FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
08-02-07 11:00  [projekt grupowy] - Achtung, Alliierten!!!, czyli II Wojna Swiatowa na Zachodzie
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Witam serdecznie,

Skoro padla obietnica, nalezy slowa dotrzymac :) Jakis czas temu informowalem, ze Lodzka Sjesta Modelarska bedzie obradowac nad tematem kolejnego projektu grupowego. Podebatowalismy, rozpatrzylismy kilka roznych mozliwosci... Na jawnym glosowaniu (jakby co, to wiadomo, do kogo miec pretensje :)), przy wydatnym nacisku niektorych uczestnikow postanowilismy, ze tematem kolejnego projektu grupowego bedzie:

II Wojna Swiatowa na Zachodzie , pod roboczym tytulem "Achtung, Alliierten!!!" (ten akurat moze ulec zmianie, ale na razie niech zostanie)

Temat, w naszym zamierzeniu, ma przedstawiac to co latalo, plywalo i jezdzilo podczas dzialan wojennych w Europie Zachodniej (od zakonczenia niemieckiej agresji na Polske i odwrotu na zachod i polnoc, az do dnia podpisania niemieckiej kapitulacji). W ramy tego projektu chcemy wlaczyc rowniez dzialania w Afryce, na Balkanach i Skandynawii, czyli praktycznie calosc tematyki z wylaczeniem Frontu Wschodniego i Kampanii Wrzesniowej.

Formula Projektu pozostaje podobna, jak w poprzednim przypadku, tzn. planujemy wystawe modeli w realu (do udzialu w ktorej zapraszamy wszystkich chetnych) oraz liczymy na wasz udzial w wirtualnej prezentacji swoich dokonan w tym watku.

Grzeskowi(W) udalo sie skontaktowac i porozumiec z Muzeum Tradycji Niepodleglosciowych w Lodzi, gdzie chcielibysmy zaprezentowac swoje dokonania w postaci wystawy w Noc Muzeow 2007, ktora ma miejsce gdzies w polowie maja, w zwiazku ze Swietem Lodzi. Tam, mamy nadzieje, bedzie nieco ciszej i czystsza atmosfera niz na Festiwalu Modelarstwa - kto byl, ten wie o co mi chodzi :) Mysle, ze do uatrakcyjnienia przedsiewziecia uda nam sie namowic GRH 1SBS - ale to juz bedzie dzialka Krzyska ;) Oczywiscie wszystkich chetnych serdecznie zapraszamy do udzialu i mysle, ze wiecej szczegolow bedziemy w stanie podac nieco pozniej. Ze strony Muzeum padla juz propozycja zorganizowania wystawy czasowej, tak wiec mamy kolejny temat do dyskusji.

Co do wirtualnego udzialu - mysle, zeby przyjac podobna formule, jak poprzednim razem, podczas "Sierpem i Mlotem", czyli kazdy chetny moze zaprezentowac w tym watku zdjecia modeli zwiazanych z projektem. Mysle, ze dodanie malego opisu i rysu historycznego przedstawianych konstrukcji byloby fajnym uzupelnieniem, bo przy okazji pozwoliloby stworzyc cos w rodzaju mini-encyklopedii dla laikow, ktorzy akurat w tym temacie slabo sie orientuja.

Tak wiec mysle, ze Projekt mozemy uznac za otwarty. Chetnie odpowiemy na wszelkie pytania i liczymy na wasz udzial :D

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
08-02-07 12:05  Re: [projekt grupowy] - Achtung, Alliierten!!!, czyli II Wojna Swiatowa na Zachodzie
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ja już sie zgłaszam!
Jak już ustaliłem z Rafaelem , na pewno pokażę Macchi 200 Saetta ( 1:50).
Pomyślę jeszcze nad innymi - może P-38 Lightning ( 1:50) ,Typhoon 1:33( MM )...?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-02-07 14:46  Re: [projekt grupowy] - Achtung, Alliierten!!!, czyli II Wojna Swiatowa na Zacho
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

heh, tego "złomu" to napewno kazdy ma mnostwo, a ja na pewno, to moze cos wybiore...
Temat jak dla mnie ciekawszy niz ostatnio ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
08-02-07 15:27  Re: [projekt grupowy] - Achtung, Alliierten!!!, czyli II Wojna Swiatowa na Zachodzie
krzychu :-) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cóż, czuję się wywołany do tablicy. Jak co roku GRH 1SBS bedzie obecna podczas nocy muzeów. Możliwe że będzie wystawiona kolekcja naszych modeli ( grupy). Napewno w tej sprawie jeszcze bede informował. Ja ze swojej strony postaram się cosik pokazać ( jesli zdąże to nawiaże do operacji Market Garden ).


Serdecznie pozdrawiam

 
08-02-07 18:54  Re: [projekt grupowy] - Achtung, Alliierten!!!, czyli II Wojna Swiatowa na Zachodzie
krzysztof 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

skala modeli dowolna

--
k.rydz.

 
08-02-07 19:03  Re: [projekt grupowy] - Achtung, Alliierten!!!, czyli II Wojna Swiatowa na Zachodzie
krzysztof 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

czy to jest tylko wystawa

--
k.rydz.

 
08-02-07 21:40  Re: [projekt grupowy] - Achtung, Alliierten!!!, czyli II Wojna Swiatowa na Zachodzie
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Krzyś - tylko wystawa, w związku z tym kto co lubi, kto co ma
do udziału zapraszamy!!!

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
08-02-07 22:52  Re: [projekt grupowy] - Achtung, Alliierten!!!, czyli II Wojna Swiatowa na Zachodzie
krzysztof 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

grzes jak by co to przeslij mi szczeguly na @

--
k.rydz.

 
08-02-07 23:06  Re: [projekt grupowy] - Achtung, Alliierten!!!, czyli II Wojna Swiatowa na Zachodzie
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

postarm się przesłać ale i tu w watku na forum też napiszę
pozdr!

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
09-02-07 10:19  Re: [projekt grupowy] - Achtung, Alliierten!!!, czyli II Wojna Swiatowa na Zachodzie
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Po przeglądzie modeli- do 1:33 mogę dorzucić jeszcze Thunderbolta z MM ( HV-M Pengie II ) ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024