierwsze to co jest w opracowaniu jest IMO wystarczające, a po drugie i tak tego za bardzo nie będzie widać. Ktoś zapytałby, po co to kleić, no cóż....dla czystej przyjemności klejenia :D Miałem nie wzbogacać, ale nie mogłem oprzeć się pewnej pokusie...

Te śrubełki przeznaczone są na tylną ścianę przedziału bojowego mieszczącą się pod stelażami radiostacji. Tego typu "kwiotków" będzie więcej.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
27-10-06 19:27  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

No to czekam na kolejne "kwiotki" :)

--
Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.

 
27-10-06 19:46  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

"...ja wiedziałem , że tak będzie..."
Mówisz , że planujesz relację na pół roku i że to powoli... Dla mnie express , jak na taki model.
Ale widzę , że już dość dużo zrobiłeś...
Może więc...
Będę Cię miał na oku ;-) !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-10-06 20:21  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Wreszcie ktoś wziął się za ten model. Jestem bardzo ciekaw efektu końcowego.

 
28-10-06 16:23  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Szybko i efektownie ,a na dodatek demonicznie !
Będą jakieś dodatki waloryzujące typu ciętych laserem gąsienic czy blaszek uniwersalnych do 1-25 od Abera?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
30-10-06 07:19  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Żadnych elementów tuningujących nie przewiduję:
1. Nie mam na nie pieniędzy,
2. Nie umiem się z takimi cudami obchodzić.
A dlaczego demonicznie? ; )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
30-10-06 22:50  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Bo tylko Demony robią takie paski klinowe,które zaraz ruszą te kółka pasowe,silnik zawyje ,maszyna puści obłoki niebieskiego dymu i ruszy do przodu.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
31-10-06 17:40  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Witam wszystkich radiosłuchaczy....
Wiedziałem, że tak będzie i nie opanuję się żeby sobie czegoś nie dorobić. Trochę poprawiłem dźwignię zmiany biegów, dorobiłem jej osłonę oraz śrubełki.

A tak wygląda przekładnia założona na sucho w przedziale bojowym.


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
01-11-06 22:34  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

A mnie caly czas kusi by stworzć Modelikowo-GpM-owską hybrydę.Już to kiedyś zrobiłem z Pz III i Stug III F,ale także z Pz IV G.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
02-11-06 10:05  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Piterpanzer - mogło by wyjść z tego coś ciekawego, ale minusem takiego rozwiązania (oczywiście dla mnie, przypuszczam, że dla Ciebie nie) byłaby konieczność malowania modelu.
Prace nad wyposażeniem wnętrza nadal trwają. Udało mi się od ostatniego razu skleić przekładnie boczne. Miaem w trakcie ich klejenia mały dylemat. Otóż, zastanawiałem się nad wykonaniem pojkręteł regulacji hamulca wyciętych w środku, co sugeruje sposób rozrysowania. Atrakcyjniej by to wyglądało, jest tylko jedno ale......na wszelkich zdjęciach wnętrza Jadgpanzerka jakie mam ten element jest "pełny" - bez wycięć, jedynie zdjęcie modelu wykonanego w plastiku m\prezentowało pokrętełka powycinane. Postanowiłem pozostać przy tym, co prezentowały foty orginału, ale jeśli znajdzie się dobra dusza, która posiada a co więcej udostępni zdjęcie pokazujące inną wersję tych pokrętełek - poprawię ;)


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
05-11-06 22:27  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Demon tego szukałeś
http://ourworld.compuserve.com/homepages/willphelps/Photo0000118.htm
To wersja z otwartymi pokrętłami.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
06-11-06 07:33  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Tylko teraz kolejne pytanie się nasuwa, czy nie było rozróżnienia na Pzkpfw IV i Jagdpanzera? Żesz cię golę...pierdlawe pokrętełka i tyle problemu ; )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
06-11-06 19:05  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Powolutku, cały czas do przodu. Uzupełniam sobie nadal wyposażenie. W sumie nie ma co pokazywać, ale w trakcie klejenia natknąłem się na mały błąd.

Zasobnik na 4 pociski - składa się z dwóch części, okleiny wewnętrznej i zewnętrznej, a do tego kształtownika z otworami na pociski. Płaszczyzna na górze prezentowanego elementu (ta upaprana klejem) jest na zewnątrz, od strony osi pojazdu, a więc jest jak najbardziej widoczna - brak tutaj paska oklejającego (chyba że jest jako osobny element, ale ani nie znalazłem go wśród części, ani w instrukcji). Nie wygląda to za ciekawie, ale nie ma absoltnie żadnego problemu, przy takim zapasie kolorów jaki zaserwował nam wydawca można śmiało ten fragment dorobić.
A tak wygląda w tej chwili przedział bojowy.


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
06-11-06 19:27  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Model sklejasz świetnie. Szkoda tylko, że w modelach Modelika normą jest jednolorowe, szare wnętrze:-(. Tak przecież nie było w rzeczywistości.
Powodzenia w dalszej budowie!

 
11-11-06 10:05  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zabrałem się za składanie w całość radiostacji. Jak na razie wszystko w standarcie, dodatkowe są tylko "szybki" na skalach.

A tutaj widok na stanowisko kierowcy, nie ma tylko wałów, ale one będą montowane później.

Tutaj jako dodatkowe tylko przeszklenie zegarów, klamry na skrzyneczce i wspomniana już wcześniej wajcha na skrzyni biegów. Wydaje mi się, że tutaj wdarł się w opracowanie jeden mały błąd merytoryczny - środkowy pedał powinien być mocowany na górnej płycie pancerza a nie na podłodze.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
12-11-06 19:43  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zagony pancerne Panzerwaffe przemierzały drogi i bezdroża zachodniej Europy słuchając sobie bezapelacyjnego hitu jakim był "Kaine grenze" (czy jak się to pisze) przy pomocy pokładowego zestawu stereo ;) Zestawik został wyposażony w słuchawki, na razie dla dwóch członków załogi. W chwili obecnej są walnięte gdzie popadnie, bo jeszcze nie ma ich gdzie powiesić. Zmieni się to w momencie wykonania reszty wyposażenia, a czy to nastąpi to nie wiadomo.....a to dlatego, że kończy mi się klej ze starych zapasów - Butapren z Dragona, klejem tym kleję już od jakichś 10 lat. Wspominałem zdaje się przy okazji relacji z budowy Brummbara, że trafił mi się jakiśfelerny, niestety myliłem się.......po wejściu do Unii producent musiał zmienić składniki...
Nie jestem jedyną osobą, która to zauważyła, mój stały dostawca tego kleju stwierdził, ze wszyscy narzekają, ale co to ma do modelu? Ano to, że jak nie znajdę innej sensownej alternatywy chyba nie będę kleił, bo tym co jest teraz pod szyldem opisanej marki po prostu się nie da :(
Ale na razie jeszcze jest pół tubki to i jest foto:


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
21-11-06 17:09  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jagdpanzer musi mieć czym strzelać więc kilka ostatnich dni poświęciłem na sklejanie pocisków. Pomimo tego, że było ich całkiem sporo 42 czy 44 nie pamiętam teraz) kleiło się je bardzo fajnie. Zostały wydrukowane błyszczącą farbą doskonale udajacą mosiądz. Brak niestety retuszu w tym kolorze, ale postanowiłem nie kupować farbki w tym kolorze po to tylko żeby te kilka (dziesiąt) pocisków podretuszować.
Oto pociski w różnych pozach w całości:


Oraz jako półfabrykaty:


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
21-11-06 22:19  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
darewal   

Nie żartuj że przerwiesz dalsze klejenie zpowodu braku "klajstra":-( Na pewno znajdziesz coś innego. Szkoda byłoby przerwać TAKĄ !!!!:-O budowę

 
21-11-06 22:35  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Demonie, szczęśliwy ojcze Domina, a może spróbowałbyś Butaprenu z Libelli? Ja używam i nie narzekam - chociaż może nie do tego co Ty:) Albo jak chcesz to zapraszam na korepetycje z wykorzystania innych lepideł:) W każdym razie kibicuję - świetna robota:)!

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
22-11-06 06:59  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Będę musiał spróbować tego libellowego, chociaż nie wiem do czego Ty Stugu go używasz ; )
Jak popatrzyłem na fotki po wklejeniu, stwierdziłem, że nie pasi kolor retuszu na kryzach łusek (tak się chyba nazywa ich spodnia część) i już poprawiłem na kolor bardziej zgodny. Mam natomiast pytanko. Pośrodku kryzy jest otwór (nawet go wyciąłem ; ) ) w który uderza iglica, czy to miejsce było jakoś malowane? Widziałem pociski karabinowe które miały tą wnękę pomalowaną na czarno bądź czerwono czy tutaj było analogicznie?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
22-11-06 20:01  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Mam w domu 2 łuski dużego kalibru ,całe są pomalowane szaro -niebieską farbą ,kryza też.
Skoro są stalowe ,to najpewniej pochodzą z końca wojny.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
22-11-06 20:15  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

By szczęka mi nie opadła do tułowia połowy
z największym podziwem ściągam czapkę z głowy!!!

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
29-11-06 17:16  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Etap uzupełniania wnętrza został zakończony. Teraz to co mozolnie kleiłem od miesiąca pozasłaniam poszyciem i tyle tego będzie widać ;) Nie no, żartowałem, oprócz luków, włazów i innych klapek zdejmowany będzie strop nadbudowy - tak jak przewiduje to wycinanka. Ale wracając do środka, wszystko jest w standarcie, za wyjątkiem dodanych słuchawek, gaśnicy i pojemnika na maskę p-az. Postanowiłem też dodać modelowi trochę "życia" poprzez porozrzucanie po podłodze pustych łusek czy wyjęcie z zasobnika pocisku. Wyszło jak wyszło, oceńcie sami. Pokrętła na przekładniach nie są poprawione, zobaczę, czy wogóle będzie je widać przez otwory inspekcyjne.
Kilka perspektyw na wnętrze:




--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
29-11-06 17:57  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

"Wyszło jak wyszło, oceńcie sami"... bomba!! Jestem gotów uwierzyć, że załoga zaraz wskoczy do wozu bojowego i ruszy niszczyć Shermany:)

 
29-11-06 19:13  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Zniszczyć Shermany, ale czym? Przecież ten egzemplaż nie ma jeszcze uzbrojenia;-)

 
29-11-06 19:40  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na pewno miał będzie:) Nieco "wyprzedziłem" budowę modelu, ale wnętrze odtworzone jest wg mnie bardzo dobrze, starannie i wiernie...



Post zmieniony (29-11-06 19:41)

 
29-11-06 22:08  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Piękny, mnóstwo pracy, ale efekt znakomity

 
30-11-06 10:17  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
duzy_tom 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Piękny:) Tyle moge powiedzieć. Zastanaiwea mnie tylko jedna rzecz. Chodzi mi o pociski. Otóż czytałem kiedyś w którymś z pism modelarskich(model fan bodajże) recenzje z budowy nashorna(wprawdzie plastkikowego) i był tam taki wątek opisany przez autora(który z kolei sugerował się na jakiejś innej mądrej głowie) iż pociski powinny być w kolorze takim coś koło oliwkowy. Nie pamiętam dokładnie jaki był opisany. Na zdjęciach były właśnie w tym kolorze(w każdym razie coś koło oliwkowo-zielony). Pisze to wszystko po to bo zastanawiam się kto ma racje. Czy Modelik czy ta osoba o której pisałem. Dobra. Model w każdym razie piękny.

--
pozdr

 
30-11-06 10:35  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jak się podoba do good. Co do pocisków to prawdę powiedziawszy nie doktoryzowałem się nad tym tematem, wykonałem je tak jak były w wycinance. Spotkałem się natomiast z różnymi kolorami głowic - czarnymi, czarnymi z białym paskiem, szarymi i oliwkowymi. Kolor zależał od rodzaju pocisku to wiem na pewno, ale jaki kolor był właściwy tego nie wiem. Ja zastosowałem dwa rodzaje - szary z paskiem i wystrzelony ; )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
30-11-06 13:18  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Deamon, modelik lux, już za późno ale z tego co widzę pociski wydrukowane były tą samą farbą co w moim ISU, do ich retuszu idealnie pasowała Pactra A118 ;)

Powodzenia w dalszych zmaganiach, pozdrawiam

--
Panther

 
02-12-06 19:38  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dużo nie skleiłem od ostatniego wpisu, jednak po drodze natrafiłem na mały błąd (jest naprawdę mały, a jego skorygowanie to dosłownie minuta). Miejsce zaznaczone do wycięcia we wrędze K5 jest za duże w stosunku do elementu 5a który jest pod nią oraz klap, które te otwory będą zasłaniać. Na fotce lewa strona z widoczną różnicą długości, prawa strona została już poprawiona - wkleiłem po prostu fragment wcześniej wyciętego elementu. Widać też wycięte otwory w pokrętłach mechanizmu przekładniowego (tylko prawa strona).


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
04-12-06 09:46  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Lenistwo Cię ogarnia czy co? ;)
Popatrz na prawą i lewą przekładnię. Jedne zawory mają kółka wycięte, inne nie (o ile te "kwiatki" to zawory:))

Ładnie Ci wychodzi. Sklejać już potrafisz. Ciągle Cię jednak będę namawiał na pozostawienie standardu samemu sobie i wzięciu się za malowanie i konkretną waloryzację.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
04-12-06 13:23  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie, żadne lenistwo, lewa strona jeszcze jest nie zrobiona - akurat te zaworki poprawiam. Najpierw zrobiłem pełne, ale Piterpanzer pokazał fotę, gdzie są puste i takie też mi się bardziej podobają. A jako, że kleję tylko wieczorami czy nocami, jak już mały śpi to nie mam jak pierdyknąć te kilka razy motkiem żeby oczka wybić. Ale okazja się nadarzy wcześniej czy później...
Szkoda mi malować tak ładnie opracowany model, myślę aby to zrobić na jakimś starszym wydaniu, np takim Marderze III ; )
A więc może, kiedyś...w ramach eksperymentu.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
04-12-06 13:34  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No tak, jak znajdziesz temat, który Cię "wkręci", a nie będzie dobrego opracowania, to zostaniesz zmuszony do dużej walorki i malowania. Mnie tak to wciągnęło. Chciałem mieć Su-76 z wnętrzem przedziału bojowego i nieco zwaloryzowałem MM-a (przez przypadek kupiłem go na jakiejś wyprzedarzy). Potem poleciało.....

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (04-12-06 16:01)

 
08-12-06 12:20  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Żeby nikt nie zarzucił więcej, że Bestia nie ma czym strzelać do Shermanów trzeba się było wziąść za działo. Jako, że wolnego czasu nia mam dużo, a element jest skomplikowany praca idzie powoli (cały czas jednak do przodu). Jest to element, który jest bardzo skomplikowany, trzeba go w trakcie pracy połączyć z elementem kadłuba więc trzeba przy klejeniu uważać, aby niczego nie spartolić. Lufa ma możliwość obrotu na boki oraz podnoszenia i opuszczania. Opracowane to jest rewelacyjnie. Standartowo dodałem kilka elementów od siebie - jakieś nakrętki, uchwyty, czy mocowania zasobników i klamry do ich zamykania. Jedną rzecz musiałem zmodyfikować - umiejscowienie prawego zasobnika (widać to na pierwszej fotce). Przyklejenie go we wskazanym miejscu spowodoałoby że nie dałoby się dokleić ściany czołowej - po prostu nie zmieściłaby się - nie "puściły by" jej pociski umiejscowione na stelażach. Na zdjęciach szablony są jeszcze nie pomalowane.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
18-12-06 10:25  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dawno się nie pokazywałem, ale ostatnimi czasy przez różnej maści problemy nie miałem głowy do klejenia. Niemniej udało mi się skończyć wewnątrzkadłubowaą część armaty. Jak na razie to najbardziej złożony element modelu. I tym razem nie obeszło się bez pewnych zmian (nie było to jednak spowodowane błędami modelu tylko moją fanaberią, że coś będzie wyglądało lepiej). Pokrętła zyskały trochę bardziej przestrzenną formę - zostały dodane obręcze naokoło. Dodałem też przewód (ten czarny kawałek ;) ) łączący jakiś element sterowania.

Jak sama nazwa użyta w instrukcji wskazuje - "osłona rurowa" została wykonana z "rur". Wpadł jeszcze pierścień naokoło wylotu łuski z zamka działa, oraz śruby mocujące odbijacz gumowy na tyle osłony.


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
22-12-06 11:59  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Udało mi się wygospodarować trochę czasu na klejenie i w związku z tym jest co pokazać.
Ten środek oklejony wręgami, nad którym siedzę już niemal dwa miesiące zaczyna wyglądać nareszcie jak polujący panzer. Widać też w prawie pełnej okazałości świetne malowanie modelu. Jako totalny daltonista jeśli chodzi o dobieranie farbek do retuszu (co nieraz i nie dwa już pokazałem :( ) miałem problem z kolorem zielonym. Żeby nie skłamać półtora godziny bawiłem się i ciapkałem różnymi farbkami i nie mogłem dobrać niczego pasującego. Lekko zirytowany poszedłem na żywioł i to co udało mi się wypuczyć naniosłem na model, dołożyłem jeszcze jeden kolor....i nawet wyszło! Ja jestem zadowolony.


Dzięki wycięciu wręgi w tylnej części kadłuba o czym pisałem na początku możliwy był do uzyskania następujący efekt:

A tutaj jeszcze widok na obudowany i zasłonięty środek:

A teraz coś o samym klejeniu. Oklejka ściany czołowej pasowała idealnie, natomiast element osłaniający "dziób" pojazdu musiałem skrócić o jakiś 1mm aby nie wchodził na ścianę czołową. Delikatnego podszlifowania wymagały również "zęby" na wręgach między ścianą czołową o osłoną przekładni, ja je po prostu ściąłem na skos. Boki kadłuba i poszycie pokrywy silnika pasowło również bezproblemowo. Bałem się trochę błotników, przewidziane były jako jeden element z długim wąskim paskiem na środku....coż nie zawiodłem się. Po delikatnym przycięciu (jakby powiększeniu otworu na nadbudowę) po około 0,5 mm z każdej strony wszystko pasowało idealnie.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-01-07 17:54  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Trochę się nie odzywałem, ale jakoś nie miałem głowy ani czau do modeli. Mam nadzieję, że jeszcze max tydzień takiego stanu i wrócę do normalności. Udalo mi się tylko uzupełnić elementy na spodzie kadłuba (jeszcze bez śrub) oraz drugi błotnik.
Zacząłem też powoli dłubać z gąsienicami, mam już wyciętą 1/3 i mam plana, nie wiem tylko czy starczy cierpliwości i umiejętności.
Tak na dzień dzisiejszy "jagd: wygląda od przodu:

a tak od dołu:


btw może ktoś chce kupić Toledo I na wypasie z silnikiem do wymiany lub remontu?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
16-01-07 10:56  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Muszę przestać myśleć i kombinować przy tym modelu, bo coś i to ostatnio nie idzie. Chciałem zrobić gąsienice w wersji z otworami w najbardziej zewnętrznych fragmantach ogniw. Dzięki uprzejmości QNia dostałem jego ogniwka do Pzkpfw IV. Chodziło mi tylko o "łuki" zewnętrzne. Wprawdzie częściowo uzyskałem efekt, który był zamierzony, ale jednak nie jest to do końca to, a i czas który mi na to zszedł nie daje szansy na skończenie modelu w sensownym czasie. Wiem, że nie kleję na wyscigi, ale przyklejenie dwóch skrajnych elementów zajęło mi 10 minut! Ogniw jest ponad 200, więc chyba raczej odpuszczę...
To jest wersja beta, bez pasków antypoślizgowych na ostrogach i bez malowania.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
16-01-07 12:02  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wszystko jest OK, ale powinieneś jeszcze wkleić jeszcze jeden element pomiędzy utworzony łuczek tak, aby powstała literka Y miała wszystkie 3 ramiona z 2 warstw. Wszystko będzie stabilniejsze i grubsze (bliższe rzeczywistości). Części te są wyrysowane, tylko musisz dopasować, które to są. Wszystko powinno być jaśniejsze po przejrzeniu pliku z częściami podstawowymi.

Poza tym przykleiłeś te literki Y dokładnie odwrotnie :))))))

Podwójne ramiona powinny być skierowane do szerszej części ogniwa (tej z grzebieniem). Może dlatego tak ciężko Ci się to sklejało. Dodatkowo, patrząc z boku na gąsienicę te literki są wygięte. Wypukły brzuszek powinien być skierowany do wnętrza gąsienicy (tam, gdzie jest ząb).


Jeszcze jeden błąd. Grzebień jest przyklejony odwrotnie. Są 3 pary pasków w kształcie / \. Węższa część tej v-ki powinna być skierowana nie do węższej części ogniwa, a na zewnątrz - w kierunku szerszej części ogniwa.

Zobacz TU

Nie wspomnę, że brak rowka na zewnętrznych częściach grzebienia ;)

Walcz, nie poddawaj się !!!!
--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (16-01-07 12:23)

 
16-01-07 13:17  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Tak jak pisałem jest to wersja beta. Z tym "Y" tak się starałem zapamiętać w którą stronę ma być....ale ciężko się klei przy uczącym się chodzić maluchu, wspinającym się na plecy :D Elementy Y są wydrukowane na zwykłej kartce z drukarki, ostatecznie robiłbym na brystolu. Teraz jak mi wpłynąłeś na ambicję, zastanawiam się jak zrobić te rowki na grzebieniu... ; )
Natomiast co do samego grzebienia, to wykazałem się totalną ignorancją i nigdy nie zwróciłem na to uwagi, dobrze, że są na forum tacy Goście którzy podpowiedzą.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
16-01-07 14:02  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Rowek można łatwo wyciąć skalpelem - 3 nacięcia i po rozwarstwieniu tektury będzie można łatwo to zdjąć (albo zeskrobać). Dobrze potem pociągnąć go superglue.
Te Y zdecydowanie łątwiej jest uformować z brystolu - nie będą się tak wyginały.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
22-01-07 12:20  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wena mi chyba nareszcie wróciła. Wziąłem na warsztat tylną płytę.
Mechanizm napinający solo:

oraz w całym zespole:


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
23-01-07 07:51  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

I dlatego właśnie robię sobie czwórke samemu. Zobacz Demon jak to wygladało w oryginale TU

Części w modelu to jednak tylko zgrubne przybliżenie :(

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
23-01-07 11:37  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Masz rację, chociaż z drugiej strony kształt jest mniej więcej zachowany, brak pewnych elementów - część z nich chcę dorobić.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
24-01-07 08:52  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jeden gość wszedł mi na ambicję ;) i uzupełniłem wycinankowe napinacze o kilka elementów, tj. wsporniki, obejmy oraz element mocujący tą "klameczkę".


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
24-01-07 16:16  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Demon,w tym przypadku można powiedzieć, że "odcisk Qnia,czyni cuda".
I niech tak zostanie ku chwale kartonu!

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
27-01-07 17:48  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Udało mi się skończyć tył. Niektóre elementy zaproponowane w wycinance przerobiłem na swoją modłę - np. wspomniany wcześniej mechanizm napinajacy. Do skrzynki dodałem klamrę na pasku podtrzymującym, otwór inspekyjny został uplastyczniony poprzez dodanie przestrzennych zawiasów. Na pancerzu pojawiły się oczywiście łby śrub, niestety niektóre nie tam gdzie być powinny - chodzi mi tu o listwę w poprzek płyty tylnej. Śruby jak najbardziej powinny na niej być, ale na części poziomej a nie pionowej. Kolejną rzeczą w której dodałem coś od siebie był tłumik. On sam jest bez zmian, natomiast dodałem obejmy utrzymujące go na miejscu. Na koniec poszła blokada umożliwiająca holowanie - dodałem na niej pierścień zapobiegający za głębokiemu wpadaniu w otwory oraz łańcuszek żeby się nie zgubiła (łańcuszek hand made ;) ).
Oto kilka widoków na tył kadłuba:




--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
27-01-07 21:11  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06
DarkLord 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 1

Gdy patrzę na taką robotę, wiem, że muszę się jeszcze dużo nauczyć.

--
Ukończono:
PzKpfw I Ausf. A, 4TP, Sturmtiger(99%), E-10
Na warsztacie:
Sd.Kfz. 9 FAMO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024