FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
24-02-07 00:31  Re: [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Ponownie wyciągam relację z czeluści, bo pojawiło się... koło :). Jeszcze bez retuszu ale za to ze szprychami - sklejanie tego będzie mi się śniło po nocach, że nie wspomnę o retuszowaniu tego i sklejeniu pozostałych pięciu. Pewnie za jakie półroku relacja znowu ruszy ;)



Update: Obiecałem, to wstawiam fotkę przyrządu, który ułatwia sklejanie kół napędowych (do tocznych też się zapewne przyda). Cały sęk w tym aby nieruchomo względem siebie ułożyć część zewnętrzną i wewnętrzną koła. Całość tkwi w obręczy z tektury, która jest naklejona na szablon koła znajdujący się w wycinance. Wewnętrzna część koła tkwi na osi zwiniętej z papieru i umocowanej na szpice, tak jak reszta koła, aby się nie obracała wewnątrz pierścienia. Całość zmontowana na desce korkowej.



**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

Post zmieniony (25-02-07 11:03)

 
05-03-07 20:19  Re: [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanko.

No to skoro Kolega jeszcze w polu to może przydadzą się TE fotki.

Stolp im Pommern (to dla Adriana W hiehiehei)

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 
05-03-07 22:27  Re: [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Skoro już zostałem wywołany do tablicy :), to dziękuję za świetne fotki - na pewno się przydadzą i wyjaśnią dodatkowo kilka spraw a zapewne mogą stać się cenną częścią dokumentacji modelu. Ze swej strony wrzucam kolejne fotki z budowy, choć w zasadzie to nic nowego. Ale cieszę się, że to już za mną, bo naprawdę zaczynało być trudno :)), zwłaszcza przy ostatnim kole i ostatnich dwóch szprychach - musiałem się na wszystkie sposoby zmuszać i koncentrować, żeby tym nie rzucić i zająć się nowym modelem :P. Ale teraz za to jaka satysfakcja ;) - teraz mnie czeka uzupełnienie detali, zaglutowanie połączeń celem usztywnienia tej całej misternej konstrukcji no i finalny retusz.



I mam jeszcze pytanko do autora lub kogokolwiek, kto sklejał to ustrojstwo. Bo wkradła mi się mała nieścisłość i nie wiem za bardzo co począć. Otóż do tego koła od strony wewnętrznej będzie doklejony pierścień o średnicy nieco większej niż koło - chyba pozwala utrzymać koła na torze podczas rzeczywistej jazdy, mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi. Pierścień taki jest złożony z dwóch części - i teraz pytanie, czy obie należało podkleić na teksturę 0.5mm czy tylko jedną a drugą po prostu dokleić. Innymi słowy czy pierścień ma mieć grubość ~0.5mm czy ~1mm? Jak ktoś ma niepociętą to mógłby sprawdzić oznaczenia? Bo ja już nie pamiętam, ale wydawało mi się, że było to dosyć niejednoznaczne...

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
06-03-07 09:27  Re: [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Należy podkleić tylko jedną stronę na karton 0,5 mm. Doliczająć grubość wycinanki, a ten element jest oklejony z obu stron, całkowita grubość tej części będzie wynosić około 1 mm.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
22-04-07 12:25  Re: [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 



Skoro już Modelik wywołał na tapetę wznowienie Ol-ki :) to i mnie to zmobilizowało i wreszcie dotarłem do końca budową kół napędowych - heh, zaczynam powoli przeklinać ten standard :P. Dały mi solidnie w kość, bo roboty z nimi było od groma, ale mam nadzieję, że teraz już będzie tylko lepiej ;) - co tu dużo komentować. Pierwsza przymiarka do postawienia na kołach wypadła całkiem pomyślnie.

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
22-04-07 13:20  Re: [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
tatko 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Piekne. Przymierzam się do swoich w BR 52 , na pewno skorzystam z Twoich rad.

 
08-05-07 22:22  Re: [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 



Można powiedzieć, że w slimaczym tempie, ale jednak powoli pcham do przodu :). Zmęczyłem osie dla kół napędowych i zacząłem przedni (chyba :) wózek dla kół tocznych. Jak widać w tym przypadku taki mały feler w postaci za krótkiego paska oklejającego wycięcie w ramie, który musiałem dosztukować. Poza tym nie można się do niczego przyczepić.

--

**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

Post zmieniony (08-05-07 22:23)

 
28-05-07 09:35  Re: [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 



No i sie pojawił pierwszy poważniejszy zgryz :/. Wszystko szło całkiem ładnie aż tu nagle próbowałem wcisnąć wózek przedni w to coś na osi - chyba tak to powinno przynajmniej wyglądać, z tego co zdążyłem się zorientować po zdjęciach i instrukcji. No i za chiny ludowe nie da rady :/ - bo to łącze wózka jest generalnie dużo za szerokie, żeby wcisnąć się w zaznaczone miejsce. Przyznam, że w pierwszym odruchu byłem gotów cisnąć tym w kąt i dać sobie spokój, ale szkoda mi wysiłku włożonego w koła i coś z tym trzeba zrobić, ino nie bardzo wiem co.... różne pomysły mi chodzą po głowie, mniej lub bardziej radykalne :D, ale może macie jakieś patenty na to... chętnie posłucham jakiejś rady...



Mały update - po wielu przemyśleniach postanowiłem zaryzykować i jednak pociąć wózek a nie oś. Ponieważ podkleiłem zgodnie z sugestiami z innych relacji poziome części wózka na solidną tekturę to w miarę się udało :), potem pilnik do paznocki i jazda. Jak uda mi się przywrócić tę część do życia to wrzucę fotkę jak wyszło...

**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

Post zmieniony (28-05-07 20:25)

 
28-05-07 09:49  Re: [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
tatko 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Myślę, że będzie to żadne pocieszenie ja swojego BR 52 już parę razy przeklinałem takie "kwiatki" są normalką.Staram się przewidzieć gdzie co powinno pasować,niestety też mi nie wychodzi.To coś na osi będzie prościej przerobić niż wózek.Az żal ciąć tak świetne wykonanie.

 
30-05-07 08:46  Re: [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 




No i trochę przybyło :). Dokonałem operacji zmniejszania wózka przedniego i myślę, że jak na cięcie nożem, szlifowanie pilnikiem i papierem nie wyszło tragicznie - choć mogło być prawie idealnie :P. Poza tym jakieś elementy wózka tylnego i przedniego wydziobałem. Niby Ol-ka to wielkie "bydlę", ale i z takimi maciupkimi g... trzeba się trochę namęczyć. Ale ważne, że generalnie idzie do przodu :)

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024