FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
04-02-07 22:01  [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Pewnie już się wam przejadły ol-ki :), bo relacji kilka już było, ale przedstawiam i moje wypociny. Relacja będzie tak samo jak budowa zresztą - bardzo powolna, bo to, co widać to dłubię już szmat czasu (cóż, takie warunki :/). Przy budowie posiłkuje się głównie relacjami kolegów, którzy zdołali to ustrojstwo zbudować do końca i to w zasadzie zapewnia tylko bezstresową budowę jak na razie. Bo jak popatrzeć w instrukcje i części to gdyby nie te relacje to już kilka razy pewnie byłoby coś źle poskładane i przyklejone. Miało być malowanie, wyszedł taki pseudo-standard, tam gdzie się da to retusz a gdzie będzie wymagane poprawienie błędów to nie ma rady... Jak widać trochę to co jest wymaga jeszcze uzupełnienia i małych poprawek, które zostaną naniesione po zamontowaniu kół napędowych, które właśnie zacząłem dłubać :))...




--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
04-02-07 22:26  Re: [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Siadam w pierwszej ławce i uważnie się przyglądam. Mam nadzieję, że w drugiej połowie tego roku wezmę się za ten model. Zastanawiałeś się nad elementami ciętymi laserem?
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

P.S- Panowie tak przy okazji. Próbowałem już kilka razy z różnymi farbami, ale nie udało mi się uzyskać takiego koloru jaki ma krzyżulec, czy elementy układu napędowego. Zwykła czerń odpada. Mógłbym liczyć na niewielką pomoc?
http://para.zonk.pl/Ty2/small/pict6036.jpg

 
05-02-07 11:22  Re: [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Na laserowe elementy się nie napalam, bo wiem, że mnie na nie i tak nie stać :/... zresztą jestem kartonowym ortodoksem jeśli chodzi o malowanie, więc ewentualne lasery to tylko do szkieletu.

--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
05-02-07 21:14  Re: [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
zremb 

 

Brawo, brawo.
Kolejna "para" na forumowym warsztacie. Aż się serce raduje na taką robotę. Precyzyjny niesamowicie wywindował poziom, ale jeżeli wszystko będzie takie eleganckie jak ostoja, to zapowiada się imponująca relacja.
Będę podglądał i trzymam kciuki (może niezbyt mocno, wszak też coś kleję) za szczęśliwe zakończenie.
--

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Post zmieniony (05-02-07 21:17)

 
05-02-07 23:21  Re: [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Jak na standart to całkiem ładnie ta ostoja ci wyszła. Będę tu co jakiś czas zaglądał.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
05-02-07 23:48  Re: [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Dzisiaj mały update - udało mi się wyrwać odrobinę czasu, więc wziąłem się za wewnętrzne części kół napędowych. Trochę trzeba się z tym nagimnastykować, żeby wyszło równo i jakoś z sensem. Na razie skleciłem jedno na próbę, jeszcze 5, ufff... :))



--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
08-02-07 15:05  Re: [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
Adrian W   

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tak, pierwszy nasz model parowozu i dalej ma wzięcie, no no , podziwiam -tak trzymaj i nie polegnij za wczasu.
Tak sobie myślę że warto by opracować ten model od nowa / sa dostępne plany fabryczne, a nie pomiary w Wolsztynie - bo tam je robiliśmy / ale nikt już tego tematu nie wznowi więc chyba pozostanie to co jest.
Pozdrawiam

--

 
08-02-07 17:56  Re: [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

No skoro nawet autorzy się wypowiadają to czas na kolejny kroczek :)). Zdołałem (kosztem rodziny ;) wydłubać wnętrza kół od jednej strony (to chyba to, co jest po stronie wewnętrznej parowozu). Na drugiej pomysł, zainspirowany relacjami kolegów na ruchomy układ napędowy. Te wałki będą wystawać z części kół jako ruchome osie, na których ma się poruszać całe ustrojstwo, wprawiające w ruch koła napędowe (nie wiem jak się to nazywa). Mam nadzieje, że coś z tego wyjdzie, jeśli nie to trudno..., po prostu utnę i skleję jako nieruchome. Wałki to pozwijany bardzo ciasno zwykły papier ksero nasączony wikolem.



--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
12-02-07 23:31  Re: [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

No i przymiarka do zewnętrznej części koła napędowego. Na razie skleciłem boczne i wewnętrzne elementy, wyretuszowane srebrną farbą, gotowe do przyklejenia części, która toczy się bezpośrednio po szynie. Pomiędzy boczne elementy do środka co kawałek wkleiłem kawałki sklejonej do określonej grubości tektury, aby na całym obwodzie koło zachowało jednakowy przekrój, mam nadzieję, ze także wzmocni to nieco konstrukcję.



--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 
17-02-07 01:11  Re: [relacja] Kolejna ol49 - standard tam, gdzie tylko możliwe...
robal 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Kolejny mały update - czyli zmęczyłem (tak, to chyba dobre określenie :P) zewnętrzne części kół napędowych. Dużo zabawy w poprawne ukształtowanie i utrzymanie symetrii. Jak może da się zauważyć jedno koło posiada nieoryginalną obręcz, bo po prostu jedną skopałem (zjechała olfa przy wycinaniu ;) natomiast inne padło łupem dzieci, na szczęście udało się je szybko odzyskać bez tragicznych strat - ale poprawka retuszu będzie. Teraz nastąpi to, na co czekałem niecierpliwie, czyli szprychy, ale im bliżej tym bardziej się tego obawiam :P, bo coś mi się wydaje, że lekko nie będzie...



--
**********************
Space - The Final Frontier
Gene Roddenberry - StarTrek
**********************

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024