FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
08-02-07 09:32  [Nowość] Shinhoto - (model-hobby 1:25)
PL_Alf 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Widzę że wszyscy piszą recenzje nowości które pojawiły się na rynku modelarskim, więc i ja postanowiłem napisać coś na temat pierwszego modelu, nowo powstałego wydawnictwa..
Model kupiłem w sklepie internetowym u wydawcy.
Przesyłka solidnie zapakowana a towar wysłany szybko i sprawnie.
Otwieram kopertę i co widzę?
Sztywna okładka, pokryta folią z doskonałą grafiką powoduje dreszczyk emocji.
Przeglądam kolejne strony i co widzę?
Cały Marian Sobel...
Projekt modelu dopracowany w każdym calu. Duża ilość rysunków montażowych i solidny opis będzie gwarantować komfort podczas klejenia. Model posiada bardzo dużą ilość detali, a projektant dodatkowo pomyślał o maniakach dodając ogromną ilość części alternatywnych!! :-).
Doskonale dobrana i historyczna kolorystyka dodaje smaczku. Całe dzieło wieńczy delikatna waloryzacja.
Patrząc na to jak znane nazwiska brały udział w tworzeniu tego modelu, wysoką jakość papieru na jakim został on wydany i jakość druku mogę śmiało stwierdzić jedno. Z całą pewnością nowy wydawca stawia na jakość i cena ( 30 PLN ) jaką zapłaciłem za ten model jest w pełni uzasadniona.

Dokładniejszą ocenę tego modelu i jego zgodność z waszymi gustami i oczekiwaniami pozostawię wam, gdy już go kupicie.
W załączeniu przesyłam kilka skanów z modelu.
P.S. Ciekawe kto pierwszy umieści relacje z budowy modelu?








Post zmieniony (08-02-07 10:18)

 
08-02-07 09:35  Re: Shinhoto
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

a można prosić o trochę większe skany ? bo na tych widać jedynie zarysy

--
*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
08-02-07 09:40  Re: Shinhoto
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Świetne!
Pozostaje sie cieszyć , że powstało nowe wydawnictwo , produkujące modele na tak wysokim poziomie!
Też jestem ciekaw kto pierwszy...
I kiedy...
...zacznie sklejać?

--

Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.



Post zmieniony (08-02-07 09:41)

 
08-02-07 23:51  Re: [mini-recenzja] Shinhoto - (model-hobby 1:25)
Mirek 



 - 2

Slicznosci!
Mimo zem samolociarz to sobie bede musial kiedys taka bestyjke na gasienicach zbudowac ;-)

--
Pozdrawiam
Mirek aka shoki2000
_______________________
Japonia - II Wojna Swiatowa

 
08-02-07 23:53  Re: [mini-recenzja] Shinhoto - (model-hobby 1:25)
barakuda   

Ciekawe jak wypadnie z MM w porównaniu z tym

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
09-02-07 06:20  Re: [mini-recenzja] Shinhoto - (model-hobby 1:25)
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Szkoda, że bez wnętrza jest. Bo ciekaw jestem, czy oni (Japończycy znaczy) w fotelach siedzieli, czy, tak jak w chałupach, na piętach.



Krzys
Określenie polaczki mam rozumieć nie jest dla Ciebie obraźliwe? Nie "dżapańce" tylko Japończycy!

serwusik

Post zmieniony (24-02-07 22:59)

 
09-02-07 08:10  Re: [mini-recenzja] Shinhoto - (model-hobby 1:25)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

hehe. Ale pojechałeś;]
Ja tam pancerki nie kleję, ale widzę, że to ładnie opracowany model. Pozostaje mi tylko czekać na jakieś pływadełko albo coś latającego z tego nowego wydawnictwa;]

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
13-02-07 16:24  Re: [mini-recenzja] Shinhoto - (model-hobby 1:25)
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Jeżeli ktoś poczuł się urażony, to przepraszam.
Zważ jednak Krzysiu, iż gdybyś dostał się w ręce panów Japończyków jeżdżących tym czołgiem, to prawdopodobnie, bez najmniejszych skrupułów, czy choćby mrugnięcia okiem, przerobiliby Cię na kotlet mielony i kto wie, może nawet zjedli.

serwusik

 
13-02-07 19:36  Re: [mini-recenzja] Shinhoto - (model-hobby 1:25)
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

"Zważ jednak Krzysiu, iż gdybyś dostał się w ręce panów Japończyków jeżdżących tym czołgiem, to prawdopodobnie, bez najmniejszych skrupułów, czy choćby mrugnięcia okiem, przerobiliby Cię na kotlet mielony i kto wie, może nawet zjedli."

W ten sposób można usprawiedliwić nazywanie każdego narodu w nie do końca stosowny sposób, o historii trzeba pamiętać i jasno mówić, że Japonia w bardzo okrutny sposób prowadziła wojnę i obchodził się z jeńcami (podobnie jak Rosjanie czy Niemcy a i alianci zachodni mają trochę za uszami). Uważam jednak, że takie negatywne nazywanie którejkolwiek narodowości jest nie na miejscu i prosił bym o poprawienie feralnego wpisu. Po czym posprzątam wątek.

Pozdrawiam
Krzys

--
Fanatyk Kartonu

 
13-02-07 20:40  Re: [mini-recenzja] Shinhoto - (model-hobby 1:25)
Piter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Jesli mogę wtrącić swoje trzy grosze zanim admini zrobią porządek, to wg mnie pejoratywnego znaczenia nie ma nazwa dżapaniec, tylko żółtek, a nikt tu od żółtków Japończyków nie wyzywał. Dżapaniec wg mnie to nazwa bardziej żartobliwa pochodząca od "zangielszczenia" potocznego "Japoniec". To coś jakby nazwać Polaka "Poliszmen":)

Przydałoby się troszkę więcej luzu:) Wystarczy juz nam wszechobecna wszechpolska młodzież :P

A wracając do modelu, to cieszę się z takiego ruchu na rynku wydawniczym i także poprosiłbym o zbliżenie kilku części, głównie by obejrzeć z bliska tą "lekką waloryzację":)

--
___________________________________________________________
"Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024